Korea Północna. Kim Dzong Un otoczony wianuszkiem żołnierek. Wódz przeprowadził inspekcję

Kim Dzong Un dokonał inspekcji w jednostce wojskowej na wyspie Czangrin w pobliżu mroskiej granicy z Koreą Południową. Nadzorował tam ćwiczenia artyleryjskie i sfotografował się z żeńską kompanią Koreańskiej Armii Ludowej.

Kim Dzong Un odwiedził kompanię kobiet pod dowództwem jednostki 5492 Koreańskiej Armii Ludowej, która stacjonuje na południowo-zachodnim wybrzeżu Korei Północnej. Przeprowadził także wojskową inspekcję. Wyspa Czangrin, na której odbyły się ostatnie ćwiczenia z udziałem przywódcy Korei Północnej, znajduje się na Morzu Żółtym, na północ od międzykoreańskiej granicy morskiej.

Kim Dzong Un dokonał inspekcji. Korea Południowa zaniepokojona ćwiczeniami

Fotografie z inspekcji na wyspie Czangrin opublikowała reżimowa agencja KCNA. Na jednym ze zdjęć widać Kim Dzong Una w otoczeniu rozemocjonowanych żołnierek. Agencja podała, że przywódca Korei Północnej osobiście wydał rozkaz otwarcia ognia artyleryjskiego, a umiejętności żołnierzy "zachwyciły najwyższego dowódcę" - relacjonuje portal "Military Times". Nie wiadomo jednak, kiedy zostały wykonane zdjęcia. Ministerstwo Zjednoczenia Seulu stwierdziło, że była to pierwsza znana podróż Kima do jednostki wojskowej na linii frontu od kwietnia ubiegłego roku, która odbyła się tuż przed rozpoczęciem jego dyplomatycznej współpracy z USA, mającej na celu denuklearyzację Korei.

>>> Fiasko szczytu USA-Korea Północna

Otwarcie ognia z wyspy Czangrin zaniepokoiło władze Korei Południowej. Tamtejsze Ministerstwo Obrony wyraziło ubolewanie z powodu ostatnich ćwiczeń przeprowadzonych przez sąsiada z północy, twierdząc, że są one naruszeniem umowy zawartej między państwami w zeszłym roku. Ustalenia te miały doprowadzić do złagodzenia napięcia militarnego wzdłuż granicy.

Więcej o:
Komentarze (64)
Korea Północna. Kim Dzong Un otoczony wianuszkiem żołnierek. Wódz przeprowadził inspekcję
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 31 razy 17

  Nasz Naczelnik też chciałby taką fotkę.
  Rzecz jasna, w otoczeniu spazmatycznie jęczących wojaków, np. WOT-u.

 • dr_wassermann

  Oceniono 20 razy 14

  Ta, która nie miała orgazmu- do utylizacji.

 • starsailor3

  Oceniono 13 razy 11

  wyglądają jakby płakały. pewnie ze strachu

 • kisssmyass

  Oceniono 8 razy 8

  żeby tylko biedaczek nie skończył jak Lenin zasyfiony nadmiarem żołnierek.

 • nowyemeryt

  Oceniono 11 razy 7

  Nie współczuję tym paniom , chociaż wygląda to żałośnie.
  Klasyczny kult jednostki , zbawcy narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX