W Rosji zimniej niż na Antarktydzie: temperatura spadła do -52 stopni. A to dopiero początek zimy

Zimowa aura coraz bardziej dominuje w Rosji, gdzie niemal wszędzie pojawiają się duże opady śniegu. W niektórych miejscach zaspy sięgają kilku metrów wysokości, utrudniając poruszanie się. Jest to jednak dopiero początek mroźnej zimy w Rosji.

Skrajne temperatury w zimie nie są w Rosji niczym nowym. Duża powierzchnia kraju sprawia, że różnica temperatury między najchłodniejszym i najcieplejszym regionem wynosiła w ostatnim czasie prawie 70 stopni. Na północy Syberii termometry pokazały niedawno -50 stopni. W tym samym czasie u wybrzeży Morza Czarnego odnotowano 18 stopni ciepła.

W Rosji zimniej niż na Antarktydzie, a to dopiero początek: temperatury mogą spaść do nawet -60 stopni

Skrajne temperatury prognozowane są w najbliższym czasie między innymi w Jakucji, uznawanej za najzimniejszy region rosyjskiej Syberii. Ostatnio termometry pokazały tam -52 stopnie Celsjusza i to w najcieplejszym momencie dnia. W zamieszkiwanym przez 270 tysięcy ludzi Jakucku odnotowano z kolei temperaturę na poziomie - 40 stopni. Oznacza to, że w Rosji jest obecnie zimniej niż na Antarktydzie, gdzie zaczęło się polarne lato: w tym regionie temperatury spadają do - 47 stopni.

Jak podaje serwis twojapogoda.pl już 95 procent terytorium Federacji Rosyjskiej znajduje się pod śniegiem. Najwięcej białego puchu leży we wschodniej i środkowej części Syberii. Pokrywa śnieżna ma tam grubość dochodzącą do ponad pół metra. Zaspy z kolei sięgają już kilku metrów wysokości. Gorszy od śniegu jest jednak mróz, który najbardziej daje się we znaki mieszkańcom. Dogrzewanie się piecykami sprawia, że nad syberyjskimi miastami unosi się gęsty smog.

Szczyt zimy i największych mrozów prognozowany jest dla Rosji na styczeń. Wtedy temperatura na Syberii może spaść do nawet - 60 stopni.

Więcej o:
Komentarze (91)
W Rosji zimniej niż na Antarktydzie: temperatura spadła do -52 stopni. A to dopiero początek zimy
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 54 razy 34

  Na szczęście w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne mrozy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • evergreen111

  Oceniono 29 razy 27

  Polak dzwoni do kolegi mieszkającego na Syberii:
  - Cześć Sasza, słyszałem ze u was są straszne mrozy!!!
  - E tam, nie jest tak źle: średnio tak około minus 30.
  - Tak? A w telewizji mówili że minus 60!
  - Aha! To chyba na zewnątrz!

 • zak52

  Oceniono 25 razy 13

  Putin , poprostu powiedzial ''globalnemu ociepleniu'' , NIET ! I prosze , sa efekty !

 • snowbird1

  Oceniono 10 razy 6

  Taki bedzie trend klimatyczny. Oceany coraz cieplejsze, masy kontynentalne coraz zimniejsze. Wielki blad jaki popelnia wspolczesna klimatologia to wrzucanie wszystkich odczytanych temperatur i ladow i oceanow do jednego worka. W koncu taki gradient temperatur zadziala jak przelacznik klimatycznego termostatu (moze 5% klimatologow rozumie ten mechanizm, przecietny czlowiek w ogole nie bo ma mozg zlasowany przez tzw. "ekologow") i Ziemia z klimatu interglacjalnego przejdzie w klimat glacjalny czyli, potocznie, w epoke lodowcowa. I to dopiero bedzie to co mozna nazwac prawdziwa zmiana klimatu. To nie jest jakas bardzo odlegla przyszlosc, to moze byc calkiem niedaleka przyszlosc.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 11 razy 5

  Na początku głównej strony niniejszego portalu co jakiś czas pojawia się filmik o wielkim stadzie jeleni, ale w tym problem, że nie ma na nim ani jednego jelenia, owszem jest wielkie stado, stado reniferów.
  Oj Gazietni Eksperci, czy Wy zawsze jesteście tacy ,,precyzyjni'' ?

 • lubat

  Oceniono 6 razy 4

  Skoro zaspy śnieżne pojawiły się we Francji, Hiszpanii a nawet w Maroku to co mówić o Rosji?
  Nota bene, a co z pogodą w Kanadzie? Nie ma mrozów?

 • hundehasser

  Oceniono 17 razy 3

  Ach to wredne ocieplenie klimatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX