Luksemburg. Tragedia na jarmarku bożonarodzeniowym. Lodowa rzeźba przygniotła małe dziecko

Na jarmarku bożonarodzeniowym w Luksemburgu zawaliła się rzeźba lodowa. Jeden z kawałków lodu przygniótł dziecko i ranił tak rozlegle, że nie udało się go uratować.

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 20:00. Podczas jarmarku bożonarodzeniowego lodowa rzeźba znajdująca się w pobliżu lodowiska zawaliła się i rozpadła na kawałki. Jeden z nich przygniótł ponad roczne dziecko.

Mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, dziecko zmarło w drodze do szpitala. - Dziecko było tak ciężko ranne, że zmarło w karetce - przekazały służby ratunkowe. Rodzina dziecka została objęta opieką psychologiczną. 

Po wypadku miejsce zostało całkowicie zamknięte. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Jarmark bożonarodzeniowy w Luksemburgu został otwarty w ubiegły czwartek i miał - jak co roku - być otwarty aż do 24 grudnia. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Luksemburg. Tragedia na jarmarku bożonarodzeniowym. Lodowa rzeźba przygniotła małe dziecko
Zaloguj się
 • duffie

  Oceniono 10 razy 8

  Wyłączcie komentarze.Nie da się czytać tych polskich wysrywów.

 • agab51

  Oceniono 4 razy 4

  :-(
  straszna tragedia.

 • scarlettoh

  Oceniono 3 razy 3

  Co do końcówki. Jarmark w Luksemburgu odbywa się na kilku placach, więc to nie jest tak, że nagle cały został zamknięty. I za pewne będzie czynny aż do końca.

 • inge

  Oceniono 2 razy 2

  W Luksemburgu nigdy nie ma takiej zimy, aby lodowe rzeźby mogły bez odpowiednich zabezpieczeń przetrwać do Wigilii. Nie ma żadnego znaczenia, że stanęła w listopadzie, bo w grudniu jest tam równie ciepło. Zawinił jak zwykle człowiek. Temperatura jest bez znaczenia. A jarmarki świąteczne, których jest na pęczki, będą odbywały się dalej.

 • mawik_net

  Oceniono 5 razy 1

  Cóż, wyjaśnienie proste , w temperaturze powyżej zera lód topnieje.

 • rosomak9

  Oceniono 8 razy 0

  Z ustaleń policji rzeźba była trzeźwa.

 • chynek

  Oceniono 2 razy 0

  Było zrobić w lipcu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX