Ekstremalna pogoda na południu Europy. Trzy osoby nie żyją, przerwało autostradę, alarmy w kurortach

Francja i Włochy zmagają się z katastrofalnymi skutkami ulewnych deszczów. Życie straciły już trzy osoby, kolejne są poszukiwane. Samochody "pływają", w miastach słychać alarmy.

Strażacy we Włoszech mają ręce pełne roboty. Odcinek autostrady A6 z Turynu do Savony zawalił się po ulewnych deszczach:

Do przerwania drogi doszło w okolicy Savony. Nie ma doniesień o ofiarach. Niestety w innym miejscu, na północy Włoch, zginęła kobieta, której samochód został porwany przez wezbraną rzekę. 

>>> Włochy z ulewnymi deszczami zmagają się już od około dwóch tygodni. Cierpi m.in. Wenecja: 

Francja. Dwie osoby nie żyją

Powodzie dotknęły francuską riwierę. W sobotę lotnisko w Nicei było chwilowo zamknięte, rzeki płynące z Alp do nadmorskich kurortów wystąpiły z brzegów, woda podtapiała samochody, a w kurortach rozległy się syreny alarmowe.

Nie żyją dwie osoby - jedna zginęła po zatonięciu łodzi ratunkowej w Muy, ciało drugiej znaleziono w aucie w Cabasse. Poszukiwane są jeszcze cztery kolejne osoby - podano w niedzielę.

Służby meteorologiczne Meteo France przekazały, że w 24 godziny spadło tyle deszczu, co średnio w dwa miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (114)
Ekstremalna pogoda na południu Europy. Dwie osoby nie żyją, przerwało autostradę
Zaloguj się
 • szabepio

  Oceniono 43 razy 27

  Pisowe gnojki nie zawiodły. Opluły ofiary tej tragedii i ucieszyły się z krzywdy innych.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy 3

  Ja mieszkam prawie pod szczytem (670m npm). Zalanie nie grozne ale pioruny wala rowno przy kazdym épisode cévenol.

 • jack_flash

  Oceniono 16 razy 2

  W Hiszpanii erozję w górach wokół Madrytu spowodowała budowa ciągu wiatraków. Wycięto wszystko do gołej ziemi na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów pod drogi dojazdowe. Można to zobaczyć na zdjęciach satelitarnych.

 • achzarit

  Oceniono 4 razy 0

  Wzięło i zarwało. Ale co ? Nie nauczyli stażysty że nie pisze się leadów bez podmiotu?

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 6 razy 0

  How dare you! deszczu!

 • bambosz0

  Oceniono 6 razy -2

  CZŁOWIEK JEST WIELKI ...potrafi na takiej wielkiej planecie zmienić klimat w ciągu 50 lat.. czym? wszystkim a najlepiej podatkiem od zmiany klimatu czyli palenia węglem... Czy w południowej Afryce teraz będą mroźne i zimy takie jak u nas jeszcze z 20-30 stopniami mrozu jak dotychczas co parę lat były ? no fajnie bo mam dosyć mrozu i listopada z deszczem wiatrem i zimnem i chcę mieć ino lato...gorące tu w Polsce..

 • bambosz0

  Oceniono 6 razy -2

  powodzie, zalewa i rozmywa drogi podtapia miasta? No to zabetonować co się da. a woda zaleje ten ogłupiały "zmianami klimatycznymi świat ekspertów od wszystkiego" jak leje deszcz to gdy nie ma gdzie wsiąkać to paruje najpierw zalewając wszystko na poziomie rozlewiska.Na temat klimatu i możliwości jego zmiany to trzeba zapytać dinozaury i mamuty- bo młodsze...Może już ci "naukowcy" mają sposób na okresowe wygasanie lub większą aktywacje słońca? bo jeśli nie to niech idą na spacer po wszelkich "zabudowanych terenach to zobaczą dlaczego "suszy totalnie albo zalewa jeszcze bardziej"
  te granty "naukowe" to powinni dostać śmieciarze bo oni wiedzą najlepiej co gnębi naszą planetę... WIĘCEJ OPAKOWAŃ PLASTIKOWYCH.. im mniejszy element do sprzedaży tym więcej plastiku ale forsa najważniejsza... Za to globalne... to powinni płacić chemicy i właściciele -producenci tego chemicznego śmiecia...

 • bambosz0

  Oceniono 4 razy -2

  klimat się zmienia od milionów lat... najpierw zmieniały go dinozaury, potem małpy a teraz my...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX