Niemcy. Masowy test DNA 23 lata po brutalnym zabójstwie 11-letniej Claudii. Wezwano 900 mężczyzn

W niemieckim mieście Grevenbroich koło Duesseldorfu trwają masowe testy DNA, na które wezwano ponad 900 mężczyzn. Policja chce znaleźć sprawcę, który 23 lata temu porwał i brutalnie zamordował jedenastoletnią uczennicę, Claudię Ruf.

Jak podaje "Deutsche Welle", niemiecka policja nie rezygnuje ze znalezienia zabójcy jedenastoletniej Claudii Ruf. Nastolatka nigdy nie wróciła ze spaceru, na który w ciągu dnia wyszła z psem sąsiada w maju 1996 roku. Została porwana, a następnie zgwałcona i uduszona. Jej ciało zostało częściowo podpalone przez sprawcę. Znaleziono je na polu w pobliżu Bonn, 70 kilometrów od Grevenbroich, gdzie mieszkała. 

Niemcy. Masowy test DNA. Policja chce znaleźć zabójcę 11-letniej Claudii

Sprawcy zbrodni dotychczas nie udało się ustalić. W 2010 roku wśród 350 mieszkańców miasta po raz pierwszy przeprowadzono masowy test DNA - informuje "DW". Śledczy poinformowali wówczas, że dzięki nowoczesnym metodom badawczym udało im się wyodrębnić z ciała ofiary materiał genetyczny, który najprawdopodobniej należy do sprawcy. Pierwszy masowy test DNA nie pozwolił jednak na rozwikłanie tajemnicy zbrodni.

W ubiegłym tygodniu tygodniu niemiecka policja poinformowała, że ma nowe przesłanki do kontynuacji śledztwa w sprawie morderstwa 11-latki. Od soboty 23 listopada w mieście ponownie przeprowadzany jest masowy test DNA, a do oddania próbek śliny wezwano tym razem aż 900 mężczyzn z okolicy. Lokalne media obiegły zdjęcia mieszkańców, którzy zbierali się przed szkołą podstawową w Grevenbroich, gdzie odbywało się badanie.

Jak podaje "Frankfurter Allgemeine", w sobotę 23 listopada badaniom DNA poddano 480 wezwanych mężczyzn. Kolejni zostaną zbadani w nadchodzących dniach. Śledczy zapewniają, że lokalna społeczność jest chętna i gotowa do współpracy. O znalezienie sprawcy morderstwa od 23 lat walczą rodzice zamordowanej nastolatki. - Jest duża szansa, że po ponad 23 latach w końcu rozwiąże się sprawa tragicznej śmierci mojej córki. Sprawca za długo miał możliwość ukrywania się wśród nas - powiedział ojciec zamordowanej, cytowany przez agencję AP.

Więcej o:
Komentarze (156)
Niemcy. Masowy test DNA 23 lata po brutalnym zabójstwie 11-letniej Claudii. Wezwano 900 mężczyzn
Zaloguj się
 • dezyderymarchewka

  Oceniono 20 razy 20

  Być może to blef. Policja może w ogóle nie mieć żadnego materiału genetycznego tego przestępcy, ale sprawca tego nie wie więc albo się nie stawi na pobranie próbki albo zacznie nerwowo zachowywać i naprowadzi śledczych na siebie.
  Mam nadzieję że go dorwą i posadzą na dożywocie.

 • skorpionx

  Oceniono 22 razy 18

  Nawet jezeli sprawca sie nie stawi na badanie to wystarczy ze jakis jego krewny podda sie
  badaniu i to moze pomoc (podobienstwo DNA) w wykryciu sprawcy

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 9

  W jakim czasie Rydzyk przebywał w Niemczech? Tylko pytam bez związku.

 • litecode

  Oceniono 10 razy 6

  Próbki zbiorą, ale nawet nie przebadają.
  Pojadą po próbki do tych, którzy na badanie się nie stawili ;)

 • pandzik

  Oceniono 13 razy 3

  Ojciec zamordowanej powinien mieć prawo samemu wyznaczyć i wykonać kare

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX