Orban niezadowolony z wyboru Tuska na szefa EPL. "Zaczął się skręt grupy w lewo"

W piątek Viktor Orban poinformował, że możliwe jest wyjście z Europejskiej Partii Ludowej węgierskiego Fideszu. Wszystko przez to, że jego zdaniem partia za bardzo skręca "ku lewicy".

Możliwość wystąpienia Fideszu z EPL Orban zapowiedział w rozmowie z Radiem Kossuth. Stwierdził, że zaczął się skręt grupy w lewo i jeśli nowemu kierownictwu nie uda się go zatrzymać, to będą musieli "zbudować nową wspólnotę polityczną".

Orban niezadowolony z wyboru Tuska na szefa EPL

W marcu EPL zawiesiła Fidesz w członkostwie. Przyczyną była kampania partii na Węgrzech, która negatywnie przedstawiła Jeana Claude-Junckera, szefa KE, oraz George'a Sorosa, amerykańskiego miliardera, jako tych, którzy chcą sprowadzać nielegalnych migrantów do Europy. W piątek Orban powiedział, że Fidesz utrzymuje swoje członkostwo w zawieszeniu do czasu wyklarowania się planów EPL. Według nieoficjalnych informacji decyzja o jego przyszłości w europejskiej wspólnocie ma zapaść na początku roku.

Partia Orbana nie została zaproszona na kongres EPL w Zagrzebiu. Donald Tusk, nowy szef grupy, odniósł się do niej, mówiąc, że "nie możemy oddać sfery bezpieczeństwa i porządku populistom, manipulatorom i autokratom".

Więcej o:
Komentarze (159)
Orban niezadowolony z wyboru Tuska na szefa EPL. "Zaczął się skręt grupy w lewo"
Zaloguj się
 • elathar44

  Oceniono 44 razy 40

  Orbaś, popychadło Putina, pomija fakt, że TO JEGO ZAWIESZONO, nie on SIĘ zawiesił. Czyli WYWALONO go za chamstwo i łajdactwo za drzwi, ale wywalony piesek za drzwiami hauka, że w ramach protestu może "wyjść" za te drzwi. Co za beznadziejny złamas

 • marywil2012

  Oceniono 39 razy 31

  Do Putina się już zapisał orban i z nim mu po drodze. Skorumpowanyn polityk węgierski powinien odejść z frakcji. Zero pożytku sam wstyd.

 • freud1

  Oceniono 30 razy 28

  Orban, ktory w przeciwienstwie do naszego wodza miewa sporadyczne kontakty z rzeczywistoscia, nigdy nie opusci pólki z konfiturami zwanej EPL.
  Orban chce miec chocby minimalny wplyw na bieg wydarzen. Nasz wuc natomiast, jesli rzeczywistosc mu nie odpowiada, wladny jest ja "anulowac". No ale tylko w swojej republice bananowej, reszta go nie interesi.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 26

  Ale będzie "przykro" Tuskowi , kopa na drogę nie chce ?

 • apoloniusz211

  Oceniono 30 razy 24

  Krzyż na drogę bomba w kieszeń, weź ze sobą kaczora i kłamcę moradzieckiego.

 • rggg

  Oceniono 32 razy 24

  Dla faszystów to nie powinno być nawet miejsca w Europie - przyjmowanie ich na salony i do parlamentu skończy się tak jak w latach 1938-39. Kaczyzm zresztą też zmierza w tym kierunku..

 • fajnychristoph

  Oceniono 26 razy 22

  Niech Madziary idą do turasów albo kacapów...ich klimaty. Ino Jarka z jego trzodą niech zabierze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX