Meksyk: 6,5 metrowy "mały Jezus w rozmiarze XXL" ozdobi świąteczną szopkę

Gigantyczna figura przedstawiająca Dzieciątko Jezus została zaprezentowana w kościele w meksykańskiej miejscowości Zoquite. Zdjęcia "małego Jezusa w rozmiarze XXL" zyskują coraz większą popularność w internecie.

"Mały Jezus w rozmiarze XXL" czy "największy mały Jezus" to tylko niektóre określenia opisujące tę ponad 6,5 metrową rzeźbę. Jak podaje portal mexicodesconocido.com, figura ta najprawdopodobniej zostanie uznana za największą rzeźbę przedstawiającą Dzieciątko Jezus.

Meksyk: rzeźba "największego małego Jezusa" ma 6,5 metrów wysokości. "Przypomina Phila Collinsa"

Rzeźba jest częścią szopki, która ma zdobić kościół Objawienia Pańskiego w miasteczku Zoquite w środkowej części Meksyku. W sobotę 16 listopada figura została pobłogosławiona przez księdza, a następnie pokazana wiernym. Projekt stworzenia największej figurki przedstawiającej małego Jezusa pojawił się już półtora roku temu. Dzięki napływającym darowiznom parafian rzeźbę wreszcie udało się dokończyć.

Aby ustawić ważącą 800 kilogramów rzeźbę Jezusa w kościele, potrzebna była pomoc kilkunastu mężczyzn. Do tej pory w księdze rekordów Guinnessa za największą rzeźbę Dzieciątka Jezus uznaje się figurę stworzoną w innej meksykańskiej miejscowości, Nezahualcoyotl, która mierzy 5 metrów. Rzeźba z Zoquite jest więc wyższa o ponad 1,5 metra.

Rzeźba z kościoła w Zoquite wzbudziła ogromne zainteresowanie na portalach społecznościowych. Niektórzy internauci zauważają podobieństwo między Dzieciątkiem Jezus, a popularnym wokalistą Philem Collinsem. Inni z kolei piszą, że rzeźba "ma oczy" aktora Nicolasa Cage'a. Na meksykańskich portalach społecznościowych figura porównywana jest także do Godzilli, która atakuje miasto. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Meksyk: 6,5 metrowy "Jezus w rozmiarze XXL" ozdobi świąteczną szopkę. "Przypomina Phila Collinsa", "jak Godzilla"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 20 razy 16

  Im biedniejszy i bardziej zacofany kraj tym więcej tych jezusków, różańców i podobnych zabobonów.
  Za przestępczość by się wzięli i porządkowanie kraju.

 • hrkukus

  Oceniono 11 razy 11

  Czas byśmy wystartowali w tych zawodach. Proponuję stworzenie największej na świecie figury Jezusa, ale uniwersalnej. Żeby była na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

 • Ewa Zelazko

  Oceniono 10 razy 10

  proszę włożyć Kaczyńskiego będzie w sam raz

 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 9

  Tej zimy modny jest baby Yoda :-)
  Nie homunkulusy :-)

 • ona_ona_80

  Oceniono 9 razy 9

  OMG, ale koszmarek. Gdybym należała do kościoła, to nie chciałabym się do tego czegoś modlić

 • lot23

  Oceniono 9 razy 9

  niemowlę co ma 6,5 metra i 2000 lat - to co będzie jak dorosnie i kiedy w końcu się pokaże ? zamiast tych wszystkich figurek i obrazków to fabryka cudów klerykalnej mafi Watykanu mogłaby w końcu postarać się o oryginał tego jesusa cristalusa - ale nie da się wskrzesić trupa na 2patykach dlatego trzeba kłamać ludzkość żeby dalej wyrywać kasę i tworzyć teatr z opłatami dla naiwnych.
  Więc jak zwykle ten ich bog znowu się urodzi w grudniu żeby zaraz potem w marcu znowu sobie umrzeć nie wiadomo po co i tak wygląda każda religia i każdy niedorozwoj umysłowy, - alleluja i do przodu bo wiara czyni czuba, a kler i politycy to jedna drużyna co będzie bronić tego przekrętu do końca świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX