Holandia. 25 osób znalezionych w kontenerze chłodniczym na pokładzie promu do Anglii

Co najmniej 25 osób znaleziono w holenderskim porcie w kontenerze chłodniczym na pokładzie promu, który miał płynąć do Wielkiej Brytanii - donosi brytyjski "Independent".

Z danych na temat kursu statku wynika, że wrócił on do portu w mieście Vlaardingen wkrótce po wypłynięciu. Policja nie poinformowała o stanie znalezionych osób. Do portu przybyło kilka karetek pogotowia. Według zapewnień personelu statku, żadna z osób przebywających w kontenerze nie straciła życia.

Nielegalna emigracja do Wielkiej Brytanii

Niecały miesiąc wcześniej, w ciężarówce w Essex, znaleziono ciała 39 Wietnamczyków. Po makabrycznym odkryciu brytyjskie władze postawiły zarzuty dwóm osobom: 25-letniemu kierowcy ciężarówki i 23-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu w Irlandii. Usłyszeli zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. Poszukiwane są kolejne osoby związane ze sprawą.

>>> Co dzieje się w Wielkiej Brytanii? Dowiedz się więcej o nadchodzących wyborach:

Więcej o:
Komentarze (48)
Holandia. 25 osób znalezionych w kontenerze chłodniczym na pokładzie promu do Anglii
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 35 razy 19

  Odesłać do krajów pochodzenia, a rachunek wysłać ambasadom tym państw. Serio, tu wpada każdy jak chce na plac do Radomia po darmochę, każdy jak ta chytra baba z Radomia, zje, wypije, za pazuchę zabierze na zapas... i wypada lub zaprasza znajomych bo jeszcze tych darmowych smakołyków nieco zostało. Jak darmowych bułek w UE zabraknie to wszyscy zrobią awanturę kasjerce tego sklepu bo "darmowych bułek nie ma" i wtedy dopiero kasjerka dojdzie do wniosku, że takich klientów trzeba było wyprosić od razu, a nie gdy wszystko zjedli z półek. Wtedy juz jednak będzie za późno...

 • krunghtep01

  Oceniono 4 razy 4

  Rozni tu pisza ale nie maja pojecia dlaczego tak chca do Wlk.Bryt.?BO TU NIR POTRZEBA MIEC PRZY SOBIE ZADNYCH DOKUMENTOW !!! Nie ma tez obowiazku posiadania dododu osobistego ! Po zatrzymaniu przez policje wystarczy znac odpowiedzi na tzw. security questions.!

 • konradwallenrod

  Oceniono 5 razy 3

  A może by tak szefów schwytać i ukarać? A nie tylko kierowcę, pionek w całym procederze.

 • no4nwo

  Oceniono 17 razy 3

  A ratować ich pojechała karetka "S" polskiego Państwowego Ratownictwa Medycznego. Trzeba być kompletnym bezmyślnym zjebem z pustym łbem, żeby wkleić takie zdjęcie do tekstu o zdarzeniu w Holandii. Ale w sumie to przecież szmatławiec i nędza pismacka podpisująca się "aplk". Więc wszystko się zgadza.

 • antonio rebenga

  Oceniono 22 razy 2

  Z pontonów przerzucili się na ciężarówki i kontenery? Jak zaraza... Wywalisz drzwiami, będzie leźć oknem albo kominem. Zlikwidować socjal dla wszystkich oprócz obywateli. I nie ma, że rodzina czy coś. Lecz i to nic nie da. Podobno przemytnicy dla tych tępaków wmawiają niestworzone historie, a ta dzicz w to wierzy i lezie i lezie i lezie...

 • ja5569

  Oceniono 8 razy 2

  Hmmm, myslalby kto, ze z powodu brexitu wyjezdzaliby z Anglii a nie usilowali tam sie dostac.

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 22 razy 0

  Dlaczego Unia chroni UK przed emigrantami, pozwala urzędnikom angielskim na kontrolę paszportową, celną na terenie Unii, pozwala na karanie Bogu ducha winnym kierowców i przewoźników. Każdy emigrant złapany na naczepie ciężarówki to 3000 funtów kary dla kierowcy i tyle samo dla właściciela ciężarówki. Niech sobie UK zmieni prawo, bo oni dlatego tak desperacko chcą się dostać do UK, bo od razu legalizują swój pobyt w UK, wystarczy, że się znajdą na terenie UK ileś tam mil od najbliższego portu. Firmy ubezpieczeniowe ponoszą ogromne koszta za zniszczony towar. Wejście emigranta do chłodni kończy się utylizacją całego ładunku. Niszczą i kradną towar, przecinają dachy plandek, potrafią nie naruszając plomb i kłódek dostać się do chłodni. Niech Unia wreszcie skończy ten cyrk. Bo to wygląda, że UK robi sobie selekcję emigrantów, chory, chromy, mało sprytny nie przedostanie się do UK i jeszcze zarabia na wielkich karach jakimi obarcza kierowców i przewoźników.

 • lola558

  Oceniono 3 razy -1

  Pytanie zagadla dla polskiej prawicy: dobra unia, bo rozstrzygnie mord polskiego policjanta na niewinnym dilerze i gdzie nasze policyjne standardy, skoro jestesmy w ue czy zla unia, bo wpuszcza uchodzcow i terrorystow? Dlatego tak malo komentarzy, prawica jest w kropce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX