Samobójstwo Jeffreya Epsteina. Aresztowano strażników więziennych, którzy go pilnowali

Aresztowano dwóch strażników więziennych, którzy odpowiedzialni byli za pilnowanie Jeffreya Epsteina w nocy, podczas której popełnił on samobójstwo - donosi "New York Times". Amerykański miliarder i przestępca seksualny utrzymywał kontakty z wieloma osobami publicznymi, m.in. z księciem Andrzejem, Billem Clinotnem i Donaldem Trumpem.

Samobójcza śmierć Epsteina od początku budzi kontrowersje. W sprawie tej toczy się dochodzenie w Departamencie Sprawiedliwości. Informację o aresztowaniu oficerów więziennych odpowiedzialnych za pilnowanie Epsteina podał we wtorek "New York Times".

Michael Thomas i Tova Noel przeglądali internet i spali przez około dwie godziny, w czasie, kiedy powinni byli nadzorować Epsteina. Strażnicy są oskarżeni m.in. o składanie podpisów pod fałszywymi zaświadczeniami, że odbyli obchody i liczyli więźniów, choć tego nie robili - podaje CNBC. Obchód powinien odbywać się co pół godziny.

Strażnicy przyznali się do niedopełnienia obowiązków po znalezieniu nieprzytomnego więźnia. - Epstein się powiesił. Nie robiliśmy obchodów między 3 a 5 nad ranem - miała powiedzieć Noel swojemu zwierzchnikowi. - Spieprzyliśmy. Ja spieprzyłem, ona nie jest winna. Nie zrobiliśmy żadnych obchodów - miał z kolei dodać Thomas.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo:

Śmierć Epsteina

Jeffrey Epstein został zatrzymany na początku lipca i oskarżony o kierowanie siatką handlarzy ludźmi. Podejrzewano go również o wielokrotne wykorzystanie seksualne nieletnich dziewczynek.

10 sierpnia Epsteina znaleziono martwego w celi więzienia na Manhattanie. Zespół koronerów, którzy wykonali sekcję zwłok mężczyzny, stwierdził, że popełnił on samobójstwo przez powieszenie. Zrobił to dzień po tym, kiedy ujawnione zostały dokumenty, z których wynikało, że Epstein był zamieszany w handel seksualny nieletnimi. W aktach pojawiły się również nazwiska innych znanych osób.

Więcej o:
Komentarze (72)
Samobójstwo Jeffreya Epsteina. Aresztowano strażników więziennych, którzy go pilnowali
Zaloguj się
 • anitenanita

  Oceniono 33 razy 27

  No proszę, a kiedy aresztują siedzących w celi z Cyganem? Pomysł że ktoś może się powiesić we własnym łóżku skręcając pętlę na szyi jest chory.

 • squadack

  Oceniono 22 razy 20

  Oni nie uwierzyli, że więzień może się powiesić na leżąco?

 • asa323bc

  Oceniono 23 razy 19

  A kiedy zostaną aresztowani ci, którzy "pilnowali" Kosteckiego????

 • kazimierz111

  Oceniono 23 razy 17

  Stopnie oficerskie zaczynają się od podporucznika w górę (przynajmniej w Polsce). Jeffrey'a Epstaina pilnowało dwóch szeregowych funkcjonariuszy więziennych których w USA określa się "corrections officer", a którzy w żadnym wypadku nie są oficerami , a jedynie zwykłymi "klawiszami". Panowie redaktorzy proszę nie robić Polakom wody z mózgu. Bo podobnie pisze się o np. polskich funkcjonariuszach służb typu np "oficerowie" SOP czy wcześniej BOR, podczas gdy ci ludzie mają stopnie podoficerskie lub są szeregowymi. Oficer to jednak jakaś szarża.

 • niktalboktos

  Oceniono 15 razy 15

  Bez znaczenia. Przeciez nic nie powiedzą, bo w przeciwnym razie popelnili by samobójstwo....

 • norman67

  Oceniono 10 razy 10

  Powiesił się - ha, ha - książe Andrzej coś o tym wie..

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 20 razy 8

  Bill Clinton, wielokrotnie goszczacy na prywatnej pedofilskiej wyspie Epsteina, moze odetchnac. Jego malzonka z rozsadaku, niedoszla prezydenta, takze.
  Choc kto wie ? Nietykalnego Cosby’ego tez w koncu dopadli. I Weinsteina takze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX