USA: Historia jak z serialu. Dwóch profesorów chemii oskarżonych o produkcję metamfetaminy

Dwóch profesorów chemii z uczelni w Arkansas zostało aresztowanych pod zarzutem wytwarzania metamfetaminy. Jak podają amerykańskie media, historia ta przypomina scenariusz do popularnego serialu "Breaking Bad".

Biuro szeryfa hrabstwa Clark poinformowało, że dwóch profesorów z uniwersytetu Henderson State: Terry David Bateman i Bradley Allen Rowland, zostali aresztowani pod zarzutem produkcji metamfetaminy i używania środków odurzających. Nauczyciele zostali zatrzymani w miniony piątek, 15 listopada.

USA. Dwóch profesorów chemii zostało zatrzymanych pod zarzutem produkcji metamfetaminy

Jak podaje agencja AP, zatrzymani przebywają obecnie w areszcie. Pracownicy zakładu karnego w Arkansas w Stanach Zjednoczonych nie podają jednak więcej informacji w tej sprawie.

Rzeczniczka szkoły, w której wykładali profesorowie, Tina Hall przekazała, że obydwaj mężczyźni od 11 października przebywali na urlopie, nie mieli więc w ostatnim czasie kontaktu ze studentami. Trzy dni przed urlopem profesorów policja sprawdzała jednak doniesienia w sprawie zapachu chemikaliów, które unosiły się na terenie kampusu uczelni.

Budynek, w którym mieściły się pracownie chemiczne, zostały ponownie otwarte 29 października. Konieczne było jednak wynajęcie specjalistycznej firmy, która oczyściła laboratorium. Od 8 do 29 października sale były intensywnie wietrzone i czyszczone - dopiero po tym czasie uczniowie mogli wrócić do zajęć w tym budynku. 

Aresztowani mężczyźni są porównywani do głównego bohatera serialu telewizyjnego "Breaking Bad", Waltera White'a. W tej produkcji przedstawiono historię nauczyciela chemii w liceum, który na wieść o swojej chorobie zaczął zajmować się produkcją metamfetaminy.

Więcej o:
Komentarze (34)
USA: Historia jak z serialu. Dwóch profesorów chemii oskarżonych o produkcję metamfetaminy
Zaloguj się
 • szpyt

  Oceniono 3 razy 3

  Od 11-go byli na urlopie, a wietrzyli od 8-go. Ostatnia wieczerza byla? :-D

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 7 razy 3

  Z dość lakonicznych informacji w amerykańskich źródłach niewiele wynika i niewykluczone, że cała sprawa jest dość mocno ubarwiona przez media.

 • szybki-lisek

  Oceniono 6 razy 2

  Szkoda że nie wyglądają jak Jesse i Walter...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Tytuł brzmi medialnie - cudownie. Tylko klikać i oburzać się.
  Tymczasem w USA ~130 osób dziennie (conajmniej tyle) przedawkowuje UZALEŻNIAJĄCE od pierwszego dnia - zażycia opioidy - pigułki przeciwbólowe przepisane im LEGALNIE przez lekarzy.
  Wielkie światowe koncerny farmaceutyczne mają w tym celu LEGALNE plantacje makowe w Indonezji i innych krajach Azji.

  Every day, more than 130 people in the United States die after overdosing on opioids. The misuse of and addiction to opioids—including prescription pain relievers, heroin, and synthetic opioids such as fentanyl—is a serious national crisis that affects public health as well as social and economic welfare.Jan 22, 2019
  Opioid Overdose Crisis | National Institute on Drug Abuse ...
  www.drugabuse.gov › drugs-abuse › opioids › opioid-overdose-crisis

 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie o właściwym przygotowaniu do produkcji prochów, a na dodatek wykazujący się przedsiębiorczością.

 • mysl.iwy

  Oceniono 3 razy 1

  Powinni dokładniej obejrzeć ten serial.

 • byann

  0

  Z jakiego serialu. Na Wydziale chemii Politechniki Warszawskiej na Polach Mokotowskich też to samo było. I co? Był serial?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX