Strzelanina przed supermarketem w USA. Zginęły trzy osoby

W strzelaninie w Duncan w Oklahomie w USA zginęły trzy osoby - informują lokalne media, powołując się na policję. Do zdarzenia doszło przed sklepem Walmart. Jedną z ofiar jest osoba podejrzewana o spowodowanie strzelaniny. Okoliczne szkoły zostały tymczasowo pozamykane.

Nad ranem czasu lokalnego doszło do strzelaniny przed supermarketem popularnej sieci Walmart w Duncan w Oklahomie. Jak podaje miejscowa policja, sprawca zaczął strzelać do ludzi na parkingu. "Zginęli kobieta i mężczyzna siedzący w samochodzie i jeden mężczyzna na zewnątrz auta. Na miejscu znaleziono broń ręczną" - informuje portal USA Today.

USA: strzelanina w Oklahomie

Tera Mathis, rzecznik policji z Duncan, nie podała do wiadomości publicznej danych osobowych ofiar. Nie potwierdzono też tożsamości sprawcy, jednak "The Duncan Banner" powołując się na policję, informuje, że on także zginął w czasie ataku. Właściciel pobliskiego domu opieki Country Club Care przekazał dziennikarzom, że usłyszał od władz o tym, iż sprawca strzelił do siebie po zabiciu dwóch pozostałych ofiar.

Policja nie potwierdza doniesień o tym, że strzelanina była przypadkiem przemocy domowej.

W związku z zajściem, wszystkie lokalne szkoły zostały na krótko zamknięte. Jak podaje USA Today, sklep znajdujący się przecznicę od Walmarta, przed którym doszło do strzelaniny pozostał czynny pomimo incydentu. Jeden z kasjerów przekazał mediom:

Nie jesteśmy zamknięci, ale dostaliśmy komunikat, żeby zwrócić uwagę na kogoś w czarnych ubraniach. U nas wszystko w porządku.

Duncan liczy około 25 tysięcy mieszkańców i leży około 100 km na południe od Oklahomy. Strzelanina przed tamtejszym Walmartem miała miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak otworzono ponownie Walmart w El Paso w Teksasie, gdzie miała miejsce strzelanina 3 sierpnia - zginęły wtedy 22 osoby.

>>>Zobacz też: Jak zachować się w trakcie zamachu bombowego?<<<

Więcej o:
Komentarze (87)
Strzelanina przed supermarketem w USA. Zginęły trzy osoby
Zaloguj się
 • yuo7leo9

  Oceniono 24 razy 14

  Zaraz się zlecą "mądrale" dowodzący "gdyby wszyscy meli broń...". Gdyby mieli - to byłoby dokładnie jak w USA: 2 strzelaniny w ciągu jednego dnia, 5 trupów.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 19 razy 11

  "Bo pan mi zabrałeś koszyk sprzed nosa! Bang-bang!"

 • wicipinski

  Oceniono 19 razy 9

  Dzień bez strzelaniny i ofiar w USA, to by był NEWS. Strzelanina w Stanach to norma, na nikim nie robi wrażenia. Kraj pastuchów z koltami przy nogawce.

 • cleryka

  Oceniono 14 razy 6

  ...a chce Paweł Kukiz dostępności powszechnej broni w polsce. Wyobrażacie sobie u nas strzelaninę wszędzie..?

 • baby1

  Oceniono 16 razy 6

  Dzień jak co dzień w USA.

 • ghs blar

  Oceniono 19 razy 5

  Więcej broni! Już nie tylko na dowód ale także na legitymację szkolną. A karabiny na legitymację rencisty. Każdy rencista ma prawo do niepełnosprawności wzroku i posiadania szansy wielostrzału.

 • an_ma_o

  Oceniono 10 razy 4

  O to supcio niech się hegemon zajmie burdelem u siebie zamiast wywoływać wojny na Bliskim Wschodzie ...szalom

 • qawsedrftg

  Oceniono 16 razy 4

  Wsjo normalno w kałbojlandzie. Może poszło o gang słodziaków? Zbliża się koniec promocji...

 • poklepywacz

  Oceniono 14 razy 4

  Zaraz wszelkiej maści Korwiniści i inne Konfederaty będą przytaczać, że gdyby każdy miał dubeltówkę to by go szybciej odstrzelili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX