Europejska Partia Ludowa wybiera nowe kierownictwo. Donald Tusk jedynym kandydatem na szefa

Donald Tusk będzie jedynym kandydatem na szefa Europejskiej Partii Ludowej - tak wynika z informacji zamieszczonych w poniedziałek przez EPL.

Były premier Donald Tusk przestanie być szefem Rady Europejskiej 1 grudnia tego roku. Ponieważ już zapowiedział, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 roku w Polsce, stało się jasne, że jego dalsza kariera polityczna prawdopodobnie będzie związana z Europejską Partią Ludową (EPL lub w wersji anglojęzycznej - EPP).

Już 18 października, a więc przed ogłoszeniem przez Tuska decyzji o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich, Platforma Obywatelska oficjalnie zgłosiła byłego premiera na kandydata na szefa EPL.

Na dwa dni przed dwudniowym szczytem EPL w Zagrzebiu (20-21 listopada) na profilu Europejskiej Partii Ludowej na Twitterze opublikowano podsumowanie kandydatur na poszczególne stanowiska w partii. Minął już oficjalny termin na zgłaszanie kandydatów, dlatego partia mogła upublicznić wszystkich zainteresowanych stanowiskami.

Donald Tusk jedynym kandydatem na szefa EPL

Z grafiki wynika, że Donald Tusk jest jedynym kandydatem na przewodniczącego EPL. Podobnie jest w przypadku kandydata na skarbnika EPL - o to stanowisko stara się wyłącznie Christian Schmidt z niemieckiego CSU.

Natomiast aż dwunastu polityków ubiega się o stanowisko wiceprzewodniczących EPL, choć taką funkcję może piastować domyślnie dziesięć osób.

Więcej o:
Komentarze (162)
Europejska Partia Ludowa wybiera nowe kierownictwo. Donald Tusk jedynym kandydatem na szefa
Zaloguj się
 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 44 razy 22

  lepiej, żeby zdolni ludzie budowali Europę, z polskiego kartofliska i tak nic już nie będzie.

 • hatteras

  Oceniono 45 razy 19

  Czy wiecie,ze za zycia Adam Mickiewicz tez byl opluwany.Wmawiano mu niepolskie pochodzenie,wyzywano o Zydow.Dzisiaj nasze rodzime bydlo pluje na Milosza,Szymborska,Tokarczuk,Wajde dalej pluje na Walese i Tuska,To bydlo wierzy w sztuczna mgle i pancerna brzozke ,to bydlo slucha radia maryja i zboczenca z Tylawy ,ktory znalazl tam schronienie i odprawia rozaniec i to bydlo utwierdza caly cywilizowany swiat w przekonaniu ,ze Polacy to debile.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 30 razy 16

  Jak miło słuchać wściekłego pisobolszewickiego wycia, gdy polski polityk liczy się w świecie.

 • zraluk7

  Oceniono 32 razy 12

  Słychać wycie? Znakomicie!

 • mam45

  Oceniono 29 razy 11

  I dobrze dla niego i naszej Europy, bo nec Hercules contra plures, dopóki nie zmądrzejemy w kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX