Hongkong. Funkcjonariusz raniony strzałą w łydkę. Policja zagroziła, że zacznie używać ostrej amunicji

Policja w Hongkongu opublikowała zdjęcie funkcjonariusza ze strzałą w łydce, wystrzeloną z łuku przez demonstrantów. Uczestnicy trwających od kilku miesięcy protestów domagają się m.in. demokratycznych wyborów władz regionu.

W niedzielę rano na terenie kampusu politechniki w Hongkongu policjant został raniony strzałą, wystrzeloną z łuku przez demonstrantów. Teren patrolują zamaskowane grupy demonstrantów, wyposażone między innymi w łuki sportowe. Lokalna policja udostępniła zdjęcie znajdującego się w pobliżu kampusu policjanta ze strzałą wbitą w łydkę. Policja potępiła używanie, jak to określono, "śmiercionośnej broni" i zagroziła, że zacznie używać ostrej amunicji, jeżeli demonstranci znowu posłużą się bronią zagrażającą życiu.

Zamieszki w Hongkongu miały miejsce także w sierpniu. Policja pokazała wtedy nową "broń". Zobacz nasze wideo:

Wieczorem wokół kampusu zauważono pożary, wywołane prawdopodobnie przez protestujących. Koktajlami Mołotowa podpalono z kolei opancerzony pojazd, który zbliżył się do kampusu. W Hongkongu opublikowano zdjęcie fotografa lokalnych mediów, który miał stracić przytomność, gdy został oblany wodą z policyjnej armatki.

Protesty w Hongkongu

Sytuacja w Hongkongu zaogniła się po postrzeleniu jednego z demonstrantów podczas starć w poniedziałek. Jak informuje policja, nieuzbrojony 21-latek próbował wyrwać funkcjonariuszowi pistolet. Jego stan określany jest jako ciężki. W środę trafiony w głowę grantem z gazem łzawiącym został 15-latek. Wcześniej demonstranci polali łatwopalną cieczą 57-latka i podpalili go. Obaj pozostają w stanie krytycznym. Wskutek protestów zamknięto przedszkola, szkoły i uniwersytety w Hongkongu.

Masowe protesty w Hongkongu trwają od kilku miesięcy. Ich uczestnicy domagali się początkowo wycofania projektu ustawy, pozwalającej na deportację mieszkańców regionu do Chin kontynentalnych. Teraz żądają między innymi zmniejszenia wpływu władz chińskich na lokalny rząd, zarzucają policji stosowanie przemocy i domagają się ukarania winnych użycia siły wobec protestujących.

Więcej o:
Komentarze (18)
Policjant raniony strzałą w łydkę. Podczas proestów w Hongkongu wciąż dochodzi do starć
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 8 razy 6

  No proszę, nawet Winnetou się wk...wił

 • vontomke

  Oceniono 9 razy 5

  A zachód siedzi z założonymi rękami. Żadnej presji na Chiny, wszyscy czekają aż dojdzie do masakry, potem będą słowa potępienia.

 • Oceniono 3 razy 3

  No i się narobiło teraz w Koninie nie wolno nosić ani posiadać nożyczek plus po tej wiadomości łuków( nawet wyczynowych sportowych), to samo dotyczy oszczepu.

 • mcguirre

  Oceniono 2 razy 2

  Indianie wspierają Hongkong !

 • proteusz33

  Oceniono 10 razy 2

  Strzałka z kurarą ?

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Tu są wszyscy przywódcy studenckich protestów na Tiananmen. Wszyscy są w USA lub na Tajwanie. Tak samo bedzie z tymi protestami.
  Student leaders:
  Wang Dan
  Wu'erkaixi
  Chai Ling
  Shen Tong
  Liu Gang
  Feng Congde
  Li Lu
  Wang Youcai

 • myszoptak

  Oceniono 1 raz 1

  To musiał być Robin Hood.

 • stefan4

  Oceniono 3 razy 1

  Na tym zdjęciu funkcjonariusz oprócz strzały w łydce ma całkiem rozdarte spodnie. Zapewne nie tą strzałą, tylko przez ratownika, ktory chciał uzyskać dostęp do rany. Ale potem, zamiast wyjąć strzałę i założyć opatrunek, polecił funkcjonariuszowi, żeby wstał do zdjęcia...

  > Policja potępiła używanie, jak to określono, "śmiercionośnej broni" i zagroziła, że zacznie
  > używać ostrej amunicji, jeżeli demonstranci znowu posłużą się bronią zagrażającą życiu.

  Wydawało mi się, że policja w Honkkongu już wiele dni temu zaczęła używać ostrej amunicji. Czy Wam też się tak wydaje? A może przez ,,użycie ostrej amunicji'' policja rozumie dopiero strzelanie snajperskie do każdego, kto ośmieli się wyjść na ulicę?

 • byann

  0

  Jak im zrobią Tiananmen, przywódcy 'spontanicznych' protestów 'cudem' się wymkną i dostaną posady w USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX