Doradca Trumpa uznany za winnego m.in. kłamania przed Kongresem. Grozi mu 20 lat więzienia

Roger Stone, wieloletni współpracownik Donalda Trumpa i zakulisowy działacz polityczny, został uznany za winnego siedmiu przewinień. Za m.in. kłamanie przed Kongresem i manipulowanie świadkiem grozi mu nawet 20 lat więzienia. Prezydent Trump już wstawił się za swoim doradcą.

Roger Stone był oskarżony o składanie fałszywych zeznań przed amerykańskim Kongresem, manipulowanie zeznaniami świadka i utrudnianie śledztwa Izby Reprezentantów ws. tego, czy sztab Donalda Trumpa współpracował z Rosją w czasie kampanii wyborczej. Sąd uznał go za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Stone to szósty z kolei doradca Trumpa skazany w sprawie tzw. rosyjskiego śledztwa. 

Doradca polityczny nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Zarzucał, że sprawa przeciwko niemu jest "motywowana politycznie". Na szóstego lutego sąd wyznaczył termin wydania decyzji o wymiarze kary. Stone'owi grozi do 20 lat więzienia. 

Prezydent Donald Trump od razu stanął w obronie współpracownika. Na Twitterze napisał, że to "podwójne standardy jakich nigdy dotąd nie widziano w historii tego kraju" i stwierdził, że na wyroki za kłamstwo zasługują raczej jego przeciwnicy polityczni i osoby prowadzące przeciwko niemu śledztw, z Hillary Clinton na czele. 

W czasie procesu jako dowody pokazano m.in. SMS-y i e-maile Stone'a, w których wprost zaprzeczał temu, co zeznawał przed Kongresem. 

Więcej o:
Komentarze (113)
Doradca Trumpa uznany za winnego m.in. kłamania przed Kongresem. Grozi mu 20 lat więzienia
Zaloguj się
 • ted_imigrant

  Oceniono 49 razy 43

  Ciekawe ile wg amerykańskiego prawa groziłoby takim kłamczuchom, oszustom i przestępcom konstytucyjnym jak Banaś, Ziobro, Duda, Kaczyński, Piotrowicz, itd. Chciałbym znajdź choćby karę minimalną.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 37 razy 31

  Gdyby takie standardy zastosować w Polsce, każdy pisbolszewik powinien dostać dożywocie .

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 29

  Sypie się, jak ‘domek z kart’, ta cała struktura łajdactwa na prawo i na lewo, stworzona z celem usadzenia i zatrzymania Trumpa na stołku prezydenckim.
  Mam nadzieję, że niebawem będziemy świadkami rozsypki podobnego ‘domku z kart’, zbudowanego przez zwykłego posła, i z naszym rodzimym pajacem z pałaca, tudzież całą sforą
  a jego 'psów gończych' i całą sekto-mafią, JK.
  Przynależący dusza i ciałem do tego szamana i bossa mafii, wszyscy oni dziali i nadal działają każdym swoim krokiem i posunięciem, tylko i wyłącznie na zapotrzebowanie ich pana i szefa.

 • wikal

  Oceniono 22 razy 20

  Dobrze że nasz premier-kłamczuch nie mieszka w USA. Do końca życia chodziłby w pasiaku zamiast w garnitury.

 • Oceniono 18 razy 14

  A u nas Kaczynski , Macierewicz i czly PiS razem z Klerem kłamie i nic im nie grozi OT CALE SPOLECZENSTWO GLOSUJE NA ZLODZIEJI .

 • tegepe

  Oceniono 15 razy 13

  20 lat więzienia za kłamstwo, to ile lat musiałby dostać Matołuszek Morawiecki? Rozmarzyłem się.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 13

  Niedługo wszystkich doradców Trampowi pozamykają a na koniec jego samego

 • mikejar

  Oceniono 16 razy 12

  Gdyby w Polsce zastosowac STANDARDY AMERYKANSKIE (prawne) to DUDA , KACZYNSKI , MORAWIECKI , SZYDLO , PIOTROWICZ , PAWLOWICZ , MACIEREWICZ, ,PRZYLEBSKA ,nigdy by nie wyszli z wiezienia.

 • supertiumacz

  Oceniono 14 razy 12

  "Za m.in. kłamanie przed Kongresem i manipulowanie świadkiem grozi mu nawet 20 lat więzienia."

  20 lat za kłamanie.
  I jak to się ma do naszych wybrańców narodu?
  Sądy zagarniają, robią swoje i śmieją się bezczelnie. Co najwyżej poświęcą jakiegoś kozła ofiarnego Misiewicza, a wierchuszka bezpieczna.
  Kiedy my staniemy się normalnym krajem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX