Rosja. Strzelanina w szkole, ogień otworzył uczeń. Są ofiary śmiertelne

W czwartek nad ranem 19-latek zaczął strzelać do pozostałych uczniów swojej szkoły. Do tragedii doszło w Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji. Jak podaje lokalne MSW, nie żyją dwie osoby, a trzy są ranne.

Do strzelaniny doszło w szkole gospodarki komunalnej w Błagowieszczeńsku - uczy się tam około 1,5 tys. osób. 19-letni mężczyzna wtargnął do budynku już po rozpoczęciu zajęć. Miał ze sobą zarejestrowaną na własne nazwisko broń myśliwską, z której zaczął strzelać do pozostałych uczniów - podaje rosyjska agencja informacyjna Tass.

O zdarzeniu poinformowano policję. Gdy na miejscu zjawili się jej funkcjonariusze, doszło do wymiany ognia. Sprawca został ranny. Media informują, że prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Jak podaje Sptunik News, druga ofiara śmiertelna również miała 19 lat. 

Zgodnie z doniesieniami medialnymi i rosyjskiego MSW, w trakcie strzelaniny zginęły dwie osoby, a trzy są poważnie ranne.

Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafiły jeszcze trzy osoby w wieku 17, 19 i 20 lat. Do sieci trafiły nagrania z miejsca strzelaniny:

 

W sprawie wszczęto już dochodzenie. Wstępne ustalenia policji mówią, że do strzelaniny doszło w związku z konfliktem między uczniami. Sputnik podaje, że sprawca strzelaniny był zastraszany przez pozostałych uczniów. Jeden z uczniów szkoły powiedział mediom -"W grupie był gnębiony… Zaczął strzelaninę na ulicy". 

Więcej o:
Komentarze (44)
Rosja. Strzelanina w szkole, ogień otworzył uczeń. Są ofiary śmiertelne
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 10 razy 4

  Niby jak w Ameryce, ale jednak nie ten rozmach.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 3

  Tym z Dalekiego Wschodu Rosji, bliżej do USA, więc dobrze że poczuł się Amerykańcem a nie europejczykiem. Bo mogła by być powtórka z Breivika....

 • ledwozip

  Oceniono 16 razy 2

  Pod względem zabójstw Rosja dawno pez scignęła USA, tylko tam się nie wszystko publikuje. Rosyjska policja jest zbyt skorumpowana, aby podawać do wiadomości wszystkie przypadki.

 • wusu

  Oceniono 11 razy 1

  Zaraza strzelanin w szkolach z USA rozlewa sie na caly swiat.

 • elq_1

  Oceniono 11 razy 1

  A jednak Rosja dogania USA!
  I co teraz zrobią wszyscy "bolszewicy" w Polsce?

 • frelek1

  0

  Dziwią się, że są ofiary skoro otworzył ogień z wyrzutni grad.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX