Laboratorium w Hamburgu zostanie zamknięte. Zwierzęta leżały tam we własnej krwi i odchodach

Niemieckie władzę zadecydowały o zamknięciu Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) niedaleko Hamburga. To wynik interwencji organizacji działających na rzecz praw zwierząt. Aktywiści ujawnili bulwersujące nagrania z placówki, na których widać, w jaki sposób traktowane były zwierzęta laboratoryjne.

Nagrania wykonane w Laboratorium Farmakologii i Toksykologii pod Hamburgiem opublikowały organizacje Cruelty Free International i Soko Tierschutz, które przeprowadziły w placówce tajne śledztwo. Dzięki ukrytym kamerom aktywiści pozyskali materiał wideo, na którym widać małpy, psy i koty traktowane przez pracowników laboratorium w barbarzyński sposób. Poddawane testom małpy były przetrzymywane w za ciasnych klatach, a kiedy przeprowadzano na nich badania, przytrzymywane były metalowymi obręczami zaciśniętymi na szyjach. Na nagraniach widać także zamknięte w klatkach psy, które leżą we własnej krwi i odchodach oraz koty z wygolonymi łapami, którym podawano kilkanaście zastrzyków dziennie.

Nagranie z Laboratorium Farmakologii i Toksykologii pod Hamburgiem zostało opublikowane m.in. na YouTubie. Uwaga! Są to materiały drastyczne!

 

Niemieckie laboratorium LPT zostanie zamknięta. Firma ma jednak jeszcze dwie placówki

Organizacja Cruelty Free International, która opublikowała materiał z placówki LPT pod Hamburgiem, stwierdziła, że warunki, w jakich przetrzymywane są zwierzęta należące do tej firmy "wyraźnie naruszają" minimalne wymogi Unii Europejskiej w zakresie prawa o dobrostanie zwierząt i wezwała do zamknięcia obiektu. Tak też się stanie. Władze Niemiec doszły do porozumienia z LPT i placówka pod Hamburgiem zostanie zamknięta. Aktywiści uważają jednak, że to za mało, bo Laboratorium Farmakologii i Toksykologii ma jeszcze dwa ośrodki badawcze - w Neugraben-Hamburg i Löhndorf w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn.

>>> Handel dzikimi zwierzętami na czarnym rynku to dziesiątki milionów dolarów. To więcej niż handel bronią

"Dr Katy Taylor, nasz dyrektor ds. Nauki, powiedziała: 'Mimo, że cieszymy się, że władze podjęły działania, a LPT zamknie drzwi do testów na małpach, psach i kotach w placówce w Mienenbüttel, wzywamy władze do pójścia dalej i zakończenia wszystkich badań na zwierzętach prowadzonych przez LPT, również na innych gatunkach, w tym świniach, królikach, myszach, szczurach, chomikach, świnkach morskich, rybach i ptakach (...) Uważamy, że ustalenia z naszego dochodzenia oraz późniejsze doniesienia o okrucieństwie i nadużyciach powinny doprowadzić do utraty przez LPT licencji na przeprowadzanie testów na zwierzętach" - czytamy w ostatnim wpisie Cruelty Free International.

Więcej o:
Komentarze (33)
Niemcy. Laboratorium w Hamburgu zostanie zamknięte. Zwierzęta leżały tam we własnej krwi i odchodach
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 22 razy 20

  Zawsze to jakiś sukces. Ale to za mało. Powinni jeszcze skazać szefów tej instytucji. A najlepiej niech na nich robią doświadczenia takie jak oni robią na zwierzetach.

 • gburiaifuria

  Oceniono 11 razy 9

  To nie dotyczy tylko Niemcow! Ile jest jeszcze takich miejsc gdzie nie dotarli obrońcy praw zwierząt z kamerami,na farmach czy w rzezniach. Bezmiar okrucienstwa humanoidow jest porazajacy!

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 4

  Zamknąć wszystkie laboratoria testujące na zwierzętach!!!!

 • 6drabin

  Oceniono 8 razy 4

  Trudno to skomentować.

 • e.olsen

  Oceniono 3 razy 3

  Najstraszniejszy jest ten piesek na końcu filmu - jeszcze merda radośnie ogonem na widok człowieka...

 • aleksandra_ryki

  Oceniono 7 razy 3

  Jestem za! Firmy produkujace najgorsze kosmetyki przeprowadzaja testy na zwierzetach. Chyba tylko po to, zeby sprawdzic, na ile moga nas podtruwac.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 4 razy 2

  no..Madry kraj,madra decyzja.....gratulacjie

 • starszy-65

  Oceniono 16 razy 2

  Niemieccy medycy wzorem dra Mengele (to taki "hitlerowski lekarz" z Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu) testują otwarcie obozów śmierci dla zwierząt na terenie Niemiec a może i w innych państwach???

 • krioprezerwacja

  0

  Cieszę się, ale WSZYSTKIE laboratoria mają być zamknięte. Wtedy będę prawdziwie świętować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX