Impeachment w USA. Donald Trump ujawni treść rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim. Ale nie tej, o którą chodzi

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że opublikuje stenogram swojej pierwszej rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Odbyła się ona w kwietniu tego roku. W procedurze impeachmentu kluczowa jest jednak rozmowa z lipca.

"Aby pozostać najbardziej transparentnym prezydentem w historii, w tym tygodniu ujawnię stenogram pierwszej, a to znaczy najważniejszej, rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy. Jestem pewien, że uznacie to za kuszące!" - napisał na Twitterze Donald Trump.

Chodzi o rozmowę z kwietnia tego roku, podczas której prezydent USA Donald Trump gratulował Wołodymyrowi Zełenskiemu objęcia urzędu prezydenta Ukrainy. Powodem wszczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa jest jednak druga rozmowa telefoniczna prezydenta USA z Wołodymyrem Zełenskim, która odbyła się w lipcu.

>>> Joe Biden o Trumpie: "Myśli, że ma nieograniczoną władzę"

Impeachment Donalda Trumpa

Przypomnijmy, że zdaniem Demokratów Donald Trump nadużył swojej władzy i domagał się w rozmowie z prezydentem Ukrainy, aby wszczął śledztwo w sprawie Huntera Bidena, syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena, który może być rywalem Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Mówi się, że prezydent USA miał uzależniać wznowienie amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy od przeprowadzenia wspomnianego dochodzenia. To z kolei miałoby mu pomóc w znalezieniu "haków" na swojego politycznego oponenta. Donald Trump odrzuca te oskarżenia, mówiąc, że zdominowana przed Demokratów Izba Reprezentantów chce urządzać "polowanie na czarownice".

Więcej o:
Komentarze (62)
Impeachment w USA. Donald Trump ujawni treść rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim. Ale nie tej, o którą chodzi
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 30 razy 24

  'Najberdziej transparentny prezydent w historii' to niechby ujawnił sowje podatki. Wtedy wyszłyby te pożyczki od Ruskich i Saudyjczyków, bo nikt inny nie chciał pożyczyc wielokrotnemu bankrutowi.
  (Jak można zbankrutować na kasynie czy produkcji wódki? To trzeba być Trumpem).
  Ale fascynujące jest co innego: Trump to kult i jak wielu Amerykanów z rozdziawionymi japami wierzy w każde słowo tego cwaniaka i oszusta. I to niekoniecznie biednych i/czy głupich. Po prostu 'niedoinformowanych'.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 15 razy 11

  Największy problem z tą rozmową na podstawie, której jest oskarżony o korupcję jest to, że ktoś w USA nieopatrznie nazwał to połacinie 'Qui pro quo' ('coś za coś'). Takich słów 'lud nie rozumie', są 'po zagramicznemu'.
  Tymczasem chodziło o zwykłą łapówkę (z ukraińska zwaną 'rebuchą') - tyle, że rządowymi pieniędzmi w zamian za próbę użycia obcego rządu do własnych politycznych korzyści.
  Trump jest tak skorumpowanym politykiem, że w pierwszym momencie nawet tego nie rozumiejąc - sam wychlapał co zrobił i od tego się zaczęło a teraz tylko próbuje jak zwykle odwracać kota ogonem a kot już zwiał na dach i tam miauczy, tyle że niektórzy twierdzą, że to jakaś wrona i kracze.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 13 razy 7

  Kasę odziedziczył po ojcu a dobrą ekonomię po Obamie i teraz ślizga się na obu zjawiskach.

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 5

  Krętacz z tego Trumpa

 • karburator_1

  Oceniono 3 razy 1

  Napiszcie lepiej jak fejsbuk i youtube cenzurują za wspominanie nazwiska tego niby "świadka"

 • vito3

  0

  niby serialowy prezydent ale dlaczego na siedzaco rozmawia z trumpem a nasz klown na stojaco

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX