Protesty w Hongkongu. Policjant postrzelił demonstranta. Aresztowania polityków

Sytuacja w Hongkongu wciąż jest napięta. W niedzielę policjant postrzelił jednego z  uczestników protestów ulicznych. Ranny jest w stanie krytycznym.

Na filmie opublikowanym w lokalnych mediach widać, jak policjant strzela trzy razy z rewolweru, raniąc co najmniej jedną osobę. Policja w Hongkongu potwierdziła, że jeden z funkcjonariuszy użył służbowej broni raniąc mężczyznę.

W kilku punktach miasta wciąż trwają starcia policji z demonstrantami. Funkcjonariusze strzelają gumowymi kulami, użyli również gazów łzawiących.

Hongkong. Aresztowania polityków

Sytuacja w Hongkongu staje się jeszcze bardziej napięta. W piątek w tragicznych okolicznościach zginął 22-letni mężczyzna, który spadł z piętrowego garażu po tym, jak funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Z kolei w sobotę miejscowa policja poinformowała, że trzech prodemokratycznych deputowanych zostało zatrzymanych  i oskarżonych o utrudnianie pracy miejscowego parlamentu.

Protesty w Hongkongu

Protesty w Hongkongu trwają już od miesięcy. Demonstranci domagali się początkowo wycofania projektu ustawy, pozwalającej na deportację mieszkańców regionu do Chin. Teraz żądają m.in. zmniejszenia wpływu władz chińskich na lokalny rząd i ukarania winnych użycia siły wobec protestujących.

Więcej o:
Komentarze (74)
Protesty w Hongkongu. Policjant postrzelił demonstranta. Aresztowania polityków
Zaloguj się
 • mazzini890

  Oceniono 11 razy 11

  To piękny pokaz daje Pekin Tajwanowi kwicząc mu jak w ostatniej deklaracji, że po zjednoczeniu (ewentualnym)uszanuje jego autonomię i ideę dwóch systemów. Tymczasem Pekin łamie własne ustalenia z 1984. Ku wiedzy kwiczących tu "prawaczków" i zwolenników Moskwy.Tych ostatnich łudzących się,że Pekin się kiedyś z Moskwą władzą nad światem podzieli. Właśnie widzimy szczerość Pekinu.

 • ps11111ps

  Oceniono 13 razy 7

  Czy tam w policji pracuja jacys urodzeni hongkongczycy? Czy sami spadochroniarze z Chin?

 • naiwny_debilek

  Oceniono 5 razy 5

  Ci ludzie naprawdę walczą o niepodległość. Nie to co my...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 5

  Skończy się deklaracją niepodległości Hong Kongu. To tylko kwestia czasu.

 • byrcyn11

  Oceniono 3 razy 3

  Tajwańczycy ! Patrzcie i wyciągajcie wnioski !

 • wesslingharald

  Oceniono 13 razy 3

  Trzej agresywni, zamaskowani mężczyźni usiłowali mu odebrać pistolet. W sytuacji zagrożenia zaatakowany policjant kilkukrotnie ostrzegał i wzywał do odstąpienia, następnie użył broni. Po to ma broń. Tak był szkolony.

 • nacl

  Oceniono 2 razy 2

  Tak wygląda życie w kraju autorytarnym.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 10 razy 2

  No cóż agentura Pekinu doprowadziła do tych zamieszek pod pretekstem obrony demokracji a z uwagi na skalę protestów w imię zapanowania nad chaosem wprowadzą chińskie wojsko i będzie już spokój grobowy spokój będzie.

 • fryderykus

  Oceniono 12 razy 2

  Był atakowany....jakby nie strzelil to on by był dzisiaj w stanie krytycznym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX