Turcja odeśle zagranicznych bojowników ISIS do Europy. "Zaczynamy od poniedziałku"

Turcja zapowiedziała, że "dotrzyma obietnicy" i od poniedziałku zacznie wysyłać zagranicznych bojowników Państwa Islamskiego z powrotem do ich krajów ojczystych. Jak podkreślił szef tureckiego resortu spraw wewnętrznych, Turcja zrobi to "bez względu na to, czy są oni tam mile widziani, czy nie".

Podczas działań wojennych w północnej Syrii Turcja przejęła wielu byłych bojowników tzw. Państwa Islamskiego pochodzących z Europy, którzy dotychczas byli przetrzymywani w więzieniach kontrolowanych przez Kurdów. W piątek minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu zadeklarował, że od poniedziałku zaczną się deportacje tych osób do ich państw ojczystych.

Repatriacja bojowników ISIS

Turcja od dawna krytykuje swoich europejskich sojuszników za odmowę przyjęcia bojowników Państwa Islamskiego, którzy są obywatelami państw europejskich i zapowiada, że odeśle ich z powrotem, nawet jeśli ich obywatelstwo zostanie cofnięte. - Mówimy do was: od poniedziałku zaczynamy repatriacje tych ludzi - oświadczył w piątek Soylu.

Jak podaje portal Euronews, Francja, Wielka Brytania i Belgia stały na stanowisku, że pochodzący z UE bojownicy ISIS powinni stanąć przed wymiarem sprawiedliwości w Syrii i Iraku, ponieważ to w tych krajach dopuścili się zbrodni i przestępstw. Ponadto Wielka Brytania pozbawiła dziesiątki byłych bojowników obywatelstwa.

Chcesz wiedzieć więcej?

Więcej o:
Komentarze (316)
Turcja odeśle zagranicznych dżihadystów do Europy. "Zaczynamy od poniedziałku"
Zaloguj się
 • czarna_zoska

  Oceniono 47 razy 35

  Europa zawsze moze odeslac do Turcji Turkow :)

 • swiata.koniec

  Oceniono 40 razy 26

  Gdyby tak tylko europejscy przywódcy mieli jaja, żeby odesłać nieproszonych gości do krajów ich pochodzenia.

 • niko8472

  Oceniono 29 razy 15

  Co znaczy "mile widziani czy nie"? Polska nie może odmówić polskiemu obywatelowi wjazdu na terytorium. Koniec, kropka. Czy go do pierdla wsadzi czy nie jest inną parą kaloszy.

 • gznj0b

  Oceniono 19 razy 13

  Każdemu powracającemy podejrzanemu należy się adwokat i sprawiedliwy proces, biorący pod uwagę okoliczności łagodzące.
  W czasie procesu muszą mieć oczywiście możliwość sprowadzenia swoich rodzin, by mogły ich wspierać w tym trudnym czasie.

 • blski

  Oceniono 17 razy 13

  Dopoki panstwa zachodnie (glownie Francja ponaglana przez USA) nie usilowaly obalic Assada, Syria nie byla dla nikogo problemem. Podobnie Kadafi ktrory stanowil bariere przed zalewem Europy przez mieszkancow Afryki i przestrzegal.
  Firmy olejowe i Izrael nie mogli pozostawic tych krajow w spokoju.
  Syria ropy wiele nie ma, ale przez jej terytorium mial przebiegac ropociag zeby ominac Ciesniny Hormuz (Iran), jak tez do czasu gdy zaczeto wprowadzac w Syrii demokracje wojsko tego kraju dzialalo sprawnie.

 • trollputina

  Oceniono 17 razy 11

  Teraz wszyscy widzą dzięki komu nie było problemów z IS. Dzięki Kurdom. Ale Kurdów zostawili na lodzie sojusznicy no to macie turasów którzy jak już widać znów terroryzują Państwa europejskie.

 • swru

  Oceniono 9 razy 9

  Ja proponuję oddać dżihadystów Kurdom, oni już będą wiedzieli co zrobić z mordercami.

 • dyfly

  Oceniono 22 razy 8

  Slaba, zalosna, spedalona, teczowa, politpoprawna UE na pewno ich przyjmie z otwartymi ramionami i jeszcze przeprosi Turkow za klopot.

 • tommychicago

  Oceniono 18 razy 8

  Zacznijmy nazywac rzeczy po imieniu
  To nie sa zadni bojownicy tylko bezwzgledni MUZULMANSCY TERRORYSCI!
  Lewicowa Europa Zach jest wobec nich bezradna i wyglada na to ze szykuja sie bombowe Swieta i Nowy Rok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX