Boliwia. Protesty po wyborach prezydenckich. Obcięli włosy burmistrz i oblali ją czerwoną farbą

Patricia Arce, burmistrz boliwijskiego miasta Vinto, została zaatakowana przez protestujących, którzy kazali jej iść boso przez miasto, obcięli włosy i oblali czerwoną farbą. - Morderczyni, morderczyni! - krzyczeli.

W Boliwii grupa opozycjonistów protestuje, także w ten dość drastyczny sposób, przeciwko obecnemu prezydentowi Evo Moralesowi. Uważają oni, że wybory prezydenckie, które odbyły się 20 października zostały sfałszowane - Morales wygrał w nich z Carlosem Mesą przewagą nieco ponad 10 proc. głosów. To wywołało liczne protesty, w związku z czym prezydent Boliwii oskarżył Mesę o przeprowadzenie zamachu stanu. 

Tłum protestujących zaatakował burmistrz Vinto

Wśród protestujących rozszerzyły się pogłoski, że dwóch z nich zostało zabitych w starciach ze zwolennikami obecnego prezydenta. Rozgniewany tłum udał się więc do ratusza, w którym urzęduje Patricia Arce z partii rządzącej Mas. Burmistrz Vinto została oskarżona o to, że popiera zachowania zwolenników Moralesa, i że jest odpowiedzialna za śmierć protestujących. Następnie wyciągnięto ją z biura i prowadzono boso przez miasto, krzycząc "morderczyni, morderczyni!". Na moście kazano jej uklęknąć, ścięto włosy i oblano czerwoną farbą. Arce została zmuszona do podpisania rezygnacji z funkcji. W końcu protestujący przekazali ją policji. Burmistrz trafiła do lokalnego szpitala.

Tymczasem, policja potwierdziła śmierć jednego z protestujących. To 20-letni student, który, według lekarzy, miał uraz czaszki, który mogło wywołać urządzenie wybuchowe. Od początku protestów w Boliwii zmarły już co najmniej trzy osoby.

Więcej o:
Komentarze (168)
Boliwia. Obcięli włosy burmistrz i oblali ją czerwoną farbą. "Morderczyni, morderczyni!"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 55 razy 37

  To się nazywa gorąca temperatura sporu politycznego.
  Całe szczęście że u nas jest spokojniej.
  Bo aż strach pomyśleć co by wtedy zrobili z piotrowiczem i pawłowicz.

 • antropoid

  Oceniono 43 razy 27

  W Polsce też żoliborski szczuj przez 8 lat wrzeszczał o "sfałszowanych wyborach", kazał się jak idiota przepraszać :))) i podburzał gawiedź do "walki" - choć sam walkę zna najwyżej z filmów, albo z potyczek z zadaniami na klasówkach w szkolnych latach.

 • jachamallku

  Oceniono 24 razy 22

  Ta Pani zorganizowala i z pieniedzy z miasta Vinto oplacala bojówki pro rzadowe, które zostawily po sobie dzisiatki rannych, zniszczenia i zabily kijami 19 letniego chlopaka. Wszyscy patrza na upokorzenie tej Pani, ale nie jest tak atrakcyjne wspomniec o tym co ona spowodowala. Jakbysmy powiedzieli w Polsce biedni nazisci z Niemiec którzy pracowali w Oswiecimiu, tylko biedaczyny wykonywaly nakazy.

 • ltte

  Oceniono 27 razy 19

  U nas też będzie podobnie. Nim kur zapieje niejeden pisowieć zaprze się trzy razy, że był w PiS.

 • szczurzec1

  Oceniono 15 razy 11

  Jako że w Trzecim świecie w takich sytuacjach zazwyczaj zabija się na miejscu, przy użyciu pał, butelek, maczet i bagnetów, a potem zwłoki pali albo włóczy za samochodem, po czym wiesza głową w dół - Boliwijczycy wykazali się delikatnością i opanowaniem

 • himils

  Oceniono 13 razy 11

  A czemu tym razem nie burmistrzyni człowieczyni?czka?

 • przechrztaimason

  Oceniono 13 razy 9

  Obrzydliwe, aczkolwiek dla Boliwii typowe. Choć nie, nie do końca typowe - ofiara przeżyła.

 • zz1026

  Oceniono 8 razy 8

  dziwne i immunitet nie pomogl?

 • topjar

  Oceniono 12 razy 8

  jak ktoś słusznie zauważył, polityczna poprawność przepościła nie burmistrz
  a BURMISTRZYNI :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX