Szkocja: Polak zamienił mieszkanie socjalne w centrum dystrybucji narkotyków. Kontynuował "tradycję" ojca

31-letni Polak w mieszkaniu socjalnym w Szkocji sprzedawał tabletki ecstasy, amfetaminę i marihuanę. W lokalu znaleziono narkotyki o wartości ok. 40 tysięcy funtów (198 tysięcy złotych).

Jak podaje "Daily Record", 31-latek mieszkanie socjalne otrzymał w miejscowości Perth w Szkocji. Wykorzystywał je jednak też do prowadzenia na szeroką skalę handlu narkotykami. W lokalu zajmowanym przez Polaka odkryto tabletki ecstasy, amfetaminę i marihuanę.

31-letni Polak zamienił mieszkanie socjalne w Szkocji na centrum dystrybucji narkotyków

Wartość narkotyków (tysiąca tabletek ecstasy i ponad kilograma marihuany) znalezionych przez policję w mieszkaniu mężczyzny to ok. 198 tysięcy złotych. Pod materacem funkcjonariusze odkryli także 5 tysięcy funtów w gotówce. O tym, że mieszkanie Polaka jest centrum handlu narkotykami, policja dowiedziała się od anonimowego informatora. Po obserwacjach potwierdzono ten zarzut.

Polak nie stawiał oporu podczas zatrzymania i poddał się policji. Podczas przesłuchania miał przyznać się do handlu narkotykami w terminie od 31 stycznia do 31 lipca 2019 roku. W rozmowie ze szkocką prasą szeryf Gillian Wade powiedział, że 31-latek "nie powinien mieć wątpliwości, że czeka go wiele lat za kratkami". Mężczyzna miał być wcześniej karany w Polsce, w Wielkiej Brytanii będzie to jego pierwszy wyrok.

Ojciec 31-latka również zajmował się handlem narkotykami. Mężczyzna został przyłapany z prawie dwoma kilogramami amfetaminy, której wartość szacowano na 20 tysięcy funtów. Obecnie odbywa on karę w polskim więzieniu.

Więcej o:
Komentarze (42)
Szkocja: Polak zamienił mieszkanie socjalne w centrum dystrybucji narkotyków. Kontynuował "tradycję" ojca
Zaloguj się
 • bigfisher

  Oceniono 13 razy 11

  Tata będzie dumny :)

 • arius9

  Oceniono 10 razy 10

  Młoda Polska. Polacy, których podziwiamy. Czy jakoś tam...

 • wolak007

  Oceniono 15 razy 9

  No i wracają nasi emigranci do Polski, w kajdankach. Brawo PiS, brawo kościół!

 • walkirrr

  Oceniono 11 razy 9

  zostawcie go, to jedyny żywiciel rodziny, jemu te dochody z koksu należą się jako rekompensata za zdradę Polki w 1939 roku przez Brytyjczyków

 • qurczak

  Oceniono 10 razy 8

  Polskie rodzinne firmy podbijają świat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX