Izrael: sąd nakazał matce zaszczepić swoje dzieci. "Mogą stanowić zagrożenie dla innych ludzi"

Sąd rodzinny w Tel Awiwie nakazał kobiecie, która sprzeciwiała się zaszczepieniu dwójki swoich dzieci, wykonanie obowiązkowych szczepień w ciągu najbliższych 14 dni. Wyrok został wydany po tym, jak pozew złożył ojciec dzieci.

- Chociaż mam wrażenie, że pozwana działała zgodnie ze swoich światopoglądem na rzecz dzieci, to argumenty, które przedstawiła przeciwko szczepieniu, były ogólne, niejasne i niepoparte dowodami - napisał w swoim wyroku sędzia Vared Shavit Finkelstein. Izraelski sędzia wspomniał również o tym, że nieszczepione dzieci mogą stanowić zagrożenie dla innych osób w swoim otoczeniu. 

Sąd w Izraelu nakazał matce zaszczepić dwójkę swoich dzieci. Pozew w tej sprawie złożył ich ojciec

Jak podaje portal haaretz.com, rodzice nigdy nie zawarli związku małżeńskiego, a w przeszłości dodatkowo w ich sprawie toczyły się postępowania prawne dotyczące opieki i wysokości alimentów na dzieci. Dzieci mają obecnie 4 i 7 lat i nigdy nie były szczepione przeciwko odrze i innym chorobom. Podczas ostatniej rozprawy osiągnięto porozumienie między rodzicami. Matka zobowiązała się do zapewniania swoim dzieciom wszystkich wymaganych badań lekarskich oraz szczepień zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia.

W pozwie ojciec dzieci argumentował, że brak szczepień stanowi zagrożenie dla nich i innych osób. Dodatkowo rodzic wskazywał, że matka nie ma żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej, że dzieci są uczulone na jakikolwiek składniki szczepionek, a ponadto kobieta kieruje się "mesjanistyczną" ideologią, przez którą działa nieodpowiedzialnie. Matka dzieci powołała się na list lekarza, który sierdził, że w przypadku dziewczynki istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji, które przewyższają zalety szczepienia. W przypadku chłopca, brak szczepień miał być spowodowany problemami z nerkami, w wyniku czego szczepienia powinny zostać opóźnione. Kobieta nie przedstawiła jednak żadnych dodatkowych dokumentów i opinii lekarskich w tej sprawie, dlatego sąd nakazał jej wykonanie wszystkich niezbędnych szczepień.

Więcej o:
Komentarze (45)
Izrael: sąd nakazał matce zaszczepić swoje dzieci. "Mogą stanowić zagrożenie dla innych ludzi"
Zaloguj się
 • barbarella.net

  Oceniono 29 razy 17

  Jak widać, głupie "madki" trafiają się wszędzie.

  PS.
  Zdjęcie ręki robiącej zastrzyk strzykawką prawie pełną powietrza jest debilne. Po prostu skrajnie debilne.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 11

  wniosek z tego jest takie że oszołomy "anty-szczepionkowe" są wszędzie na świecie, sukces szczepień polega właśnie na powszechności tychże, pozbyliśmy się z Europy chorób, na które umierały miliony ludzi dzięki właśnie solidarności międzyludzkiej...
  nieszczepienie dzieci to zwykły egoizm

 • wkswks

  Oceniono 8 razy 6

  Halo antyszczepionkowcy! Co z waszym argumentem ze w Izraelu nie szczepią? A już na Odrę to broń Boże.

 • andrzej.wald

  Oceniono 9 razy 3

  Słusznie. Kiedy u nas będą podobne wyroki przeciwko antyszczepionkowcom?

 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Prawicowe pustoglowie jest w szoku po co ci madrzy i cwani Zydzi chca uzywac tych "smiercionosnych" szczepionek na swoim potomstwie😅😀😂........

 • eryn_7

  Oceniono 5 razy -1

  Matka ma opinię lekarską, że jedno dziecko jest uczulone, a twierdzi, że drugie ma przeciwskazania ze względu na chorobę nerek i sąd nie pokwapił się zapytać lekarza, czy w danej sytuacji zdrowotnej leczenie nakazane przez sąd jest zasadne?

  Od kiedy to sądy zajmuja się wydawaniem decyzji o sposobie leczenia, a nie lekarze?

  A gdyby ojciec żądał, by dziecko leczyć np. oxycodonem, to sąd też opierałby się wyłącznie na jakości sprzeciwu matki, lub jej braku, czy jednak wezwałby lekarza na konsultację?

  Spodziewam się, że matka pójdzie do sądu apelacyjnego i może wygrać. Specyficzna sytuacja zdrowotna jej dzieci i decyzje sądu w sprawie medycyny (nieprofesjonalne) na to wskazują.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 7 razy -1

  No i już wszystko wiecie, nie są szkodliwe. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Żydzi SOBIE by tego nie robili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX