Indiana. Kobieta została uduszona przez potężnego pytona. W domu szeryfa było 140 węży

36-letnia Amerykanka została znaleziona martwa w domu szeryfa hrabstwa Benton w Indianie. Kobieta miała wokół szyi owiniętego pytona siatkowego. Jak wykazała sekcja, to właśnie uduszenie było przyczyną zgonu.

W czwartek wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie, która nie daje znaku życia, a wokół jej szyi owinięty jest pyton siatkowy. Ratownicy medyczni nie zdołali przywrócić jej funkcji życiowych. Zmarłą okazała się być 36-letnia Laura Hurst.

Dom, w którym znaleziono kobietę, należy do lokalnego szeryfa Donalda Munsona. On sam mieszka na posesji obok, a budynek, w którym doszło do tragedii, jest przeznaczony wyłącznie dla węży. W domu naliczono ponad 140 osobników, a ponad 20 z nich należały do ofiary. Kobieta miała przychodzić do węży dwa razy w tygodniu.

Nie jest jasne, dlaczego zwierzęta mieszkały w tym domu, ani na jakiej zasadzie był on udostępniany ofierze przez Munsona. Szeryf zadeklarował pełną współpracę ze śledczymi i ocenił, że zdarzenie było "tragicznym wypadkiem".

Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów - przyczyną śmierci było uduszenie przez węża.

Pyton siatkowy dorasta do 10 metrów i wagi ponad 100 kg. Ten osobnik był średnich rozmiarów, mierzył około 2,5 metra. Ta odmiana pytona to jeden z najpotężniejszych węży na świecie. Zwierzę występuje w Azji południowo-wschodniej, na Filipinach i Indonezji. W Polsce nie spotka się go na wolności, ale uważać należy też na nasze rodzime żmije:

Więcej o:
Komentarze (101)
Indiana. Kobieta została uduszona przez potężnego pytona. W domu szeryfa było 140 węży
Zaloguj się
 • wbkubiak

  Oceniono 57 razy 49

  " W Polsce nie spotka się go na wolności, ale uważać należy też na nasze rodzime żmije:"
  A co to zdanie? Kogo wy tam trzymacie w redakcji?!

 • jackanapes

  Oceniono 55 razy 43

  Sprawa jest dość zagadkowa. Śledczy muszą rozstrzygnąć jaką rolę grał tu pyton siatkowy, a jaką pyton szeryfa.

 • maxthebrindle

  Oceniono 39 razy 31

  'Ta odmiana pytona to jeden z najpotężniejszych węży na świecie.'
  Redaktor WB uda się teraz do szkoły podstawowej i odrobi zaległe lekcje z biologii: celem zajęć będzie wpojenie redaktorowi, czym się różni gatunek od rodzaju i odmiany. Dla ułatwienia dodam, że różnica miedzy gatunkiem i odmianą jest mniej więcej taka, jak między człowiekiem wykształconym, a redaktorem WB - znaczna.

 • nino.rota

  Oceniono 30 razy 22

  w USA (i oczywiscie w EUropie) to gatunek inwazyjny, ktory trudno zwalczyc bo licznie sie rozmbaza i nie ma naturalnych wrogow. Na Florydzie zaburzyl rownowage ekologiczna dziesiatkujac pipulacje gryzoni i ssakow z jeleniami i sarnami wlacznie.
  Kary za nielegalny przywoz i hodowle obcych gatunkow powinny byc bardzo wysokie!

 • ukos

  Oceniono 24 razy 18

  Domorośli hodowcy niebezpiecznych zwierząt to pierwsi kandydaci do nagrody Darwina.

 • strange_email

  Oceniono 30 razy 16

  Wejde sobie do domu, w ktorym jest 120 drapieznikow solidnych rozmiarow. Co zlego moze sie stac?
  Glupota zarowno tej pani jak i szeryfa (???) przeraza.

 • koncentracjamiary

  Oceniono 24 razy 14

  Ja mam pytanie czy to szeryf miał jej dosyć, czy pyton?

 • bunga-bunga

  Oceniono 18 razy 10

  " W Polsce nie spotka się go na wolności, ale uważać należy też na nasze rodzime żmije:" - Żmije - dusiciele rozumiem, mały? :-D

 • nieotake

  Oceniono 13 razy 9

  Jak się lekceważy ostrzeżenie, którym Monty Pythony kończyły swoje skecze - ‚Nie próbujcie tego w domu’ (szczególnie w domu szeryfa, który mieszka obok), to się kończy z pytonem zaciśniętym na szyi i z gałami wybałuszonymi ze zdziwienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX