Indonezyjczyk walczył o zaostrzenie kar za cudzołóstwo. Teraz sam został za nie wychłostany

46-letni Mukhlis bin Muhammad, muzułmański przywódca religijny z indonezyjskiej prowincji Aceh, został publicznie wychłostany 28 razy za cudzołóstwo. Kobietę, z którą miał mieć romans, uderzono 23-krotnie. Mężczyzna wcześniej walczył o wprowadzenie surowego prawa karzącego właśnie za pozamałżeńskie kontakty seksualne.

Pewnej wrześniowej nocy Indonezyjczyk Mukhlis bin Muhammad został znaleziony przez policję w samochodzie w towarzystwie kobiety, która nie była jego żoną. Za pozamałżeńską relację został pod koniec października wychłostany 28 razy, a kobieta, z którą się spotykał - 23 razy - podaje "Washington Post"

 

Sprawa przyciągnęła uwagę światowych mediów głównie dlatego, że Mukhlis jest od wielu lat zaangażowanym muzułmańskim działaczem w konserwatywnej prowincji Aceh. Jako członek rady religijnej doradzał lokalnym władzom i pomagał we wprowadzeniu prawa karzącego za cudzołóstwo, zakazującego hazardu i relacji homoseksualnych. 

Jak podaje BBC, mężczyzna straci swoje stanowisko w radzie. 

Tymczasem stolica Indonezji - Dżakarta - zmaga się z rosnącym od lat zagrożeniem.10-milionowe miasto tonie i wręcz zapada się do morza: 

Więcej o:
Komentarze (161)
Indonezyjczyk walczył o zaostrzenie kar za cudzołóstwo. Teraz sam został za nie wychłostany
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 65 razy 61

  Czy kto widział żeby drogowskaz sam szedł do drodze ? Drogowskaz jest by pokazywać drogę innym. Jak z Banasiem i Morawieckim.

 • viaac

  Oceniono 56 razy 52

  No bo on chciał zgodnie z tradycją wszystkich świętoszków tego świata wprowadzić surowe zasady DLA INNYCH, nie dla siebie.

  Ale pech.

 • koenzymq10

  Oceniono 45 razy 35

  klasyka. niech mrówki stosuja zakazy i nakazy, przywódcy wolno więcej. po to zaklada sie sekty takie jak islam czy katotaliban.

 • wiceherszt

  Oceniono 38 razy 28

  Klecha oczywiście okazał się obłudnym i zakłamanym hipokrytą, nic nowego. Właściwie to nawet wykazał się cechami niezbędnymi w tym zawodzie. Ale ta chłosta, to zupełnie inna bajka. Myślę, że w Polsce sprawdziłoby się o wiele lepiej, niż to całe "pozbawienie wolności".

  Weźmy sobie taką "kradzież z włamaniem". Przestępstwo upierdliwe jak nagła cholera. Człowiek pracuje, zarabia jakieś grosze, w końcu kupuje sobie coś fajnego, wychodzi z domu, wraca, a tam wszystko zdemolowane, połowa rzeczy wyniesiona a dookoła burdel. Przyjeżdża policja i jeszcze ten burdel zwiększa. Potem, jak delikwenta złapią, to za ciężkie pieniądze organizuje mu się proces a po nim na kilka lat umieszcza w "zakładzie karnym", gdzie na jego utrzymanie idzie ponad 3 tysiące złotych miesięcznie.

  Totalny bezsens, po po wyjściu z "pierdla" gość dalej nic nie potrafi, więc robi to samo. Ale gdyby tak zamiast tego "pierdla" na rynku miejskim umieścić dyby, wokół rozmieścić stragany, gdzie do nabycia byłyby przeterminowane, nadgniłe "miękkie" warzywa i zgniłe jaja, następnie przyprowadzić kata, który spuściłby winnemu łomot rózgą na gołą dupę a później tłum przez jakiś czas mógłby sobie porzucać spleśniałymi pomidorami, to efekt byłby znacznie lepszy.

  Po pierwsze, byłaby kara. I to dotkliwa. Po drugie, można by to transmitować a wpływy przeznaczyć na zadośćuczynienie dla ofiar przestępstwa. Po trzecie, koszty zerowe, przy potencjalnym zarobu "skarbu państwa". Po czwarte, jeżeli chłosty byłyby solidne, to po kilku "recydywach" problem rozwiązałby się sam :)

 • johnny.tomala

  Oceniono 27 razy 23

  Jak zwykle. Im ktoś bardziej świętoszkowaty i religijnie radykalny, tym zazwyczaj ma więcej do ukrycia. Czysta psychologia... A mówiąc prosto - sposób na 'łapaj złodzieja'.
  Na tej samej zasadzie - im większy homofob, tym większa szansa, że zarazem kryptogej.
  Deklarująca 'wartości chrześcijańskie' klasa polityczna to też zazwyczaj niezłe ziółka. Wielokrotni rozwodnicy, dziewice z odzysku itp...

 • racionalist

  Oceniono 29 razy 23

  Klechy, niezaleznie od religii i regionu - zaklamane i falszywe do bolu. Jak zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX