USA: Ogromne pożary w Kaliforni wywołała gałąź rzucona na przewody linii elektrycznej

Przyczyną szalejących w Kaliforni pożarów, które strawiły już 12 tysięcy hektarów lasów i zarośli, była ułamana gałąź, rzucona silnym podmuchem wiatru na przewody linii elektrycznej. Rozprzestrzeniający się ogień zmusił do opuszczenia domów tysiące osób.

O tym, że to gałąź rzucona na przewody linii elektrycznej była przyczyną pożarów, które opanowały stan Kalifornia, poinformowała straż pożarna z Los Angeles. Na wszelki wypadek służby energetyczne odcięły prąd w prawie pięciuset tysiącach domów i przedsiębiorstw w północnej i centralnej części stanu.

USA: W Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy. Strażacy obawiają się, że będzie gorzej

Kalifornia walczy z pożarami od kilku dni. W niedzielę 27 października gubernator stanu ogłosił stan wyjątkowy. W związku z szalejącym ogniem ewakuowano już ponad 200 tysięcy osób mieszkających w pobliżu Zatoki San Francisco. Z danych, na jakie powołuje się CNN, wynika, że spłonęło już 129 milionów drzew, zamknięto 40 szkół publicznych w hrabstwie Sonoma, a w ostatni weekend ponad milion osób pozostawało bez elektryczności. 

Strażacy i śledczy obawiają się, że sytuacja będzie się pogarszać. Synoptycy prognozują, że w ciągu najbliższej doby w Kalifornii wystąpi ciepły, pustynny wiatr, który będzie podsycał ogień. Podmuchy mogą osiągać prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę. Strażacy obawiają się, że tak silny wiatr uniemożliwi loty samolotów gaśniczych, które są obecnie kluczowym narzędziem w walce z pożarami.

Więcej o:
Komentarze (21)
USA: Ogromne pożary w Kaliforni wywołała gałąź rzucona na przewody linii elektrycznej
Zaloguj się
 • mistrzglobusa

  Oceniono 9 razy 5

  Oglądałem na Discovery program o zabudowie jednorodzinnej w Kaliforni. Buduje się w miejscach gdzie nie powinno się tego robić, ze względu na przyrodę. Miejsca zadrzewione i pagórki tworzą rośliny olejkowe któr pod wpływem iskry płoną jak pochodnia. Niestety biznes i mieszkanie z pięknym widokiem są silniejsze od zdrowego rozsądku.

 • baby1

  Oceniono 5 razy 3

  Te tereny nie nadają się do budownictwa, właśnie ze względu na duże zagrożenie pożarowe. Co roku wybucha tak jakiś katastrofalny w skutkach pożar.

 • jrb11

  Oceniono 4 razy 0

  wreszcie mieszkancy Kaliforni maja okazje poczuc sie tak samo jak czyja sie mieszkancy niewinnych krajow ktore nalogowo bombarduja.
  KARMA

 • jrb11

  Oceniono 3 razy -1

  Oczywisce wedlug nawiedzonych globalistow/lewakow/trockistow/zydow to przeciez sam prez Putin byl widziany w okolicy I jeszcze rozmawial z paroma "zdrajcami" amerykaninami.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy -1

  A nie zmiana klimatu??? Greta!!!

 • starsailor3

  Oceniono 5 razy -1

  a niech się pali!

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy -1

  Tiaaaaa...
  To jest tak samo WIARYGODNE, jak informacje, że 50 lat temu główną przyczyną pożarów w polskich lasach, były zostawiane na leśnej ściółce butelki... :-)

 • proteusz33

  Oceniono 5 razy -3

  I znowu winne drzewo

 • sirius_philips

  Oceniono 15 razy -7

  Co na to eko-terrorysci? Ile ton CO2 i innych substancji naturalne pożary właśnie dostarczyły do atmosfery? Ile lat bez jeżdżenia samochodami wogóle w skali kraju byłoby potrzebne by zoffsetować to zanieczyszczenie? Tak się pytam, bo naturalne pożary non-stop się zdarzają na całym świecie i tyle ile dymu i dwutlenku węgla emitują to gołym okiem widać, że musiałoby być miliony samochodów na pełnym gazie latami nacurviać z wydechu żeby to pobić? Tak czy nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX