Donald Trump: następca numer jeden Abu Bakra al-Bagdadiego zlikwidowany przez wojsko USA

"Właśnie potwierdzono, że następca numer jeden Abu Bakra al-Baghdadiego (lidera ISIS - red.) został zlikwidowany przez amerykańskie wojsko" - napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Trump nie ujawnił jednak dokładnej tożsamości mężczyzny.

Prezydent USA dodał, że zabity mężczyzna "najprawdopodobniej zająłby najwyższe stanowisko" w Państwie Islamskim (ISIS). Choć tożsamość mężczyzny nie jest jeszcze znana z ustaleń amerykańskiego "Newsweeka" wynika, że chodzi o Abdullaha Qardasha, jednego ze współpracowników al-Baghdadiego oraz dawnego oficera irackiego wojska.

Śmierć przywódcy Państwa Islamskiego

Abu Bakr al-Baghdadi został zabity przez amerykańskich żołnierzy w sobotę. W telewizyjnym przemówieniu wygłoszonym z Białego Domu Donald Trump poinformował wtedy Amerykanów, że Stany Zjednoczone wymierzyły sprawiedliwość najgroźniejszemu terroryście. Prezydent USA powiedział, że al-Baghdadi został osaczony i wysadził się w powietrze nieopodal swojej kryjówki przy granicy iracko-syryjskiej.

- Zginął po tym jak wbiegł do tunelu bez wyjścia skomląc, płacząc i krzycząc - opowiadał. Donald Trump dodał, że przywódca Państwa Islamskiego zginął wraz z trójką swoich dzieci. - Ten bandyta, który starał się zastraszać innych spędził ostatnie chwile życia w całkowitym strachu i panice, ogarnięty przerażeniem, gdy otaczały go amerykańskie oddziały - mówił prezydent USA. Donald Trump poinformował, że przeprowadzone na miejscu testy DNA potwierdziły tożsamość al-Baghdadiego. Prezydent USA podziękował za współpracę Rosji, Turcji, Syrii i Irakowi a także syryjskim Kurdom.

Śmierć przywódcy Państwa Islamskiego na całym świecie odbierana jest jako osobisty sukces prezydenta Donalda Trumpa, który w ostatnich tygodniach bardzo takiego sukcesu potrzebował. Nie dość, że był krytykowany za wycofanie wojsk z północnej Syrii, co otworzyło drogę do tureckiej ofensywy na tereny zajmowane przez Kurdów, to wciąż w toku jest postępowanie zmierzające do impeachmentu w związku z naciskami Trumpa na władze Ukrainy w sprawie syna Joe Bidena.

Więcej o:
Komentarze (130)
Donald Trump: następca numer jeden Abu Bakra al-Bagdadiego zlikwidowany przez wojsko USA
Zaloguj się
 • j-ugo

  Oceniono 11 razy 9

  Pojawiają się wpisy krasnali z PiS na temat książki Donalda Tuska. Krasnale nie przeczytali, ale oceniają.

 • oloros11

  Oceniono 10 razy 8

  w ISIS maj 1000 takich zastępców - z broda nie do odróżnienia

 • bezspokoju

  Oceniono 16 razy 8

  Chłopaki się nie p...lą, idą za ciosem i eliminują degeneratów.

 • qlt82

  Oceniono 5 razy 5

  Czy znow dzieki informacjom wywiadowczym uzyskanym od Kurdow?

 • lisamonika

  Oceniono 10 razy 4

  Tylko ze prezydent Trump nic sie nie przyczynil do zlapania zadnego z tych terrorystow. Przeciwnie, zerwal stosunki z Kurdami ktorzy scigali tych isis.

 • mopsek

  Oceniono 3 razy 3

  Przeciez to USA i jego pelzajace pieski, najechaly Irak, i dzielni Polacy byli tez tam, potem powstalo IS z dawnych janczarow Sadama. Potem USA dostala po dupie i zostawila Problem Europie, mysle uciekinierow przed ISIS, a w Polsce pacholki PiS-du szczaja sobie w spodnie, nierozumiejac sprawy. Tyg uchodcow trzeba poslac do dzielnej Polski i USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX