Pochowano szczątki przywódcy tzw. Państwa Islamskiego. W taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena

Szczątki przywódcy tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Baghdadiego zostały pochowane w morzu. Tę informację potwierdziło dwóch wysokich rangą urzędników amerykańskiego resortu obrony.

Wcześniej taką formę pochówku lidera tak zwanego Państwa Islamskiego zasugerował w rozmowie z telewizją NBC doradca Białego Domu do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O'Brien. - Ciało al-Baghdadiego zostanie usunięte w odpowiedni sposób - powiedział Robert O'Brien w programie "Meet the press" wyemitowanym w niedzielę. Na pytanie czy ciało terrorysty zostanie pochowane w taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena, odpowiedział: - Spodziewam się, że tak się stanie.

Szczątki Osamy bin Ladena, przywódcy Al-Kaidy, który zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie w 2011 roku, zostały pochowane właśnie w morzu. Taki sposób pochówku ma zapobiec temu, aby grób terrorystów nie stał się celem pielgrzymek ich zwolenników.

W poniedziałek prezydent Donald Trump poinformował, że rozważa ujawnienie fragmentów nagrania wideo z operacji komandosów. Na razie nie wiadomo, kiedy i które fragmenty operacji zostaną pokazane opinii publicznej.

Więcej o:
Komentarze (44)
Pochowano szczątki przywódcy tzw. Państwa Islamskiego. W taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 5

  Może by tak zrobić mauzoleum odstrzelonych terrorystów? Proponuję np. Morliny albo Sokołów Podlaski. Między halą ubojni a halą kiełbasiarni.

 • okazja

  Oceniono 4 razy 2

  a czy upaciali w swiniowej krwi przed wyrzuceniem truchla za burte... czy tez pacli w morze czerwone?

 • kamuimac

  Oceniono 6 razy 2

  które to niby ciało pochowali ?

  to które rzekomo było rozerwane na milion kawałków od eksplozi pasa szahida którym to sie wysadził ?

  czy może ciała trójki dzieci żeby inspektorzy miedzynarodowi nie widzieli dziur po kulach dzielnych marines.

 • polmuzz

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli "tak zwanego" to dlaczego z dużych liter???

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 10 razy 2

  Widzę, że liczba wirtualnych wyroków śmierci na wirtualnych przywódców z wirtualnymi grobami,rzekomych organizacji terrorystycznych, które w sposób rzekomo niezauważony budują imperia finansowe i kupują nieograniczone ilości broni, rośnie.
  Zatem teraz można spodziewać się, że ISIS zostanie zmarginalizowane w wszechświatowym przekazie, a na tapecie pojawi się jakieś "AllahuBubulahu" w skrócie ABU z Sudanu, Nigerii, czy innej Ugandy, a na co wskazuje ostatnio coraz bardziej intensywne łypanie okiem Chińczyków, Ruskich, Jankesów na Afrykę.
  Można traktować jako cytat w przyszłości.

 • duath

  Oceniono 5 razy 1

  "..taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena."
  Czyli wcale. XD

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 1

  „Trump poinformował, że rozważa ujawnienie fragmentów nagrania wideo z operacji komandosów„
  O wiele bardziej interesujące byłoby zobaczenie nagrania z operacji, niż oglądanie ‘operacji nadętego narcyza’. Chociażby po to by dostać potwierdzenie, że jest to zgodne z prawda.
  Osobiście, nie mam oglądać tego chłopka-prostaka, któremu się wydaje, że dlatego iż jest miliarderem, ma prawo zachowywać się jak ‘właściciel światowego chlewu’, a którego wyraz twarzy, mowa ciała krzyczy ZAWSZE I W KAŻDEJ CHWILI, KAŻDEJ SYTUACJI ogłaszając wszem i wobec;
  TO JA, TRUMP!
  NAJWIĘKSZY I NAJWAŻNIEJSZY PREZYDENT CAŁEGO ŚWIATA!
  ZOBACZCIE, CZEGO JA DOKONAŁEM!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX