Śmierć al-Baghdadiego: Amerykanie szczątki terrorysty potraktują jak ciało Osamy

Robert O'Brien, doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa, oświadczył w rozmowie z mediami, że oczekuje, iż wojska amerykańskie postąpią z ciałem zabitego terrorysty według tego samego protokołu, co w przypadku lidera Al-Kaidy, Osamy bin Ladena. Jego szczątki po odprawieniu krótkiego muzułmańskiego nabożeństwa zostały wyrzucone do Morza Arabskiego.

Zarówno informatorzy CNN, jak i Robert O'Brien, prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa USA potwierdzają, że szczątki Abu Bakra al-Baghdadiego mają trafić do morza, tak samo jak stało się w przypadku Osamy bin Ladena, przywódcy al-Kaidy, organizatora zamachów z 11 września 2001 r.

Szczątki al-Baghdadiego trafią do morza

Amerykańskie media podają, że szczątki przywódcy Państwa Islamskiego maja trafić do morza. Tak samo potraktowano ciało innego "terrorysty wszech czasów": Osamy bin Ladena. 

Robert O’Brien, prócz szczegółów samej operacji zabicia terrorysty, zdradził na antenie NBC, jak nazwano operację sił specjalnych. Wspominał Amerykanów, którzy zginęli z rąk islamistów i powiedział, że operację nazwano na cześć jednej z nich - Kayli Mueller. Mueller zginęła w wieku 26 lat po tym, jak została uprowadzona przez Państwo Islamskie. Pracowała w Syrii jako pracownica organizacji humanitarnej. Była w niewoli islamistów kilka lat i zginęła w niejasnych okolicznościach. W niewoli była gwałcona i - jak opisywał "Washington Post" - miała być wykorzystywana seksualnie m.in. przez al-Baghdadiego. 

Donald Trump triumfuje: "Zginął jak tchórz"

W telewizyjnym przemówieniu wygłoszonym z Białego Domu Donald Trump poinformował Amerykanów, że Stany Zjednoczone wymierzyły sprawiedliwość najgroźniejszemu terroryście. Prezydent USA powiedział, że al-Baghdadi został osaczony i wysadził się w powietrze nieopodal swojej kryjówki przy granicy iracko-syryjskiej.

- Zginął po tym jak wbiegł do tunelu bez wyjścia skomląc, płacząc i krzycząc - opowiadał. Donald Trump dodał, że przywódca Państwa Islamskiego zginął wraz z trójką swoich dzieci. - Ten bandyta, który starał się zastraszać innych spędził ostatnie chwile życia w całkowitym strachu i panice, ogarnięty przerażeniem gdy otaczały go amerykańskie oddziały - mówił prezydent USA. Donald Trump poinformował, że przeprowadzone na miejscu testy DNA potwierdziły tożsamość al-Baghdadiego. Prezydent USA podziękował za współpracę Rosji, Turcji, Syrii i Irakowi a także syryjskim Kurdom.

Śmierć przywódcy Państwa Islamskiego na całym świecie odbierana jest jako osobisty sukces prezydenta Donalda Trumpa, który w ostatnich tygodniach bardzo takiego sukcesu potrzebował. Nie dość, że był krytykowany za wycofanie wojsk z północnej Syrii, co otworzyło drogę do tureckiej ofensywy na tereny zajmowane przez Kurdów, to wciąż w toku jest postępowanie zmierzające do impeachmentu w związku z naciskami Trumpa na władze Ukrainy w sprawie syna Joe Bidena.

Więcej o:
Komentarze (50)
Śmierć al-Baghdadiego: Amerykanie szczątki terrorysty potraktują jak ciało Osamy
Zaloguj się
 • stefan4

  Oceniono 7 razy 7

  > Donald Trump triumfuje: "Zginął jak tchórz"

  Temat na wypracowanie maturalne:
  ,,Uzasadnij, że w poemacie ,,Reduta Ordona'' Mickiewicz przedstawił tchórza, który wbiegł do lochu bez wyjścia skomląc, płacząc i krzycząc i spędził ostatnie chwile życia w całkowitym strachu i panice, ogarnięty przerażeniem, gdy otaczały go rosyjskie oddziały.''.

  Dla przypomnienia -- końcowy fragment:

      [...]
      Widzę go znowu — widzę rękę — błyskawicę,
      Wywija, grozi wrogom, trzyma palną świécę,
      Biorą go — zginął. — O, nie — skoczył w dół, do lochów!” —
      „Dobrze — rzecze Jenerał, — nie odda im prochów”.
      Tu blask, — dym, — chwila cicho — i huk jak stu gromów!
      Zaćmiło się powietrze od ziemi wyłomów:
      [...]
      Karząc plemie zwycięzców zbrodniami zatrute,
      Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 7

  Amerykanie szczątki terrorysty potraktują jak ciało Osamy
  =====================================================
  Zagadka: CO zostaje z ciała mężczyzny, który w ciasnym pomieszczeniu, wysadza się owiniętym wokół ciała ładunkiem wybuchowym? A co dzieje się z tymi, którzy są w tym samym korytarzu?

  Więc łykajcie DALEJ jak młode kormorany wszystko, co wam wciska wasz ukochany Wiewiór, albo dla otrzeźwienia, popatrzcie na skutki wybuchów w kopalniach...

 • concernedgrammarnazi

  Oceniono 8 razy 6

  Podziękował syryjskim Kurdom? A to dobre... Jeszcze niedawno wbił im nóż w plecy bez mrugnięcia okiem.

 • psyhodelic

  Oceniono 8 razy 6

  Skoro z Bagdadiego nic nie zostało to co zostanie zrzucone( a może powinno być wrzucone) do morza?Swoją drogą, kiedy Amerykanie odgruzowali tunel, gdzie miał sie zabić Bagdadi

 • wojtusz

  Oceniono 9 razy 5

  Następcy już przebierają nogami. To walka bez końca.

 • psyhodelic

  Oceniono 6 razy 4

  Widać ,że w Ameryce zaczęła się kampania prezydencka.

 • atmt

  Oceniono 4 razy 4

  Bajki dla naiwnych.

 • bling.bling

  Oceniono 5 razy 3

  "Śmierć przywódcy Państwa Islamskiego na całym świecie odbierana jest jako osobisty sukces prezydenta Donalda Trumpa,"
  RLY? Przez kogo? Przecież wykrzykiwanie o tchórzostwie nie robi z krzykacza Trumpa bohatera.

 • pis_to_gowno

  Oceniono 5 razy 3

  Miejmy nadzieję ze za chwilę nie pokaże się nagranie z nim z NYT w ręku z następnego dnia po akcji. Można tylko westchnąć za Ludwikiem XV bodajże " żebyż wszyscy fundamentaliści mieli jedną szyję..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX