Rosja powątpiewa w śmierć al-Baghdadiego. "Brak wiarygodnych informacji"

Kreml wyraża sceptycyzm wobec przekazanych przez USA informacji o zabiciu lidera ISIS Abu Bakra al-Baghdadiego. Rosyjskie władze twierdzą, że nie posiadają wystarczających dowodów, by uznać doniesienia Białego Domu za pewne.

Rosyjskie ministerstwo obrony przypomniało, że w przeszłości już podawano informacje, iż Abu Bakr Al-Baghdadi został zabity. Rzecznik resortu, gen. Igor Konaszenkow stwierdził, że Rosjanie nie posiadają "wiarygodnych informacji" nt. śmierci al-Baghdadiego. Choć prezydent Donald Trump dziękował Rosji za wsparcie, to Konaszenkow stwierdził, że Rosjanie stacjonujący w regionie rzekomej akcji nie zaobserwowali uderzenia śmigłowców należących do USA. 

Kreml dodał też, że w obecnej sytuacji, śmierć przywódcy Państwa Islamskiego nie ma znaczenia operacyjnego dla sytuacji w Syrii i regionie. 

Skonfliktowany z Waszyngtonem Iran ocenił, że śmierć lidera ISIS nie oznacza końca ugrupowania i stojącej za nim ideologii. Zdaniem Teheranu Amerykanie jedynie "unicestwili bandytę, którego sami wyhodowali".

USA: Abu Bakr al-Baghdadi nie żyje

Śmierć lidera Państwa Islamskiego, Abu Bakra al-Baghdadiego, który kierował terrorystami od 2010 r., potwierdził prezydent USA Donald Trump. Jak opisywał, al-Baghdadi miał uciekać w panice przed Amerykanami i utknął w tunelu bez wyjścia, gdzie się wysadził. Według Białego Domu Trump obserwował obławę na żywo

Telewizja CNN podała, że ciało al-Baghdadiego może zostać pochowane w morzu przez amerykańskich wojskowych.

Więcej o:
Komentarze (270)
Rosja powątpiewa w śmierć al-Baghdadiego. "Brak wiarygodnych informacji"
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 26 razy 16

  A prezydent Duda bierze udział w tych rozważaniach ? Na wszelki wypadek mu odradzam, bo jeszcze wezmą go za kelnera i będzie wstyd na cały świat.

 • polakadam

  Oceniono 41 razy 13

  Głupia sprawa towarzyszu putin.
  Amerykańskie służby okazały się lepsze od ruskich. Zabolało?

 • mieszkoi

  Oceniono 13 razy 7

  ... a pył radioaktywny z Czelabińska w Kremlu już zauważyli? Też nie było wiarygodnych informacji o wybuchu

 • hakatumba

  Oceniono 6 razy 6

  Byłby numer gdyby ten cały Baghdadi pojawił się na nagraniu cytując Marka Twaina że "pogłoski o mojej śmierci były mocno przesadzone"...

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 6

  Przeciez Trump powiedzial, ze "widzial" jak Baghdadi uciekal i skowyczal jak pies ... no chyba prezydent musi mowic prawde! ... przeciez prezydent nie moze konfabulowac!

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy 6

  ”Trump podkreślił, że żaden z żołnierzy USA nie zginął, a zastrzelonych zostało wielu towarzyszy poszukiwanego terrorysty. Ranny został pies wojskowy, "piękny, utalentowany pies", jak mówił prezydent. W operacji brało udział osiem śmigłowców, które leciały "bardzo nisko i bardzo szybko".”
  (za widomosci.gazeta.pI)
  a paskudne rusy mówią
  że przeanalizowały zdjęcia swoich satelitów szpiegowskich
  i ani psa ani śmigłowców nie widziały
  (tylko (w sobotę) przemyt ropy
  z pól naftowych w syrii)

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 5

  To Rosjanie nie widzieli niewidzialnych śmigłowców? Antoni takie zakupił dla polskiej armii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX