Kolejny atak przeciwko ISIS w Syrii. Kurdowie: Nie żyje prawa ręka Al-Baghdadiego

Abu al-Hasan al-Muhadżir, "rzecznik prasowy" Państwa Islamskiego, miał zostać zabity w północnej Syrii. Był określany jako prawa ręka lidera organizacji i zabito go niespełna dobę po tym, jak wyniku operacji amerykańskich komandosów zginął Abu Bakr al-Baghdadi.

Dzień po operacji, w wyniku której zginął przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi, organizacji zadano prawdopodobnie kolejny cios. Dowódca Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), zdominowanej przez Kurdów milicji w północnej Syrii, poinformował o zabiciu "prawej ręki" Baghdadiego. 

Mazloum Abdi w komunikacie na Twitterze oświadczył, że w kontynuacji wczorajszej operacji zaatakowano i zabito "rzecznika prasowego" organizacji, Abu al-Hasana al-Muhadżira. Jak stwierdził, był to efekt współpracy z armią amerykańską. Do ataku miało dojść w pobliżu miasta Dżarabulus w północno-zachodniej Syrii.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia i nagrania pokazujące efekty ataku. Widać na nich zniszczoną cysternę i zwęglone ciała. Dziennikarz BBC Riam Dalati napisał na Twitterze, że kilka miesięcy temu dowiedział się, że skorumpowani członkowie SDF przemycali bojowników Państwa Islamskiego przy pomocy cystern - co mogłoby wyjaśniać, dlaczego Muhadżir został zabity w cysternie. 

Kurdowie wykorzystali tę okazję do skrytykowania Turcji. Rzecznik SDF Mustafa Bali zauważył, że zarówno Baghdadi, jak i jego prawa ręka zginęli blisko granicy Turcji i na terenach pod kontrolą wspieranych przez Ankarę milicji. "Turcja, która nie zauważała obecności liderów ISIS kilka kilometrów od swojej granicy żąda, aby siły walczące z ISIS wycofały się 23 km od granicy, ponieważ stanowią zagrożenie" - napisał, odnosząc się do tureckiej operacji przeciwko Kurdom w Syrii.

Więcej o:
Komentarze (37)
Kolejny atak przeciwko ISIS w Syrii. Kurdowie: Nie żyje prawa ręka Al-Baghdadiego
Zaloguj się
 • Misue Tanaka

  Oceniono 26 razy 20

  I super następnej mendy mniej.A co do wniosku Kurdów to się nie mylą, Erdogan zrobi wszystko żeby ich zniszczyć i to nawet współpracując z isis.

 • dublet

  Oceniono 25 razy 11

  Ruskie twierdzą, że to oni zniszczyli IS, ale wszystkie fakty mówią, że ruskie strzelają na oślep niszcząc całe syryjskie miasta i mordując cywilów, a robotę odwalają Amerykanie i Kurdowie.

 • supertiumacz

  Oceniono 14 razy 8

  "Kurdowie wykorzystali tę okazję do skrytykowania Turcji."

  Nie dziwię się.
  Ostatnio Turcy cywilizacyjnie staczają się:
  www.listyznaszegosadu.pI/brunatna-fala/nowi-a-baszybuzucy-turcji-wolna-armia-syrii

 • zmiescisz_sie

  Oceniono 13 razy 7

  Erdogan to islamista i "pobożna" fałszywa menda

 • muzoman

  Oceniono 13 razy 7

  Okrutna tam wojna, straszne okrucieństwo, ludzie do dzikich zwierząt się upodabniają. Końca tam nie widać.

 • swietyszczur

  Oceniono 3 razy 3

  Kurdom wierze Trumpowi nie .

 • selena-0

  Oceniono 4 razy 2

  Kurdowie to waleczny naród, powinno im sie dac jakąś ziemię do zamieszkania,

 • swru

  0

  Kurdowie są zbyt postępowi, nawet dla naszego katotalibanu nie do przyjęcia. nawet choćby Turcy wybili milion Kurdów to i tak Adrian by się nawet nie zająknął

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy 0

  kurde, znowu te kurdy, kurde

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX