Tu zginął lider Państwa Islamskiego. Amerykanie zrównali jego kryjówkę z ziemią. Krąży nagranie

Przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi zginął w wyniku operacji amerykańskich komandosów. Ukrywał się w północno-zachodniej Syrii. Jak widać na zdjęciach, jego kryjówka została całkowicie zniszczona.

Prezydent Donald Trump na niedzielnej konferencji prasowej potwierdził, że w nocy amerykańskie siły specjalne przeprowadziły operację, w wyniku której zginał lider Państwa Islamskiego. Abu Bakr al-Baghdadi "zginał jak tchórz, jak pies" - mówił prezydent. 

Informacje o operacji i pierwsze nagrania zaczęły pojawiać się już w nocy. Początkowo wiadomo było jedynie, że doszło do ostrzału i walk w okolicy niewielkiej miejscowości w północno-zachodniej Syrii. Z czasem pojawiły się doniesienia, że celem był właśnie al-Baghdadi. Na nocnych nagraniach widać wybuchy i słuchać serie strzałów.

Nocne nagranie pokazały m.in. CNN oraz iracka telewizja. Nie zostało na razie oficjalnie potwierdzone, że pochodzi z obławy na przywódcę terrorystów.

Jak mówił na konferencji Trump, amerykańscy żołnierze dostali się na miejsce śmigłowcami. Wysadzili mury wokół budynku, w którym znajdował się Baghdadi i zabili "wielu" bojowników. Sam lider Państwa Islamskiego uciekł do ślepo zakończonego tunelu, gdzie wysadził się w powietrze razem z trojgiem dzieci. 

Na wykonanych już w ciągu dnia zdjęciach widać, że jego kryjówka została kompletnie zniszczona. Widać też ślady intensywnej walki, w tym podziurawiony kulami samochód oraz łuski po nabojach. 

Więcej o:
Komentarze (182)
Tu zginął lider Państwa Islamskiego. Amerykanie zrównali jego kryjówkę z ziemią. Krąży nagranie
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 55 razy 45

  Abu Bakr al-Baghdadi "zginał jak tchórz, jak pies" - mówił prezydent

  Mój pies jest mądrzejszy bo nie mówi takich rzeczy .

 • strzykwa5

  Oceniono 21 razy 15

  Jeśli się wysadził to nie zginął jak pies i nie kwilił. Trump jak zwykle bez klasy i poziomu.

 • mmmucha

  Oceniono 24 razy 14

  Rozumiem, ze Trump chcial ponizyc tego przywodce.
  Ale co ma znaczyc okreslenie zginal jak pies? Troche oglady panie prezydencie.

 • oloros11

  Oceniono 40 razy 8

  lzenie zabitego wroga? nawet barbarxyncy tego nie robili - zabic to jedno ale lzyc po śmierci zabitego wroga - tego w kodeksie zolnierza nie ma
  ze smoierci zrobili sobie show - i tak nie przykryją katastrofy - oddali Syrie Rosjanom i Iranowi mało tego po tym jak zostawili Kurdow w kodeksie i tradycji ludow tam mieszkających uchodzą za zdrajcow - sa skonczeni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX