Donald Trump chciał zbudować w Kolorado mur przeciwko imigrantom. Ale ten stan nie jest graniczny

Donald Trump podczas wiecu w Pensylwanii zapowiedział budowę muru w Kolorado. "Piękny mur, który naprawdę będzie działał" miał oddzielić Stany Zjednoczone od Meksyku i zapobiec problemowi nielegalnej migracji ludzi. Problem w tym, że Kolorado nie jest stanem granicznym USA. Po wpadce, prezydent doprecyzował swoją wypowiedź.

Jak podaje CNN, Donald Trump podczas przemówienia na temat amerykańskiego przemysłu energetycznego pozwolił sobie na drobną dygresję w sprawie obiecywanego muru na granicy z Meksykiem. Podczas wystąpienia prezydent zapowiedział budowę muru w Kolorado, które nie jest stanem granicznym USA.

Donald Trump: Wybudujemy mur, którego nie będzie można przeskoczyć, pod którym nie będzie można przejść

- Budujemy mur na granicy Nowego Meksyku. I wybudujemy taki mur w Kolorado. Wybudujemy piękny mur! Mur, który naprawdę będzie działał, którego nie będzie można przeskoczyć, pod którym nie będzie można przejść - mówił Donald Trump podczas wiecu w miejscowości Pittsburgh w Pensylwanii.

 

Kolorado, które graniczy z Utah, Wyoming, Nebraską, Kansas, Oklahomą i Nowym Meksykiem, nie stanowi stanu granicznego USA. Budowa muru oddzielającego Stany Zjednoczone z Meksykiem jest więc w tym miejscu bezcelowa. Na pomyłkę Donalda Trumpa zareagował już gubernator Kolorado Jared Polis. Polityk napisał, że wypowiedź Trumpa jest "niezręcznea". - Na szczęście Kolorado oferuje obecnie darmowe, całodzienne przedszkola, gdzie nasze dzieci mogą nauczyć się podstaw geografii - napisał w poście na Twitterze.

Po wystąpieniu, Donald Trump już po raz kolejny musiał doprecyzować swoją wypowiedź. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyznał, że miał na myśli to, że mieszkańcy Kolorado czy Kansas będą czerpali korzyści z muru, który powstaje na granicy z Meksykiem.

W lipcu tego roku Sąd Najwyższy odblokował decyzję dotyczącą przekazania pieniędzy przez Pentagon na budowy muru na granicy z Meksykiem. Wcześniej pieniędzy na ten cel nie zgodził się przeznaczyć amerykański Kongres. Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego Pentagon przekaże ze swojego budżetu 6 miliardów dolarów. Dziewięciometrowy mur ma mieć długość 160 kilometrów. Do końca 2019 roku ma pokryć jedną czwartą granicy. 

Więcej o:
Komentarze (132)
Donald Trump chciał zbudować w Kolorado mur przeciwko imigrantom. Ale ten stan nie jest graniczny
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 45

  Były już lotniska o które walczyła armia Washingtona, tysiącletnia przyjaźń z Włochami, teraz mur graniczny w Kolorado..Tęgi umysł.

 • vincent33

  Oceniono 29 razy 27

  Ten debil w swojej " great and unmatched wisdom " uznał zapewne, że New Mexico to jest nowa prowincja Meksyku i w związku z czym nalezy Kolorado odgrodzić od niej murem.
  Matołectwo tego idola prawaków robi sie legendarne.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 20 razy 18

  Ze starym Trampkiem (73 l.) jest coraz gorzej.
  Nie dość, że nagle wycofał żołnierzy z baz w syryjskim Kurdystanie (i weszli tam Rosjanie), to jeszcze pokazał, że nie zna geografii nie tylko świata, ale nawet USA.

 • ilenka50

  Oceniono 17 razy 15

  Oj tam, oj tam. Nowy Meksyk pomylił mu się z Meksykiem. A poza tym dobry mur nie jest zły, wiec niech Koloroado nie maruszi tylko bierze jak prezydent daje.

 • el_rumburak_de_san_escobar

  Oceniono 12 razy 12

  A mur z San Escobar?

 • dublet

  Oceniono 12 razy 12

  Ich stać na upośledzonego prezia, nas nie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX