Francja. Mężczyzna zabarykadował się w muzeum. Grozi, że budynek "zamieni się w piekło"

W jednym z muzeów w mieście Saint-Raphael na południu Francji zabarykadował się mężczyzna. Na miejscu trwa interwencja policji. Nie wiadomo, czy mężczyzna jest uzbrojony i czy przetrzymuje zakładników.

Do zdarzenia doszło w Muzeum Archeologicznym w Saint-Raphael, kilkadziesiąt kilometrów od Cannes. Z informacji przekazywanych przez francuskie media wynika, że w budynku zabarykadował się młody mężczyzna. Około godziny 7:30 na miejsce wezwano służby. Na ścianach budynków miały pojawić się napisy z groźbami w języku arabskim. "To muzeum zamieni się w piekło" - przytacza treść jednego z napisów AFP. 

Francja. Osoba, która włamała się do muzeum, nie chce się poddać

Jak informuje tvn24.pl, powołując się na źródła policyjne, w nocy z wtorku na środę do muzeum włamała się prawdopodobnie jedna lub dwie osoby, po czym zabarykadowały się w środku. Osoby znajdujące się wewnątrz budynku nie chcą się poddać ani rozmawiać z siłami bezpieczeństwa. Na miejscu interweniuje m.in. specjalna jednostka policji RAID. Jak podaje "Le Parisien", nie wiadomo jeszcze, czy mężczyzna znajdujący się w muzeum jest uzbrojony, czy nie.

Więcej o:
Komentarze (42)
Francja. Mężczyzna zabarykadował się w muzeum. Grozi, że budynek "zamieni się w piekło"
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 16 razy 14

  Odstrzelić na miejscu- najlepiej jeszcze dyby to była kobieta policjantka.

 • rikol

  Oceniono 22 razy 10

  Muzułmanin i wszystko jasne. Pewnie religii uczył go ten imam, który twierdził, że za słuchanie muzyki dzieci zmienią się w świnie lub małpy. Imam nie został oczywiście deportowany.

 • qawsedrftg

  Oceniono 28 razy 10

  W UK znaleziono ciężarówkę z 39 ciałami niedoszłych obywateli Zjednoczonego Królestwa. Komentarze pod artykułem nie działają... A teraz wszyscy razem mruczymy: KEINE GRENZEN! KEIN MENSCH IST ILLEGALL. Socjal to nie jest żaden "pull factor". Ubogacenie jest świetne. itd

 • herrpietru

  Oceniono 14 razy 8

  Jak to powiedziała niedawno jedna z lewicowych polityków w Bundestagu tuż po nieudanym zamachu terrorystycznym w Limburgu - "Islamiści nie mają nic wspólnego z Islamem". Tak więc prosze sie rozejść, to tylko zwykły dzień na tolerancyjnym i różnorodnym zachodzie :-)

 • calcinus

  Oceniono 18 razy 8

  Dzień jak codzień we Francji.

 • rodziu81

  Oceniono 22 razy 8

  spoko w to miejsce zbuduje sie meczet

 • marcus18st

  Oceniono 17 razy 7

  Co z Francja zrobilo lewactwo , zamienilo ten wspanialy kraj w chlew !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX