Rosja. Po katastrofie tamy znaleziono sejf z jednego z zalanych budynków. W środku 18 kg złota

W miejscu zawalenia się tamy przy kopalni w Kraju Krasnojarskim na rosyjskiej Syberii znaleziono sejf, w którym znajdowało się 18 kilogramów złota.

"W sejfie znalezionym przez Ministerstwo ds. Sytuacji Kryzysowych znajduje się łącznie 18 kilogramów złota" - informuje rosyjska agencja prasowa TASS, powołując się na anonimowe źródło. Według rozmówców agencji metalowy sejf, w którym znaleziono cenny kruszec, mógł być przechowywany w jednym z budynków, które uległy zniszczeniu w wyniku katastrofy tamy. Woda uszkodziła w sumie pięć obiektów - dwa dormitoria dla pracowników oraz trzy inne budynki.

Rosja: W katastrofie tamy zginęło 17 osób. Złoto może zostać przeznaczone na odszkodowania

Rzeczniczka Rosyjskiego Komitetu Śledczego Swietłana Petrenko powiedziała, że zamknięty sejf znaleziono podczas prac oczyszczania zalanego terenu. Jego zawartość została skonfiskowana i uznana za materiał w śledztwie. Władze chcą złożyć wniosek o przejęcie złota na poczet wypłaty odszkodowań dla osób, które ucierpiały w wyniku katastrofy tamy.

Tama na rzece Siejba zawaliła się w sobotę 19 października około godziny 2 rano czasu lokalnego. Budynki sypialniane, w których spali górnicy, zostały zmiecione przez rwącą wodę. Według najnowszych doniesień zginęło 17 osób, a trzy osoby uznawane są za zaginione. Po katastrofie tamy na Syberii pomocy medycznej potrzebowało 26 osób. Cztery z nich zostały przewiezione helikopterem do stolicy regionu - Krasnojarska.

Więcej o:
Komentarze (35)
Rosja. Po katastrofie tamy znaleziono sejf z jednego z zalanych budynków. W środku 18 kg złota
Zaloguj się
 • co.ty.powiesz

  Oceniono 22 razy 20

  "Według rozmówców agencji metalowy sejf..."
  Jestem pełna uznania dla precyzji UZ, które podało tak ważną informację dotyczącą sejfu. Dzięki temu wiem, że nie był on papierowy, drewniany czy z pleksi, ale metalowy. Takie zamiłowanie do precyzyjnego wyrażania się to efekt pracy nad cotygodniowymi doniesieniami na temat (nie)handlowych niedziel. Gratulacje.

 • hipo krater

  Oceniono 22 razy 12

  Ciekawe gdzie są te tony złota , które Srebrni, ale skromni, kupili, niby dla Polski, na początku poprzedniej kadencji i początkowo ulokowali w banku w Wielkiej Brytanii, a potem mieli je gdzieś przenosić ? Ciekawe gdzie jest oryginał Dammy z łasiczką?

 • sztucznypolak

  Oceniono 7 razy 7

  Rozumiem ze "redaktor" zobaczyl nowe fascynujace slowo. Ale warto przed uzyciem sprawdzic znaczenie.
  "dormitorium - sala sypialna w klasztorach, konwiktach lub zakładach wychowawczych"
  sjp.pI/dormitorium

 • gazkom

  Oceniono 11 razy 7

  Jak to jest, że rządy tak chętnie i szybko przejmują dobra osób prywatnych, firm i instytucji. Z tego co czytam, to nawet nie podjęto próby określenia do kogo należy do złoto i zwrotu go właścicielowi lub spadkobiercom.
  Długi, to co innego. Tu wszystkie instytucje będą usilnie pracowały, aby dopaść dłużnika lub jego/jej spadkobierców. Nawet dziesiątą wodę po kisielu.

 • osobaniepozadana

  Oceniono 7 razy 5

  o, nareszcie jakaś istotna informacja z Rosji, naszego największego sąsiada...

 • serenita123

  Oceniono 11 razy 3

  typowo ruskie, bolszewickie działanie: z majątku ofiar zostaną wypłacone odszkodowania

 • lubat

  Oceniono 2 razy 2

  Z tym złotem to duża przesada. Telewizja Rossija1 pokazała to znalezisko. Ale to nie złoto, lecz koncentrat, z którego wytopi się ten kruszec.

 • g96

  Oceniono 6 razy 2

  Ile to się w Rosji trzeba namęczyć żeby wyprać pieniąchy, a żal czytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX