Ukraina. Eksplozja w centrum Kijowa. Nie żyje dwóch mężczyzn, jeden miał trzymać granat w ręku

W nocy przed jednym z barów w centrum Kijowa doszło do wybuchu granatu. W wyniku eksplozji dwie osoby zginęły, a jedna została ranna.

Jak podaje portal kyivpost.com do wybuchu doszło we wtorek 22 października około godziny 23 przy lokalu gastronomicznym znajdującym się przy ulicy Puszkińskiej w centrum Kijowa.

Ukraina. Wybuch granatu w centrum Kijowa

Wśród ofiar jest dwóch mężczyzn - weteran walk w Donbasie oraz pracownik ochrony z pobliskiego biurowca. Ranna w wypadku została także kobieta, która miała przechodzić obok lokalu.

Według świadków zdarzenia mężczyźni siedzieli na schodach lokalu gastronomicznego. Jeden z nich trzymał w ręku przedmiot, który przypominał granat. W pewnym momencie doszło do wybuchu. Policja bada przyczyny tego wypadku, nie podaje też żadnych szczegółowych informacji na temat dotychczasowych ustaleń.

Więcej o:
Komentarze (22)
Ukraina. Eksplozja w centrum Kijowa. Nie żyje dwóch mężczyzn, jeden miał trzymać granat w ręku
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  Przecież do baru najczęściej wpada się po to, by się rozerwać... :-))

 • neuschweinstein

  Oceniono 10 razy 6

  To nie granat. Eksplodowało ze złości dwóch ukraińskich rezunów bo na cmentarzu leśnym w Monachium znów ktoś oblał smołą nagrobek ich idola steipana bandziora.

 • hatteras

  Oceniono 5 razy 5

  Pamietam jeszcze bedac uczniem jak nauczyciel tlumaczyl nam ,ze jesli kiedykolwiek Ukraina stanie sie niepodlegla to bedzie to bardzo niebezpieczny kraj dla wszystkich.Jak widac nie mylil sie.

 • dirxml_iii

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejna tragedia w Donbasie, zabite dzieci przez banderowskie siły Ukrainy. Ile jeszcze krwi niewinnych przeleje się, zanim świat zrozumie że ultra-nacjonaliści z banderowskiej Ukrainy nie mają żadnych hamulców!!!
  Niestety nasz rząd tego nie potępia i oskarża cały czas Federacje Rosyjską o całe zło świata! Z prawowitych właścicieli Krymu robi okupantów. Bzdura to nienawiść i stronniczość polskich władz! Krym w wolnych wyborach wybrał Rosję i nie przelała się ani jedna kropla krwi! Jednak Polacy to nadmuchują w celach propagandowych, jest to niszczeniem wizerunku słowiańskiego.

 • dirxml_iii

  Oceniono 7 razy 5

  Za kratami znalazło się już dwóch bliskich współpracowników byłego prezydenta. Oskarżany o nadużycia były prokurator generalny ukrył się w Londynie. Tam że ukryła się księgowa byłego prezydenta - eks prezes Banku Centralnego, która zostawiła miliony Ukraińców bez środków do życia i pomagała Poroszence ukrywać brudne pieniądze w rajach podatkowych.

 • ut_utah

  Oceniono 9 razy 5

  Max Rose, członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej i przewodniczący podkomisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu i przeciwdziałania terroryzmowi, był inicjatorem zapytania do sekretarza stanu USA, w którym spytano, dlaczego pułk ukraińskiej Gwardii Narodowej „Azow”, nie został wciągnięty na amerykańską listę zagranicznych organizacji terrorystycznych. Pod listem do sekretarza stanu USA podpisała się grupa 40 kongresmenów USA. Sygnatariusze listu wskazali w nim na zjawisko rosnącego terroryzmu w wykonaniu białych suprematystów.
  Zdaniem autorów listu definicję organizacji terrorystycznej spełniają trzy zagraniczne grupy, których nie ma na liście zakazanych organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu – National Action z Wielkiej Brytanii, skandynawski Nordycki Ruch Oporu i ukraiński „Azow”. Temu ostatniemu kongresmeni poświęcili najwięcej uwagi. „Azow” nazwano „dobrze znaną organizacją milicyjną na Ukrainie, która otwarcie przyjmuje neonazistów do swoich szeregów. Od 2014 roku około 17 000 neonazistów z 50 krajów świata — w tym USA — jeździli aby walczyć na Ukrainie. W 2018 roku Kongres zabronił kierowania amerykańskiej pomocy wojskowej do „Azowa. ONZ odnotowało liczne naruszanie praw człowieka i przypadki tortur w stosunkowo krótkiej historii tej grupy. Mimo to Azow rekrutuje, radykalizuje i trenuje obywateli USA od lat” – napisano w liście powołując się na opinię FBI.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 5

  "Wśród ofiar jest dwóch mężczyzn - weteran walk w Donbasie ..."

  opuszczamy czerwono-czarną, nomen est omen, banderę do połowy masztu ...

 • muminos1

  Oceniono 6 razy 4

  we Lwowie jak śpiewamy Hej sokoły... tez kiedyś jaki Ukrainiec nie wytrzyma .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX