USA: Dziewięciolatek stanął przed sądem. Został oskarżony o zabicie pięciu osób

USA. Dziewięcioletni Kyle Alwood, oskarżony o zabicie pięciu członków swojej rodziny, stanął przed sądem w poniedziałek 21 października. Prokuratura podejrzewa, że chłopiec celowo podpalił domek kempingowy, w którym znajdowali się jego krewni.

Korespondent CBS News Errol Barnett był na sali sądowej, gdy sędzia przedstawił zarzuty wobec chłopca. Z jego relacji wynika, że dziewięcioletni Kyle Alwood był ledwo widoczny znad oparcia krzesła, a gdy siedział, jego stopy ledwo dotykały podłogi. Podczas procesu adwokat chłopca musiał tłumaczyć mu niektóre z terminów używanych przez sędziego, w tym słowa „domniemany”, „podpalenie” i „rezydenci”. Dziecko wyszło z sali rozpraw zapłakane, ze skrzyżowanymi na piersi ramionami. Był eskortowany przez dziadka ze strony ojca.

USA: Dziewięciolatek, który stanął przed sądem, ma zaburzenia psychiczne

Dziewięcioletni Kyle Alwood został oskarżony o zabicie pięciu osób: troje dzieci w wieku 1, 2 i 2 lata oraz dwoje dorosłych w wieku 34 i 69 lat. Chłopiec podpalił domek na polu kempingowym Timberline koło miejscowości Goodfield, około 240 kilometrów na południowy zachód od Chicago. Śledczy ustalili, że podpalenie, którego dokonało dziecko, było celowe. Do zdarzenia doszło w kwietniu 2019 roku.

Matka chłopca, Katrina Alwood, ma zakaz publicznego komentowania sprawy. Kobiecie udało się uciec z płonącego budynku. Krótko po zdarzeniu kobieta przyznała, że u jej syna zdiagnozowano schizofrenię, ADHD i chorobę afektywną dwubiegunową. Stwierdziła wówczas, że Kyle jest "kochającym chłopcem, który zasługuje na drugą szansę".

-  Wszyscy patrzą na niego jak na jakiegoś potwora, którym nie jest. Ludzie popełniają błędy i tak też było w tym przypadku – mówiła ze łzami w oczach.

Kolejna rozprawa w sprawie dziewięciolatka odbędzie się 22 listopada. Prawo stanowe Illinois mówi, że przed ukończeniem 10. roku życia małoletni oskarżony nie może być aresztowany. Rozprawa będzie utajniona, a wyrok wyda pojedynczy sędzia, nie zaś ława przysięgłych.

Więcej o:
Komentarze (42)
USA: Dziewięciolatek stanął przed sądem. Został oskarżony o zabicie pięciu osób
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 16 razy 12

  No proszę. Zdarzenie miało miejsce w kwietniu i już rozprawa,.mimo iż to dziecko. A zabójca Adamowicza od 10 miesięcy nie może zostać zdiagnozowano, bo diagnoza nie spodobała się prokuratorowi, bo PiS wydal wkrótce po zabójstwie diagnozę nie on bylniepoczuyalny. Widocznie coś się nie styka w tych diagnozach.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 14 razy 12

  Jeśli naprawdę ma zdiagnozowane wszystkie te schorzenia w wieku 9 lat, to niestety, ale powinien trafić na jakiś oddział zamknięty, a sąd powinien jedynie się upewnić, że matka podała wszystkie leki lub że prowadzona była jakaś odpowiednia terapia.

 • 1boleslaw

  Oceniono 12 razy 8

  Każdy, kto ma w domu osobę chora na schizofrenię jest narażony, jeżeli taka osoba nie bierze leków lub tego nie robi systematycznie. Nigdy nie wiadomo co może się stać. To jest wielkie nieszczęście, a wielu ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

 • bartekgryko

  Oceniono 25 razy 3

  9latek... ktoś na prawdę uważa, że dziecko zna konsekwencje swoich działań ? umie przewidzieć co się stanie jak dorosły ?
  to paranoja

 • strach_sie_bac

  Oceniono 16 razy 2

  Taki tam błąd, 5 osób w tym trójka małych dzieci 1 roczek, 2 latka. Co tam, dać mu szansę, dać mu szansę... następnym razem pewnie będzie mniej podpalonych. Dzieciak na leczenie psychiatryczne, matka na łożko obok. Za kilka lat gremium lekarskie powinno zdecydować, czy jest szansa na nowego człowieka, jak nie, no cóż... mówi się trudno.

 • 1p.3.15

  Oceniono 5 razy 1

  Zapewne gra w gry gdzie jest wiele żyć. Poza tym jest chory psychicznie.

 • drugifotopstrykacz

  Oceniono 3 razy 1

  Kara śmieci. Kochamy Amerykę i jej szamana

 • pynkyp

  Oceniono 5 razy 1

  Normalnie, w Stanach nie ma przebacz
  Profesjonalna sprawa
  Każdy ma gana, jest zawodowo
  Po prostu super zabawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX