Oddzia造 ameryka雟kie opu軼i造 jedno z syryjskich miast. Kurdowie obrzucali je kamieniami i ziemniakami

"Ameryka ucieka jak szczury", "Wracaj do domu, Ameryko", "Trump nas zdradzi" - takie m.in. has豉 mogli us造sze ameryka雟cy 穎軟ierze, kt鏎zy opuszczali jedno z miast w p馧nocno-wschodniej Syrii.

Amerykańskie oddziały w poniedziałek wycofały się do Iraku z syryjskiego miasta Al-Kamiszli na północnym wschodzie kraju, w którym większość mieszkańców to Kurdowie. Pożegnali oni wojsko USA, dając wyraz swojej złości i rozgoryczeniu po decyzji Donalda Trumpa, która doprowadziła do ataku sił tureckich na region.

"Wracaj do domu, Ameryko, po tym, jak sprawiłaś, że nasi synowie zginęli"

Jak informuje Associated Press, Kurdowie rzucali w amerykańskie pojazdy wojskowe kamieniami, ziemniakami i zgniłymi owocami. Krzyczeli również w stronę żołnierzy różnego rodzaju obelgi i hasła. "Ameryka ucieka jak szczury!"- można było usłyszeć w języku arabskim. Pojawiły się również okrzyki w języku angielskim: "No America!" (Ameryka - nie) czy "America liar" (Ameryka - kłamcy). 

Jeden z mężczyzn zablokował drogę amerykańskiemu vanowi, trzymając w dłoniach transparent "Dziękujemy ludziom z Ameryki, ale Trump nas zdradził". "Wracaj do domu, Ameryko, po tym, jak sprawiłaś, że nasi synowie zginęli" - krzyczała jedna z kobiet.

Amerykanie wycofują się z północnej Syrii. Kurdowie zamierzają zostać

Wojska tureckie zaatakowały północną Syrię zamieszkałą głównie przez Kurdów po tym, jak niecałe dwa tygodnie temu Donald Trump ogłosił, że oddziały amerykańskie wycofają się z turecko-syryjskiej granicy. Zarówno przez Kurdów, jak i społeczność międzynarodową, krok ten został uznany za zdradę - siły kurdyjskie były głównym sojusznikiem USA w walce z Państwem Islamskim w regionie. 

Po trwającym kilka dni ataku Turcji, w trakcie którego doszło do wielu zaciętych walk, w czwartek 17 października USA poinformowało o podpisaniu z Ankarą rozejmu. Na jego mocy Turcja zgodziła się zawiesić broń na 5 dni, a następnie zakończyć ofensywę, o ile Kurdowie wycofają się z graniczącego z nią obszaru. Amerykanie zobowiązali się tego przypilnować. Kurdowie do tej pory opuścili rejon miast Tal Abjad i Ras al-Ajn, o które toczyły się najbardziej krwawe walki. 

Wi璚ej o:
Komentarze (193)
Oddzia造 ameryka雟kie opu軼i造 jedno z syryjskich miast. Kurdowie obrzucali je kamieniami i ziemniakami
Zaloguj si
 • anna_pot

  Oceniono 52 razy 48

  Ku przestrodze mi這郾ikom robienia 豉ski Amerykanom w zamian za klepanie po plecach.

 • kichchi

  Oceniono 39 razy 35

  ford trump w praktyce

 • juma07

  Oceniono 35 razy 31

  Zaraz , zaraz, Amerykanie si wycofuj, Turcy atakuj Kurd闚, Kurdowie gin, a rozejm podpisuj Amerykanie z Turkami ??? Gdzie I USA i Turcja, to armia sojusznicze w NATO, to NATO i to NATO, ale to Turcy po cichu wspierali ISIS i kupowali od nich rop, a Kurdowie pomagali USA i robili za mi瘰o armatnie przeciw ISIS.... i o paradoksie Kurdowie s nazywani terrorystami. A na dodatek nie brali udzia逝 w l康owaniu w Normandii. Ale Arabia Saudyjska te nie bra豉 udzia逝 w operacji OVERLORD, ale za to demokratyczny nast瘼ca tronu kaza jak w 鈔edniowieczu zabi i po獞iartowa dziennikarza, a w zwi您ku z tym pan Trump wycofa wojsko z Syrii z rejonu Kurd闚 i wysy豉 je w nagrod Saudom w ilo軼i 3600 穎軟ierzy. Jeszcze niedawno marines, armia USA mia豉 motto: Honor, Courage, Commitment, ale od dw鏂h tygodni maj promocj marki:
  Monney & Trump..... Co.

 • klamtusek

  Oceniono 22 razy 16

  A d逝gopis stale j瞛or w wielkomocarstwowe kaka趾o trumpowi wciska.

 • jahodovy

  Oceniono 17 razy 15

  Taka wersja "Make America great again!"

 • 2uboot2

  Oceniono 15 razy 13

  Tylko po co kazali Kurdom demontowa umocnienia w pasie granicznym, twierdz帷 ze to oni (wojsko ameryka雟kie) s gwarantem ich bezpiecze雟twa w przypadku tureckiej inwazji. Ja速a wiecznie 篡wa.

 • yaspiman

  Oceniono 16 razy 10

  to ci syryjczycy s m康rzejsi ni wolacy

 • Jerzy Zukrowski

  Oceniono 14 razy 10

  Kurdowie zdradzeni, a zdrajca powszechnie znany. Jest nim Trump, prezydent USA

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX