Alaska. Samolot wypadł z pasa, zatrzymał się tuż nad wodą. Jest informacja o ofierze śmiertelnej

Nie żyje jeden z pasażerów samolotu, który miał poważne problemy podczas czwartkowego lądowania na Alasce. Informację o jego śmierci podał właściciel lokalnych linii lotniczych. Na pokładzie maszyny były 42 osoby, m.in. członkowie szkolnej drużyny sportowej.

Nie żyje 38-letni mężczyzna, który był na pokładzie samolotu linii Peninsula Airways (zwanych PenAir). Został ranny w czasie czwartkowego, problematycznego lądowania na lotnisku na wyspie Unalaska, z archipelagu Aleutów.

Alaska: samolot wypadł z pasa. Ranni i ofiara śmiertelna

O śmierci 38-latka poinformował prezes Ravn Air Group, firmy, która jest właścicielem PenAir. "W imieniu PenAir, Ravn Air Group i wszystkich naszych pracowników, chcielibyśmy złożyć nasze najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego pasażera" - napisał w oświadczeniu.

Zmarły mężczyzna był jedną z dwóch najciężej rannych w wyniku dramatycznego lądowania osób. W szpitalu w Anchorage pozostaje drugi krytycznie ranny pasażer, a do lokalnej kliniki trafiło dziewięciu lżej poszkodowanych.

Alaska. Samolot wypadł z pasa. Jedna osoba nie żyje.Alaska. Samolot wypadł z pasa. Jedna osoba nie żyje. Jim Paulin / AP

Samolot - Saab 2000 - wyleciał z Anchorage w czwartek, około 15:15 czasu lokalnego. Na jego pokładzie było 39 pasażerow, w tym dziecko poniżej 2 roku życia, oraz trzech członków załogi. Około 15:40, podczas lądowania na lotnisku Unalaska-Dutch Harbor, około 1300 km od Anchorage, maszyna wypadła z pasa. Zatrzymała się około 150 metrów od niego, tuż nad wodą.

Na miejsce wysłano śledczych NTSB - amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ang. National Transportation Safety Board). Samolot jeszcze w sobotę ma zostać zabrany z miejsca wypadku. Sam pas startowy nie został zniszczony.

CNN podaje, że w czasie lądowania na Unalaska padał lekki deszcz, widoczność była pogorszona, wiał stały wiatr z prędkością od 38 km/godz. do 50 km/godz. w porywach.

Na pokładzie samolotu znajdowała się m.in. drużyna pływacka ze szkoły średniej w miejscowości Cordova na Alasce. Uczniom i ich opiekunom nic poważnego się nie stało.

Więcej o:
Komentarze (13)
Alaska. Samolot wypadł z pasa, zatrzymał się tuż nad wodą. Jest informacja o ofierze śmiertelnej
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 7 razy 7

  "problematycznego lądowania"
  Czy autor rozróżnia znaczenie pojęc, problematyczne lądowanie i problem przy lądowaniu?

 • single_malt

  Oceniono 4 razy 4

  samolot smiglowy turboprop przelecial 1300 km w 30 minut. Jest to niemozliwe. Cos nie halo albo ktos nie doliczyl roznicy czasow lokalnych

 • seneka_ml

  Oceniono 5 razy 1

  The aircraft departed Anchorage, Alaska, USA at 15:15 hours local time, bound for Unalaska. The first approach to the airport was aborted and a second approach was performed. The aircraft touched down on runway 13 about 17:40 hours local time but failed to come to a stop on the runway
  ***********
  Tak trudno wpisać dokładne godziny ?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy -3

  Możesz swój samolot zmusić by siadł na skraju jeziora, ale nie możesz zmusić go, by się napił.
  Taka se parafraza.

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 5 razy -3

  Mam nadzieje ze to nie Pinkman

 • proteusz33

  Oceniono 9 razy -9

  Drużyna pływacka z pewnością by sobie poradziła gdyby jednak wpadł do wody

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX