Rosja: Katastrofa na Syberii. W kopalni złota pękła tama, 13 osób nie żyje. Ofiar może być więcej

W Kraju Krasnojarskim doszło do tragicznego wydarzenia na terenie kopalni złota: w wyniku przerwania tamy oddzielającej rzekę Siejba od zbiorników do wypłukiwania kruszcu woda zalała kontenery mieszkalne pracowników. Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych Sytuacji poinformowało o 13 ofiarach śmiertelnych, ich liczba może wzrosnąć.

W Kraju Krasnojarskim na terenie jednej z kopalń złota około 2:00 w nocy doszło do przerwania tamy, która oddzielała rzekę od zbiorników służących do wypłukiwania złota z wody. Wezbrana fala zalała kontenery mieszkalne. Dwa z nich uległy całkowitemu zniszczeniu.

Przerwana tama w kopalni, nie żyje 13 osób

Jak podało Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych Sytuacji, nie żyje 13 osób, liczba ofiar może jednak wzrosnąć, bo kilkanaście osób jest poszukiwanych. Pierwsze doniesienia mówiły o 11 zmarłych.

Według agencji informacyjnej TASS, 19 osób trafiło do szpitala w miasteczku Kuragino, oddalonym od miejsca katastrofy o 100 kilometrów. Lekarze określają ich obrażenia jako średnie oraz lekkie i zapewniają, że nic nie zagraża życiu pacjentów.

Liczba ofiar może wzrosnąć, trwają poszukiwania

Na miejscu pojawił się prokurator. Według pracowników kopalni, w rejonie wypadku było co najmniej 200 osób, a w zniszczonych kontenerach mogło spać nawet 80 pracowników. Jak podały rosyjskie służby ratownicze, wciąż nie jest znany los kilkunastu z nich. W poszukiwaniach bierze udział około 300 osób.

Więcej o:
Komentarze (103)
Rosja: na Syberii pękła tama na terenie kopalni złota, 13 osób nie żyje, 19 trafiło do szpitala
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 38 razy 20

  Szkoda zwykłych ludzi.
  Dla ruskich władz życie ludzkie zawsze było mało warte. Gonili za zyskiem nie dbając o człowieka. U nich to normalka.

 • babkapo40

  Oceniono 17 razy 13

  Szkoda ludzi... Ciężko pracowali na końcu świata, w nieprzyjaznych człowiekowi warunkach, z dala od domu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy 9

  W tamtym rejonie od dłuższego czasu spadło dużo deszczu,wystąpiły powodzie, grunt rozmiękł, to i tamę osłabiło.
  Jak podają oficjalne źródła rosyjskie potwierdzono śmierć 15 osób, mniej więcej tyle samo jest zaginionych, czyli nie odnalezionych jeszcze ciał..
  RiP.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 3 razy 3

  Nie trzeba czytać artykułu, żeby wiedzieć, że oszczędzili na ludziach. Wystarczy tylko jedno słowo: Rosja. I wszystko jasne

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy 2

  Tak to jest jak sie mieszka na terenach zalewowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX