70-letnia Polka i jej małżonek zamordowani w Szwecji. Media: Byli milionerami

Trwa wyjaśnianie okoliczności morderstwa, do którego doszło 6 października w szwedzkiej miejscowości Arlöv. Nie żyje para 70-letnich milionerów. Mężczyzna był Szwedem, kobieta - Polką, która kilkadziesiąt lat temu wyemigrowała do Szwecji z woj. łódzkiego.

70-letnie małżeństwo zostało napadnięte w mieszkaniu w szwedzkiej miejscowości Arlöv 6 października. Jak podaje portal Expressen.se, kobieta i mężczyzna zginęli w wyniku zadawania ciosów m.in. tępym narzędziem. Wszystko wskazuje na to, że napad miał charakter rabunkowy - mieszkanie zostało przeszukane przez sprawcę lub sprawców.

Kobieta była emerytowaną lekarką, opiekowała się niepełnosprawnym mężem, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", była Polką z okolic Łodzi, do Szwecji wyjechała w latach 70. Para kilka razy dziennie korzystała ze wsparcia przychodzących do mieszkania opiekunów. Wiadomo też, że małżeństwo należało do majętnych.

Szwecja. Morderstwo małżeństwa

Według informacji Expressen.se, w dniu morderstwa doszło do nietypowej sytuacji. Podczas wizyty opiekunów ok. godz. 10.30 ktoś zadzwonił do drzwi. Okazało się jednak, że nikt za nimi nie stał. Gdy pracownicy wrócili po trzech godzinach do mieszkania, starsze małżeństwo już nie żyło.

Portal sydsvenskan.se informuje, że na razie nikt nie został zatrzymany.

Więcej o:
Komentarze (108)
70-letnia Polka i jej małżonek zamordowani w Szwecji. Media: Byli milionerami
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 40 razy 18

  Powinni wziąć przyklad z jaroslawa bezzebnego. Ten mimo ze jako kawaler z emerytura i uposazeniem poselskim nic nie ma wedlug deklaracji majatkowych to i tak jest poobstawiany dziesiątka ochroniarzy. No ale do tego musieliby najpierw zalozyc sekte o nazwie partia polityczna i znaleźć ciemny lud do ogłupiania ktory jest gotowy finansowac te fanaberie

 • arius9

  Oceniono 50 razy 16

  Typowy sposob dzialania dla band z Polski lub z Rumunii. Czesto dochodzilo do podobnych napadow w Danii.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 33 razy 15

  Prześwietlić tych pomagierów, bo mieli dobry przegląd majątku staruszków. Może oni albo ktoś z ich rodziny/znajomych właśnie kupił dom lub nowy samochód.

 • ida61

  Oceniono 13 razy 9

  ci opiekunowie sa z tzw hemtjänst - oiekunowie ktorzy pomagaja ludziom starszym po 65 roku zycia w ich wlasnych domach , mieszkaniach. mogly te osoby sie chwalic ze sa u bogatych ludzi i ktosto wykorzystal,mogl tez ktos obeserwowac tych miezskancow jak sprzeadwali swoj dom. gangi sa w Szwecji i tgo muzulmaskie, polskie, rosyjskie, ukrainskie, bulgarskie, rumisnkie, litewskie , z afganistanu, Gruzji itd.

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 9

  Polscy "opiekunowie" są wszędzie.

 • alfisti

  Oceniono 19 razy 7

  A tymczasem w Niemczech. Niejaki Bruno D. staje przed sądem ... strażnik ze Stuthoffu i "eskortant" marszu śmierci ... 93 letni przed wokandą dla ... młodzieży ... gdyż wówczas miał 17 lat. Przyczynił się do zamordowania 5000 ludzi .... niemieckie media wymieniają tylko ofiary żydowskie ... nie uwzględniając wogóle Kaszubów, Kociewiaków i autochtonów polskich z Gdańska. Zaplanowano rozprawy do 17 grudnia ... codziennie po dwie godziny ... ponieważ stary niemiecki nazista Bruno D nie może być w większym stopniu obciążany. To kolejna niemiecka groteska ... procesów nazistów .... miał fajne życie i wysoką rentę plus opiekę ... a mieli szansę zaraz po maju 1945 postawić go pod murem lub powiesić.

 • schwarzeradler

  Oceniono 4 razy 4

  Pewnie to ich "opiekunowie " z Rumunii albo bliskiego wschodu dali cynk że pracują u bogaczy. Ostatnio był taki przypadek w Austrii gdzie opiekunka z Rumunii przyprowadziła znajomych którzy załatwili staruszka i oczyścili mieszkanie. Starsi trzymają nieraz po kilkaset tysięcy Euro w domach...,

 • fankaczek

  Oceniono 3 razy 3

  W Szwecji wszystkie dane są jawne. Wystarczy wpisać adres domu i już wiemy kto tam mieszka, jak się nazywa, ile ma lat, gdzie pracuje, jak ma samochód i nr rejestracyjny, jakiego ma psa a nawet ile zarabia. Można też na odwrót, wystarczy wpisać nazwisko. Przykładowa strona ratsit.se

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX