Trump zalicza wpadki na spotkaniu z prezydentem W這ch. "Kolumb to w這ski odkrywca"

"Mina t逝maczki - bezcenna" - tak komentatorzy podsumowuj na Twitterze seri wpadek Donalda Trumpa podczas wsp鏊nej konferencji z prezydentem W這ch Sergio Matarell. Najpierw Donald Trump stwierdzi, 瞠 wsp鏊na historia W這ch i USA si璕a czas闚 staro篡tnego Rzymu.

Prezydent USA podczas spotkania z prezydentem Włoch zaliczył serię wpadek, z których od rana śmieje się Twitter. Zażenowanie było też widoczne na twarzy obecnej na konferencji włoskiej tłumaczki Białego Domu. Fotoreporterzy uchwycili jej zdegustowaną minę, kiedy prezydent USA mówił o wspólnej historii Włoch i USA sięgającej czasów "starożytnego Rzymu".

Donald Trump: USA i Włochy razem od czasów starożytnych

Mina tłumaczki zrzedła natomiast na dobre, kiedy usłyszała, że "USA i Włochy współdzielą historyczne dziedzictwo - polityczne i kulturalne -  sięgające tysięcy lat aż po czasy starożytnego Rzymu". Biały Dom zacytował te słowa na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Prezydent USA: Kolumb, wielki włoski odkrywca

W 527. rocznicę wiekopomnego odkrycia Krzysztofa Kolumba, Trump nazwał go "niezapomnianym włoskim odkrywcą" i oddał mu hołd.

12 października w Hiszpanii i w niektórych państwach obu Ameryk obchodzony jest "Dzień Kolumba". W USA jego nazwę zmieniono kilka lat temu na "Święto rdzennych ludów Ameryki". Prezydent wyraził z tego powodu ubolewanie.

- Dla mnie to zawsze będzie Dzień Kolumba - stwierdził.

Twitter: Mina tłumaczki bezcenna

Na Twitterze furorę robią zdjęcia tłumaczki Białego Domu, której wyraz twarzy drastycznie się zmienił, kiedy Trump zaprezentował swój poziom znajomości faktów historycznych.

Reporter CNN Daniel Dale jako jedyny broni kuriozalnej wypowiedzi Trumpa. Opublikował tweet, w którym dowodzi, że Trump nie miał na myśli wspólnej historii obu narodów, ale fakt, że zarówno Stany, jak i współczesne Włochy czerpią z kulturalnego dziedzictwa starożytności.

Wi璚ej o:
Komentarze (200)
Trump zalicza wpadki na spotkaniu z prezydentem W這ch. "Kolumb to w這ski odkrywca"
Zaloguj si
 • antropoid

  Oceniono 103 razy 85

  Przy tym bucowatym nieuku nawet Wa喚sa z czas闚 prezydentury wygl康a jak kto z rodziny kr鏊ewskiej.
  Musi mie Putin bek, 瞠 takiego cudaka Ameryce podrzuci :)

 • puuchatek

  Oceniono 55 razy 39

  - Panie Mozzarella…

  - MATARELLA, panie Dump…

  - TRUMP, panie Mozzarella!

 • czarnyminio

  Oceniono 48 razy 34

  Wci庵n望 Pana Prezydenta Trumpa na honorowego cz這nka PIS-u.

 • supertiumacz

  Oceniono 34 razy 26

  Na pewno niekt鏎zy Amerykanie s tak bardzo dumni ze swojego prezydenta, jak my ze swojego.

 • jr968

  Oceniono 33 razy 25

  Mamy strategiczny sojusz z debilem.

 • crimen

  Oceniono 28 razy 20

  Trampek jedynie z Adrianem znajduje wsp鏊ny j瞛yk :)

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 23 razy 15

  ale trump wspaniale wytresowa dudusia. dudu umie siad, trump lubi jak dudu mu li瞠 buty, daje g這s i cudownie aportuje. pan rzuca patyk (np. zniesienie wiz), a dudu aportuje miliardy dolar闚.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX