Trump zalicza wpadki na spotkaniu z prezydentem Włoch. "Kolumb to włoski odkrywca"

"Mina tłumaczki - bezcenna" - tak komentatorzy podsumowują na Twitterze serię wpadek Donalda Trumpa podczas wspólnej konferencji z prezydentem Włoch Sergio Matarellą. Najpierw Donald Trump stwierdził, że wspólna historia Włoch i USA sięga czasów starożytnego Rzymu.

Prezydent USA podczas spotkania z prezydentem Włoch zaliczył serię wpadek, z których od rana śmieje się Twitter. Zażenowanie było też widoczne na twarzy obecnej na konferencji włoskiej tłumaczki Białego Domu. Fotoreporterzy uchwycili jej zdegustowaną minę, kiedy prezydent USA mówił o wspólnej historii Włoch i USA sięgającej czasów "starożytnego Rzymu".

Donald Trump: USA i Włochy razem od czasów starożytnych

Mina tłumaczki zrzedła natomiast na dobre, kiedy usłyszała, że "USA i Włochy współdzielą historyczne dziedzictwo - polityczne i kulturalne -  sięgające tysięcy lat aż po czasy starożytnego Rzymu". Biały Dom zacytował te słowa na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Prezydent USA: Kolumb, wielki włoski odkrywca

W 527. rocznicę wiekopomnego odkrycia Krzysztofa Kolumba, Trump nazwał go "niezapomnianym włoskim odkrywcą" i oddał mu hołd.

12 października w Hiszpanii i w niektórych państwach obu Ameryk obchodzony jest "Dzień Kolumba". W USA jego nazwę zmieniono kilka lat temu na "Święto rdzennych ludów Ameryki". Prezydent wyraził z tego powodu ubolewanie.

- Dla mnie to zawsze będzie Dzień Kolumba - stwierdził.

Twitter: Mina tłumaczki bezcenna

Na Twitterze furorę robią zdjęcia tłumaczki Białego Domu, której wyraz twarzy drastycznie się zmienił, kiedy Trump zaprezentował swój poziom znajomości faktów historycznych.

Reporter CNN Daniel Dale jako jedyny broni kuriozalnej wypowiedzi Trumpa. Opublikował tweet, w którym dowodzi, że Trump nie miał na myśli wspólnej historii obu narodów, ale fakt, że zarówno Stany, jak i współczesne Włochy czerpią z kulturalnego dziedzictwa starożytności.

Więcej o:
Komentarze (200)
Trump zalicza wpadki na spotkaniu z prezydentem Włoch. "Kolumb to włoski odkrywca"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 103 razy 85

  Przy tym bucowatym nieuku nawet Wałęsa z czasów prezydentury wygląda jak ktoś z rodziny królewskiej.
  Musi mieć Putin bekę, że takiego cudaka Ameryce podrzucił :)

 • puuchatek

  Oceniono 55 razy 39

  - Panie Mozzarella…

  - MATARELLA, panie Dump…

  - TRUMP, panie Mozzarella!

 • supertiumacz

  Oceniono 34 razy 26

  Na pewno niektórzy Amerykanie są tak bardzo dumni ze swojego prezydenta, jak my ze swojego.

 • jr968

  Oceniono 33 razy 25

  Mamy strategiczny sojusz z debilem.

 • crimen

  Oceniono 28 razy 20

  Trampek jedynie z Adrianem znajduje wspólny język :)

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 23 razy 15

  ale trump wspaniale wytresował dudusia. duduś umie siad, trump lubi jak duduś mu liże buty, daje głos i cudownie aportuje. pan rzuca patyk (np. zniesienie wiz), a duduś aportuje miliardy dolarów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX