Holandia: 6-osobowa rodzina przetrzymywana od 9 lat na farmie. Zarzuty dla wynajmującego dom

Zarzuty związane z bezprawnym przetrzymywaniem i spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu usłyszał 58-letni mężczyzna, który wynajmował dom w niewielkiej holenderskiej miejscowości Ruinerwold. To właśnie w tym budynku policja natrafiła na zamkniętą w niewielkim pomieszczeniu 6-osobową rodzinę.

O tej sprawie od kilkudziesięciu godzin informują media na całym świecie. 6-osobowa rodzina (ojciec i piątka jego dzieci w wieku 18-25 lat) miała przez dziewięć ostatnich lat żyć w zamknięciu na farmie w miejscowości Ruinerwold, oddalonej od Amsterdamu o 130 kilometrów. Funkcjonariusze znaleźli rodzinę w niewielkim pomieszczeniu w wiejskim domu.

Wcześniej media informowały o tym, że odnalezione osoby miały żyć w piwnicy, czemu jednak funkcjonariusze zaprzeczają.

Policja zatrzymała 58-letniego mężczyznę, która wynajmował posiadłość. Wiadomo, że nie był to wspomniany wcześniej ojciec. Jak podaje agencja Reuters, mężczyźnie postawiono zarzuty związane z bezprawnym przetrzymywaniem i spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu.

"Jego rola w tej sprawie będzie wyjaśniana. Nie wiemy, jakie były jego związki z tymi ludźmi" - informowała policja we wtorek. Funkcjonariusze nie komentują na razie nieoficjalnych doniesień o tym, że rodzina miała czekać w zamknięciu na "koniec świata".

6-osobowa rodzina odnaleziona w Ruinerwold

Jak podaje BBC, sprawa wyszła na jaw po tym, jak w lokalnym barze pojawił się mężczyzna, który zamówił i wypił pięć piw. Zaczął rozmawiać z właścicielem baru i powiedział mu, że uciekł i potrzebuje pomocy. Wtedy zdecydowano, że sprawę trzeba zgłosić na policję. 

Jak powiedział w rozmowie z mediami właściciel baru, mężczyzna miał długie włosy, brudny zarost, nosił stare ubrania i "wyglądał na zdezorientowanego". Powiedział, że nigdy nie chodził do szkoły i od dziewięciu lat nie był u fryzjera. Mężczyzna wyznał, że jest najstarszym z rodzeństwa żyjącego na farmie i postanowił z niej uciec.

Więcej o:
Komentarze (20)
Holandia: 6-osobowa rodzina przetrzymywana od 9 lat na farmie. Zarzuty dla wynajmującego dom
Zaloguj się
 • hen354

  Oceniono 26 razy 16

  PIS chce do piwnicy cala Polske zaprowadzic, gdzie bedzie nauczal ojciec R.

 • walkirrr

  Oceniono 24 razy 8

  ta farma to taki pisoland w pigułce, z niego ten nie długo ludzie beda uciekac na zachód proszac o pomoc

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Prezes marzy by tak trzymać Polaków. Pod zamknięciem, bez kontaktów z otoczeniem. Ale jest na to za krótki.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Wynajmujący czy najemca?

 • diabetyczka

  Oceniono 4 razy 2

  Znając Holandię od podszewki podejrzewam, że sprawa ma podtekst religijny. W tym regionie Holandii jest dużo miejscowości, gdzie zamieszkiwały i nadal zamieszkują tam ich potomkowie, przeróżne odłamy chrześcijaństwa, zwane dzisiaj sektami. Izolowały się, zawierały małżeństwa we własnym gronie, panował w nich ostracyzm. Jest całkiem możliwe, że jakiejś rodzinie, głęboko religijnej w jakimś odłamie, wmówiono koniec świata lub coś gorszego. W latach 70. ubiegłego wieku, w wiosce Staphorst (położonej niedaleko) tubylcy obrzucili mnie kamieniami za fotografowanie ich. Nie zauważyłam, że stoją tam gęsto znaki zabraniające fotografowania mieszkańców. A zakaz wywodził się z tego, że mieli twarze dość zniekształcone.

 • starblast

  Oceniono 2 razy 2

  To musiałbyć jakiś guru sekty, bo taka grupa ludzi nie poradziłaby sobie z jednym człowiekiem? Przed tym porwaniem już musieli być "dziwni", alienować się. Te informacje są mętne.

 • agak23

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro ma 25 lat to 9 lat temu miał 16. I co, w tym wieku nigdy nie był w szkole? To już wtedy coś było nie w porządku z tą rodziną. A w ogóle to gdzie jest matka tych dzieci? Zmarła, ześwirowała czy uciekła?

 • bialymisio

  Oceniono 1 raz -1

  "Jak podaje BBC, sprawa wyszła na jaw po tym, jak w lokalnym barze pojawił się mężczyzna, który zamówił i wypił pięć piw."
  Zamawiał 5 piw - neonazista?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX