Kim Dzong Un mknie na białym koniu w otoczeniu ośnieżonych szczytów. Zapowiada "rewolucję"

Północnokoreańskie media państwowe opublikowały zdjęcia Kim Dzong Una, który jedzie na białym koniu w otoczeniu zaśnieżonej góry Pektu. Jak podkreślono, jego podróż jest "wydarzeniem wielkiej wagi, które wpłynie na historię koreańskiej rewolucji". To najprawdopodobniej reakcja na amerykańskie sankcje wobec północnokoreańskiego reżimu.

Zdjęcie Kim Dzong Una zostało udostępnione przez północnokoreańskie media państwowe w środę 16 października. Widać na nim, jak przywódca Korei Północnej pozuje do zdjęć, jadąc na białym koniu na tle zaśnieżonego zbocza góry Pektu, która jest uznawana za miejsce kultu. Un ma okulary i ubrany jest w długi, jasnobrązowy płaszcz. 

Kim Dzong Un pozuje na białym koniu. W tle zaśnieżony szczyt Pektu

Jak podaje agencja Assosiated Press, północnokoreańskie media opatrzyły zdjęcia opisem, w którym wyjaśniono, że Kim udał się na zbocze góry nieprzypadkowo. Ma to robić zawsze, gdy przed krajem stoją wyzwania polityczne - poprzednio odwiedził świętą górę w 2013 oraz w 2018 roku. Sama góra Pektu jest jednym z propagandowych symboli dynastii Kimów, podobnie jak biały koń. 

"Podróż na szczyt góry Pektu jest wydarzeniem wielkiej wagi, które wpłynie na historię koreańskiej rewolucji" - poinformowała północnokoreańska agencja KCNA w podpisie pod zdjęciami. Podkreślono też, że spędzony na górze czas Kim Dzong Un poświęcił na "pełne emocji rozmyślania", które mają doprowadzić do wypracowania "nowej, wielkiej operacji, która zadziwi świat". Nie wiadomo, o jaką dokładnie strategię chodzi. Jak podaje AP, najprawdopodobniej chodzi o rozmowy z USA i o to, że reżim Kim Dzong Una nie zamierza ugiąć się pod międzynarodowymi sankcjami dotyczącymi prób broni nuklearnej i wystrzeliwania rakiet balistycznych.

Przypomnijmy, że na początku października władze Korei Północnej potwierdziły wystrzelenie kolejnego pocisku balistycznego - tym razem z łodzi podwodnej w Zatoce Wondan. Do zdarzenia doszło zaledwie trzy dni przed zapowiadanym przez Pjongjang wznowieniu rozmów z USA na temat wstrzymania tzw. planu nuklearnego. Od szczytu w Hanoi z lutego tego roku, podczas którego rozmawiali Donald Trump i Kim Dzong Un, w negocjacjach trwa pat.

Więcej o:
Komentarze (197)
Korea Północna. Kim Dzong Un mknie na białym koniu wśród ośnieżonych szczytów. Zapowiedział "rewolucję"
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 51 razy 39

  Wydarzenie wielkiej wagi... Nie wątpię, gdyż wielkiej wagi jest sam przywódca :)

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 32

  W palcie na koniu..Trzymajcie mnie. Do nas też dojdzie ta rewolucja? Drabinkę przetrawiliśmy to i palto na koniu chyba też!

 • starblast

  Oceniono 25 razy 25

  Plotka głosi, że koń się potknął. Trafił z cała końską rodziną do gułagu.

 • ochujek

  Oceniono 27 razy 21

  Prezesie, pokaż jak jeździsz na rodeo. Oczko zbieleje temu misiu.

 • praskiso

  Oceniono 24 razy 20

  Łezka się kręci w oku. Ach, gdyby tak Jarosław dosiadł konia i gnał po szczytach Tatr to byłby widok.

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 18

  Prosiaczek grubszy od konia. Cud że szkapa wytrzymała. A w kraju dzieci umierają z głodu.

 • pierwsze_all

  Oceniono 27 razy 17

  Niedźwiedzia można nauczyć jazdy na rowerze, to świnię jazdy konnej też. Mimo wszystko - ciekawostka przyrodnicza.

 • algreg

  Oceniono 23 razy 11

  biedny konik tłuściocha z cukrzycą dźwigać na szlachetnym grzbiecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX