Holandia. Rodzina od dziewięciu lat żyła zamknięta w piwnicy. Czekali na "koniec świata"

W domu we wsi Ruinerwold na północy Holandii znaleziono kilkuosobową rodzinę, która od dziewięciu lat żyła w piwnicy. Czekali na "koniec świata", aż jeden z mężczyzn uciekł i poszedł do lokalnego baru.

Holenderska policja interweniowała na jednej z posesji we wsi Ruinerwold, po uzyskaniu niepokojących informacji na temat warunków bytowych ludzi "żyjących w zamknięciu". Na miejscu znaleziono rodzinę mieszkająca w ukrytej piwnicy. Policja podaje, że "rozpatrywane są wszystkie scenariusze", śledztwo trwa i w związku z tym służby nie podają więcej informacji. Oficjalnie wiadomo, że zatrzymany został 58-letni mężczyzna. 

Jednak o szczegółach sprawy informują media. Jak podaje BBC, akcja policji zaczęła się po tym, jak w lokalnym barze pojawił się mężczyzna, który zamówił i wypił pięć piw. Po tym zaczął rozmawiać z właścicielem baru i powiedział mu, że uciekł i potrzebuje pomocy. Wtedy zdecydowano, że sprawę trzeba zgłosić na policję. 

Jak powiedział w rozmowie z mediami właściciel baru, mężczyzna miał długie włosy, brudny zarost, nosił stare ubrania i "wyglądał na zdezorientowanego". Powiedział, że nigdy nie chodził do szkoły i od dziewięciu lat nie był u fryzjera. Mężczyzna wyznał, że jest najstarszym z rodzeństwa żyjącego na farmie i postanowił z niej uciec. 

Ukryte schody do piwnicy

Na farmie policja odkryła za szafą klatkę schodową, która prowadziła do piwnicy. Tam żył 58-letni mężczyzna i sześć osób w wieku od 18 do 25 lat. Na terenie gospodarstwa, które leży ok. 150 m od drogi, znajdował się ogródek warzywny. 

Wg relacji sąsiadów na miejscu widziano tylko jednego mężczyznę - ale nie dzieci - oraz zwierzęta, jak gęsi czy psa. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania domu, w tym wideo z drona.

Więcej o:
Komentarze (149)
Holandia. Rodzina od dziewięciu lat żyła zamknięta w piwnicy. Czekali na "koniec świata"
Zaloguj się
 • ggchmiel

  Oceniono 46 razy 44

  Jednak bez alkoholu życ sie nie da...:)

 • stamina

  Oceniono 40 razy 40

  Po 9-ciu latach w piwnicy też bym poszedł do baru.

 • hipo krater

  Oceniono 53 razy 27

  A u nas taki jeden, objawiony Zbawca narodu , powiedział, że będziemy żyć otoczeni fosą od zepsutego świata i co dziwne , co raz bardziej mu się to udaje.

 • coelka

  Oceniono 25 razy 21

  W Polsce by powiedziano ,ze rodzina jest świeta i maja prawo i interweniowac nie mozna, co kraj to obyczaj. Swieta polska rodzina moga w piwnicy mieszkac hehe.

 • jhbsk

  Oceniono 20 razy 18

  wiara czyni czuba

 • nylon13

  Oceniono 22 razy 18

  No dobrze, czekali na koniec świata... Tyle że co to daje, że na koniec świata czeka się akurat w piwnicy a nie gdzie indziej? Mogli też po prostu... czekać. Byle gdzie, czyli w zasadzie wszędzie. Liczyli na to, że w piwnicy koniec świata ich nie dosięgnie?!… Przecież piwnice należą do tego świata, są tego świata integralnymi częściami, więc koniec świata oznacza też koniec wszystkich piwnic (łącznie z ich zawartością). Jeśli to rozumowanie było poza ich zasięgiem to... no cóż, mamy tu do czynienia z kompletnym zidioceniem. Nie znam szczegółów, ale możemy w ciemno przyjmować, że mamy tu do czynienia ze zidioceniem motywowanym religijnie.

 • dyfly

  Oceniono 17 razy 15

  Jak się mieszka w Ruinerwo(r)ld to trudno nie wierzyć w koniec świata.

 • haczacz

  Oceniono 13 razy 13

  Dlaczego ci idioci czekali na koniec swiata w piwnicy? Czyz nie lepiej byloby czekac na powierzchni i uzywac zycia? A koniec swiata i tak by nadszedl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX