Joe Biden w końcu reaguje ws. rozmowy Trump-Zełenski. Wzywa do impeachmentu prezydenta USA

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa: jest to pierwsza tak ostra reakcja Joe Bidena, który w ostatnim czasie musiał mierzyć się z informacjami na temat nacisków prowadzonych przez Trumpa na władze Ukrainy w sprawie jego syna Huntera. Według polityka obecny prezydent USA popełnił czyny, za które powinien zostać postawiony w stan oskarżenia.

Joe Biden w środę 9 października po raz pierwszy wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa. Jak podaje CNN, była to jak dotąd najsilniejsza reakcja Bidena po doniesieniach o wywieraniu presji na Ukrainę w sprawie jego syna Huntera Bidena. Sprawa dotyczy rozmów Donalda Trumpa z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, który miał być przekonywany do tego, by Ukraina wszczęła śledztwo w sprawie syna Bidena.

Joe Biden wzywa do postawienia w stan oskarżenia Donalda Trumpa

Podczas spotkania z wyborcami w New Hampshire Joe Biden powiedział - Na oczach świata i Amerykanów Donald Trump złamał przysięgę prezydencką, zdradził swój naród i popełnił czyny, które wymagają impeachmentu. (...) Trump zrobi wszystko, aby zostać ponownie wybrany, w tym naruszy najbardziej podstawowe formy demokracji. On jest niebezpieczny. Żaden prezydent w historii nie odważyłby się na tak niewyobrażalne zachowanie - podsumował były wiceprezydent.

- Aby zachować naszą Konstytucję, naszą demokrację, naszą fundamentalną uczciwość, należy postawić go w stan oskarżenia - powiedział polityk. Dalej Joe Biden przekonywał, że ostatnia reakcja Białego Domu jest dowodem na to, że Donald Trump jest winny: "utrudniając sprawiedliwość, odmawiając poddania się śledztwu kongresowemu, już sam siebie skazał". Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych dodał - Po prostu robi to, co zawsze robił: kłamie. Wydaje dziesiątki milionów dolarów, aby szerzyć kłamstwa. Towarzyszy temu jego oczywista niekompetencja - podsumował swojego konkurenta.

Do wypowiedzi Joe Bidena odniósł się także Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych na Twitterze napisał, że wystąpienie polityka "było żałosne". - To żałosne widzieć "śpiącego" Joe Bidena, który wraz ze swoim synem Hunterem, działając na szkodę amerykańskiego podatnika, oszukali co najmniej dwa kraje na miliony dolarów. Nie zrobiłem nic złego - dodał na koniec wpisu. Prezydent opisuje próbę pozbawienia go urzędu jako "największe oszustwo i polowanie na czarownice w historii kraju".

Postępowanie dotyczące impeachmentu zostało już wszczęte, a śledztwo prowadzą komisje Izby Reprezentantów zajmujące się sprawami zagranicznymi, wywiadem oraz nadzorem i reformami. Do tej pory udostępniono jedynie przybliżony zapis rozmowy prezydentów USA i Ukrainy. Dzień przed wystąpieniem Joe Bidena biuro prasowe Białego Domu poinformowało, że urzędnicy odmawiają współpracy w dochodzeniu dotyczącym impeachmentu prezydenta. Administracja Donalda Trumpa zabroniła dyplomatom składać jakiekolwiek zeznania. Nie mogą oni także udostępniać dokumentów, chociaż komisje Kongresu żądają tego pod rygorem kary.

Więcej o:
Komentarze (21)
Joe Biden w końcu reaguje ws. rozmowy Trump-Zełenski. Wzywa do impeachmentu prezydenta USA
Zaloguj się
 • Giordano Bruno

  Oceniono 20 razy 10

  Przez to pomarańczowy zacznie nosić pieluchomajtki, jak karakan.

 • bling.bling

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe jak wyglądała rozmowa Adriana z Trumpem i czy ujawnienie jej treści może być szantażem wobec Adriana.

 • single_malt

  Oceniono 6 razy 2

  Prawdopodobnie najglupszy i najbardziej niebezpieczny dla swiata prezydent USA w dotychczasowej historii. Bylo kilku kandydatow przed nim, ale on jest teraz "krulem"

 • senioryta13

  Oceniono 2 razy 0

  synus dostal od Chin 1.5 biliona $.
  Wyobrazacie sobie teraz ojca jako prezydenta USA i negocjowanie z Chinami ?

 • robercik50

  Oceniono 12 razy 0

  A ja wzywam do impeachmentu Bidena i wszystkich amerykańskich socjalistów z tzw. partii demokratycznej. To jest całe zło w Ameryce; nie isis, ani islamiści, ale socjaliści. Przedwczoraj na Fox News, jedna z nich skrzeczala, że najpierw należy impeach Penca, potem Trumpa, i wtedy osoba z "właściwej partii" zostanie prezydentem, czyli Pelosi.
  Trump wygra swobodnie drugą kadencję, dlatego chcą go usunąć. Tak mówił jeden z reprezentantów socjalistycznych, o hinduskiej maści.

 • teacher

  Oceniono 8 razy 0

  Zbrzoskwiniować pomarańczowego.

 • sztyrlic19

  Oceniono 4 razy -2

  Typ chce kolanem przepchnąć swoje.
  Skąd my to znamy.

 • stop_pis

  Oceniono 14 razy -2

  No i widzimy właśnie to jankesowe szambo w całej okazałości!
  I ci ludzie mają czelność pouczać inne narody jak mają żyć i uczyć ich demokracji...
  Żenada.

 • senioryta13

  Oceniono 6 razy -6

  no pewnie, przeciez to chodzi o jego synusia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX