USA: słynny byk przed giełdą w Nowym Jorku został oblany sztuczną krwią. Aresztowano 93 aktywistów

Aktywiści z ruchu Extinction Rebellion oblali sztuczną krwią pomnik byka z Wall Street, który stoi przed budynkiem giełdy w Nowym Jorku. Aresztowano 93 demonstrantów. Protestujący żądali natychmiastowych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych.

Jak informuje telewizja NBC New York, 93 osoby zostały aresztowane przez policję w dzielnicy finansowej w Nowym Jorku po tym, jak protestujący z ruchu Extinction Rebellion oblali sztuczną krwią słynny posąg szarżującego byka. Akt ten był częścią protestów przeciwko zmianom klimatu. Policja nazwała akcję demonstrantów „aktem nieposłuszeństwa obywatelskiego”. Pomnik nie został w żaden sposób uszkodzony - mieszanka syropu kukurydzianego i czerwonego barwnika została już z niego zmyta. 

 

USA: Aktywiści domagają się natychmiastowych działań na rzecz klimatu

W poniedziałek 7 października w Nowy Jorku odbyła się fala protestów dotyczących kryzysu klimatycznego. Manifestacje odbywały się również w innych amerykańskich miastach, m.in. w Waszyngtonie i Chicago. Inicjatorem tych wydarzeń jest założona w Wielkiej Brytanii grupa aktywistów Extinction Rebellion, która stara się zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych także w USA - informuje "The Guardian"

Funkcjonowanie Extinction Rebellion opiera się organizowaniu pokojowych działań, które mają na celu zmuszenie rządów do stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu. Kluczowym żądaniem tworzących ten ruch aktywistów jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do zera netto w ciągu kolejnych sześciu lat.

Więcej o:
Komentarze (59)
USA: słynny byk przed giełdą w Nowym Jorku został oblany sztuczną krwią. Aresztowano 93 aktywistów
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 9 razy 5

  Tacy "aktywiści", co dla dobra planety MARNUJĄ to, co z tej ziemi powstało, w tym przypadku syrop kukurydziany. Z efektem kompletnie ZEROWYM.
  Najlepsze dla klimatu byłoby natychmiastowe zniknięcie 3/4 populacji ludzi, tych największych szkodników, a z racji masy musiałyby to być populacje głównie Chin, Indii i Afryki, w nieco mniejszym stopniu Ameryki Południowej. Zna ktoś sposób, jak tego humanitarnie (!) dokonać? Dobrowolna sterylizacja paru miliardów - możliwe to jest? Nie, no więc cała reszta to pic na wodę i działania albo fałszywe tylko dla wyciągnięcia kasy, albo takie wariactwa jak na powyższym obrazku.
  Mam tylko nadzieję, że nieunikniona katastrofa nie zdarzy się szybciej niż za 50 lat, wtedy już mnie na tym świecie nie będzie. I kolejny raz gratuluję sobie, że nie powołałam na ten świat potomstwa, które bym tym sposobem władowała w szambo...

 • kac

  Oceniono 15 razy 3

  Nie sztuka w tym, żeby aresztować i potem wypuszczać. Oszołomów trzeba karać.
  Dość już czerwonej anarchii.

 • chimi-churi

  Oceniono 8 razy 2

  Aktywistom proponuje zmniejszenie wdechów i wydechów w tym roku o 12,5% w przyszłym o kolejne 17,43%. Dzięki temu zmniejszymy ilość wydychanego CO2 o około 30% do końca roku 2020👍

 • petrrr1

  Oceniono 5 razy 1

  Mr robot? Ciekawe kiedy obetną mu jaja

 • zz1026

  0

  ja proponuje spelnic postulaty tych aktywistow
  na poczatek reglementacja pradu
  niech maja prad przez 5 godizn dziennie

  jak po 30 latach sie okaze ze absolutnie to nic nie dal;o to calkiem im wylaczyc prad

 • leoleo

  0

  obciążyć umyciem i dość....

 • polon_us

  0

  " który stoi przed budynkiem giełdy w Nowym Jorku. "
  Bez jaj, za przeproszeniem ...
  Do budynku giełdy jest z 3 km z hakiem, od miejsca, gdzie stoi ten byk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX