Wielka Brytania: żona dyplomaty z USA śmiertelnie potrąciła 19-latka i uciekła z kraju

Żona amerykańskiego dyplomaty jest podejrzewana o spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął 19-letni Brytyjczyk. 42-letnia Anne Sacoolas uciekła z Wielkiej Brytanii wykorzystując immunitet dyplomatyczny.

42-latka jest żoną amerykańskiego dyplomaty Jonathana Sacoolasa oraz matką trójki dzieci. Rodzina mieszkała w bazie RAF we wsi Croughton w hrabstwie Northamptonshire. Jak podaje lokalna policja, kobieta podejrzewana jest o spowodowanie kolizji, w której zginął 19-letni obywatel Wielkiej Brytanii. Do wypadku doszło 27 sierpnia. 

Wielka Brytania. Żona dyplomaty uciekła z kraju wykorzystując immunitet

Według informacji telewizji Sky News, Anne Sacoolas w chwili wypadku miała jechać po niewłaściwej stronie drogi i uderzyła w poruszającego się na motocyklu nastolatka. Harry Dunn w wyniku odniesionych obrażeń zmarł później w szpitalu. Kobieta, wykorzystując swój immunitet dyplomatyczny, wyjechała z Wielkiej Brytanii. Informację potwierdziła już ambasada Stanów Zjednoczonych w Londynie.

Immunitet przysługiwał kobiecie na podstawie umowy zawartej między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią z 1994 roku. Zgodnie z nią amerykańscy dyplomaci i ich rodziny zatrudnieni w bazie RAF Croughton mają przydzielony immunitet dyplomatyczny. To właśnie on umożliwił Amerykance wyjazd z Wielkiej Brytanii.

Rodzice 19-latka w wywiadzie dla Sky News nazwali całą sytuację nieludzką i wezwali premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona do interwencji w ich sprawie. Ojciec Harry'ego Dunna powiedział, że wykorzystani immunitetu w takiej sytuacji było czymś odrażającym. - To jak powiedzenie, że możecie robić co chcecie i będzie w porządku. Tak nie powinno być - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami. Z kolei matka chłopca dodała: "Po prostu nie rozumiemy jak człowiek, jak matka, może wsiąść do samolotu i zostawić za sobą ten bałagan, który spowodowała. Jak mogła to zrobić, nawet nie rozmawiając z nami, bez jakichkolwiek przeprosin?". Rodzice nastolatka zaczęli zbiórkę pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na ściągnięcie Amerykanki do Wielkiej Brytanii. Jeśli to się nie uda, zamierzają prowadzić kampanię mającą na celu zmianę przepisów.

Więcej o:
Komentarze (105)
Wielka Brytania: żona dyplomaty z USA śmiertelnie potrąciła 19-latka i uciekła z kraju
Zaloguj się
 • green_is_bad

  Oceniono 46 razy 38

  W 1998 r. we włoskim Cavaleze, pilot amerykańskiego samolotu wojskowego EA6B Prowler przeciął skrzydłem i statecznikiem pionowym linę wagonika kolejki górskiej, powodując śmierć wszystkich 20 osób owym wagonikiem podróżujących. Nie zrobił tego oczywiście intencjonalnie, ale celowo leciał na niskiej wysokości wbrew wszelkim procedurom (amerykańscy piloci nagrywali swoje przeloty na niskiej wysokości doliną, pod liną kolejki linowej - były to swego rodzaju zawody).

  Po tragedii, załoga samolotu została niezwłocznie ewakuowana z Włoch. Pilot został skazany na.............................
  wydalenie ze służby.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 31 razy 21

  Zbiórka pieniędzy i dwaj zarośnięci mieszkańcy Zakaukazia wymierzą sprawiedliwość

 • student_zebrak

  Oceniono 27 razy 17

  nic jej nie zrobia
  tak jak nie robia wobec amerykaskich zolnierzy na calym swiecie
  deyplomaci olewaja cieplym moczem przepisy drogowe i nic
  czas zmienic konwencje wiedenska
  (podobnie jak konkordat)

 • byann

  Oceniono 22 razy 16

  Dlatego tym sknsnom trzeba wymierzyć sprawiedliwość na miejscu. Oni mają procedury do wyciągania swoich bandytów.
  Kiedyś pijany Amerykanin zabił samochodem rumuńskiego muzyka. Wyciągnęli go po kryjomu z Rumunii.

 • geraldine2015

  Oceniono 26 razy 16

  Jak myślicie, jak się zachowają żony, amerykańskich żołnierzy w Polsce po wypadku w którym zginie polski obywatel?

 • byann

  Oceniono 21 razy 15

  Kobieta współpracowała z brytyjską policją i mówiłaże nie ma zamiaru wyjeżdżać, kiedy wkroczyli amerykańscy dyplomaci i adwokaci i kazali jej wyjechać, a Brytyjczykom pokazali wała.

 • ossmolony

  Oceniono 34 razy 10

  Amerykańscy bandyci do dzisiaj otoczyli kordonem nietykalności , swoich zbrodniarzy i siepaczy w Wietnamie nie pociągając ich do jakiejkolwiek odpowiedzialności za wymordowanie przy pomocy lotów dywanowych, napalmu , bomb kasetowych prawie ponad 800 tys. ludności cywilnej podczas wywołanej przez USA wojny przeciw Wietnamowi ! A cóż dopiero by ci obłudni, dwulicowi Amerykanie mieli by się przejmować zabiciem jakiegoś 19 letniego chłopaka, obywatela nie ich kraju i nie na ich terytorium przez jakąś amerykańską tchórzliwą k..... . Co innego kiedy sprawcą znacznie mniejszego gatunkowo przestępstwa na Jankesie jest obywatel innego kraju. Wtedy uruchamiana jest cała machina aparatu państwowego Ameryki łącznie z dyplomacją żeby takiego nawet po 50 latach ( Polański ) wpakować do pierdla i tam zniszczyć . Ot takie typowe to amerykańsko żydowskie pojmowanie prawa...…. . Niech w..ierdalają też i z Polski bo nikt tu ich nie chce, a swoje kokietowanie jakimiś wizami i te wizy wsadzą sobie w te wielkie , amerykańskie dupy ! Won z Polski tym bardziej , że jak sądzi błazen z Białego Domu ze swoimi żydowskimi poplecznikami lokaj Ameryki Duda nie jest Polską.

 • andrzej.wald

  Oceniono 9 razy 7

  Immunitet dyplomatyczny umożliwia ochronę także w sytuacji popełnienia przestępstwa czy wypadku. Dyplomata może kogoś celowo zamordować i nic mu w danym kraju poza jego wydaleniem nie można zrobić. Niestety tak to działa.

 • starczypl

  Oceniono 8 razy 6

  Zapraszamy do Wolski. Tu po zapisaniu się do PiSS możesz kraść, wieszać wieźniow w ich łóżkach w celi, latać rządowy samolotem jak taxi etc...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX