USA. Jeleń wpadł przez szybę do salonu fryzjerskiego. "Myślałam, że uderzył samochód" [NAGRANIE]

W jednym z salonów fryzjerskich w Lake Ronkonkoma w stanie Nowy Jork w USA doszło do niecodziennej sytuacji. Na nagraniu z salonu widać, jak jeleń wpada do pomieszczenia przez okno. Po kilkudziesięciu sekundach zwierzęciu udaje się uciec.

Jak podaje "The New York Times", zwierzę wpadło przez okno wystawowe salonu fryzjerskiego Be.you, który znajduje się w miejscowości Lake Ronkonkoma na wyspie Long Island (wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych). W sobotę około południa w salonie było dwóch klientów oraz stylistka fryzur i jej asystentka. Pracownica zakładu Jenisse Herida w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że w pierwszej chwili pomyślała, iż w budynek gdzie znajduje się salon, uderzył samochód.

Stany Zjednoczone: co roku w stanie Nowy Jork ma miejsce 70 000 wypadków z udziałem jeleni

Jeleń wpadając przez szybę do wnętrza salonu ranił klientkę, która siedziała na kanapie znajdującej się obok wejścia. Kobieta doznała niegroźnych obrażeń głowy i nogi. 

 

Incydent został nagrany dzięki kamerom wideo w salonie. Według amerykańskiego Departamentu Ochrony Środowiska w ostatnim czasie ma miejsce coraz więcej wypadków z udziałem jeleni w tym stanie. Przyczyną jest gwałtowny wzrost populacji tych zwierząt w ostatnich dziesięcioleciach. Dodatkowo obszary miejskie i podmiejskie rozwijają się na tyle, że wkraczają w naturalne siedliska tych zwierząt jednocześnie narażając je na częstsze kontakty z ludźmi.

Według ostatnich szacunków jelenie powodują rocznie około 70 000 wypadków samochodowych w samym stanie Nowy Jork. Wraz z rozpoczęciem sezonu godowego, czyli wczesną jesienią, liczba kolizji może wzrosnąć za sprawą przemieszczających się stad.

Więcej o:
Komentarze (24)
USA. Jeleń wpadł przez szybę do salonu fryzjerskiego [NAGRANIE]
Zaloguj się
 • harry.s.totteles

  Oceniono 12 razy 10

  Przepraszam, gdzie jest toaleta? Z tyłu. Dziękuję.

 • puuchatek

  Oceniono 12 razy 10

  Biedak chciał przyciąć sierść i przyszlifować rogi, ale pani fryzjerka narobiła takiego wrzasku, że się przestraszył i uciekł. Tak się traci klientów…

 • malinarozanska

  Oceniono 11 razy 7

  szkoda zwierzaczka, pewnie nie wiedzial co sie dzieje

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 6 razy 6

  Ale fryzjerka złapała za telefon aby sobie selfiaka z rogaczem strzelić.

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 6

  No to teraz list gończy i jego dni są policzone. Szyszko z klechami pomogą w razie czego.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 10 razy 6

  A to łatwo wytłumaczyć, szukał tego/tą co mu przyprawił/a rogi :D

 • topoco

  Oceniono 8 razy 4

  U nas łoś poszedł prosto w alkohole.
  Dzicz w tej hameryce. Westernów sie naoglondoł i ściane rozwalił.
  w poniedziałek 29 lipca w sklepie sieci "Stokrotka" w Sokółce na Podlasiu. Łoś, korzystając z automatycznych drzwi, wszedł do środka sklepu.

 • omniscio

  Oceniono 5 razy 3

  cisza. nagle jelen wpada, przeskakujac nad murzynka na kanapie. meksykanska fryzjerka wrzeszcy i chowa sie za klientem. sasiadka uslyszala wrzaski, ale odwazyla sie tylko popatrzec z bezpiecznej odleglosci. jelen zabral zelazka do wlosow i wyszedl. tym razek kulturalnie, przez drzwi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX