USA: zgłosił się drugi sygnalista ws. Donalda Trumpa oskarżanego o próbę dyskredytacji Joe Bidena

Do amerykańskich służb wywiadowczych zgłosił się drugi sygnalista z informacjami na temat rozmowy prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. Ma to związek z oskarżeniami o próbę wywierania presji na władze Ukrainy, by zaszkodziły Joe Bidenowi - konkurentowi Trumpa w nadchodzących wyborach.

25 lipca Donald Trump rozmawiał przez telefon z Wołodymyrem Zełenskim. Miał go poprosić o wznowienie śledztwa dotyczącego Joe Bidena, swego prawdopodobnego rywala w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, oraz jego syna Huntera. Był on członkiem rady nadzorczej jednej z ukraińskich firm gazowych.

Zabieganie za granicą o jakąkolwiek pomoc w kampanii wyborczej jest złamaniem amerykańskiego prawa. O treści rozmowy poinformował pierwszy sygnalista, pracownik amerykańskich służb wywiadowczych, którego tożsamość nie została ujawniona.

>>"Media są zakłamane i skorumpowane". Trumpowi na konferencji puściły nerwy:

Podczas niedawnej wspólnej konferencji Trump oraz Zełenski zaprzeczali, że podczas ich lipcowej rozmowy dochodziło do politycznych nacisków.

Trump chce poznać dane sygnalisty, który go oskarża 

Pod koniec września prezydent USA napisał wprost, że chce poznać tożsamość pierwszego z informatorów. "Jak każdy Amerykanin zasługuję na to, by poznać tego, kto mnie oskarża" - napisał na Twitterze Donald Trump. 

Teraz, do amerykańskich służb zgłosił się drugi sygnalista z informacjami na temat rozmowy Trumpa z Zełenskim. Poinformował o tym prawnik Andrew Bakaj, który reprezentuje już pierwszego sygnalistę w tej sprawie.

Izba Reprezentantów wszczęła postępowanie sprawdzające zasadność i możliwość wszczęcia procedury odwołania prezydenta Trumpa z urzędu. Ten twierdzi, że nie złamał prawa, a jego rozmowa z prezydentem Ukrainy była "perfekcyjna".

Więcej o:
Komentarze (103)
USA: zgłosił się drugi sygnalista ws. Donalda Trumpa oskarżanego o próbę dyskredytacji Joe Bidena
Zaloguj się
 • polak66maly

  Oceniono 32 razy 16

  bye, bye Trampek.

 • naw18

  Oceniono 15 razy 15

  Trzeba jednak tych Amerykanow podszkolić. U nas nagrywa sie WSZYSTKO!

 • yaspiman

  Oceniono 10 razy 10

  w wolsce jest uzurpator, a trampka to sami durni amerykanie wybrali

 • mineteman

  Oceniono 15 razy 9

  Było sygnalistow wielu, Ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Wladimirze Wladymirowiczu

 • zdziwiony6

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli z tym sygnalistą nie udą się usunąć Trumpa, to znajdzie się trzeci, czwarty...

  Oczywiście Demokraci mogliby się skoncentrować na programie wyborczym ale nie mają ani jednego sensownego kandydata więc pozostaje im szarpanina z urzędującym prezydentem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX