Koniec wiz do USA. Donald Trump ogłosił, że podpisał dokument przyjmujący Polskę do ruchu bezwizowego

Po trzydziestu latach się udało - Polacy polecą bez wiz do USA. Donald Trump ogłosił na spotkaniu z dziennikarzami, że podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską.

Polska czekała na przyjęcie do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego blisko 30 lat. 4 października na konferencji prasowej prezydent USA Donald Trump ogłosił dziennikarzom, że podpisał dokument, który przyjmuje Polskę do Visa Waiver Program. To oznacza, że Polacy nie będą potrzebować wiz, by udać się do Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze jedna miła sprawa, dotyczy Polski. To kraj pełen świetnych ludzi, mamy wielu Amerykanów polskiego pochodzenia w USA

- mówił Trump przed ogłoszeniem wieści o programie bezwizowym. Dodał później: - Podpisałem, wkrótce podpiszę, będziemy podpisywać pełen program bezwizowy.

Nie wystarczy jednak tylko decyzja Trumpa - w sprawie wiz musi wypowiedzieć się też Kongres USA. Jednak zanim to nastąpi, to Departament Bezpieczeństwa Narodowego zacznie procedurę sprawdzania Polski. Zniesienie wiz nastąpi więc na przestrzeni kilku miesięcy.

Te wieści skomentowała też ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Na nagraniu zamieszczonym na jej twitterowym koncie mówiła:

Już wkrótce polscy obywatele będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych bez wiz! Tak jak obiecałam, ten milowy krok był moim priorytetem od samego początku.

>>>Jak wyglądały starania o zniesienie wiz? Co obiecywali kolejni amerykańscy prezydenci? Zobaczcie nasze wideo:

Polacy do USA bez wiz

Sprawie wiz w ostatnim czasie przyglądali się wszyscy zainteresowani, ponieważ współczynnik odmów wjazdu do USA dla obywateli Polski spadł do 2,8 proc. Zgodnie z zasadami, by dołączyć do programu Visa Waiver Program ten współczynnik musiał być mniejszy niż 3 procent. Ostatni "okres rozliczeniowy" właśnie w sprawie współczynnika kończył się 30 września.

Gdy Polska przystąpi do programu bezwizowego, Polacy będą mogli wybrać się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na maksymalnie 90 dni bez uzyskiwania wizy.

Dołączenie do programu nie jest nadane na zawsze, dalej utrzymywany musi być wspominany współczynnik odmów na poziomie 3 proc.

Więcej o:
Komentarze (602)
Koniec wiz do USA. Donald Trump ogłosił, że podpisał dokument przyjmujący Polskę do ruchu bezwizowego
Zaloguj się
 • karo80.0

  Oceniono 40 razy 24

  Jak widać, nie da się uświadomić infantylnym dziennikarzom i zidiociałym polskim politykom, że od dawna absolutnie NIKT normalny nie ma problemu z uzyskaniem 10-letniej wizy wjazdowej do USA. Jedyne co się zmieni, to że pisowscy wyborcy z Podlasia i podkarpacia pragnący pracy "na czarno" będą zawracani przez urzędników Immigration dopiero na lotnisku w Nowym Jorku lub Chicago, a zamiast zezwolenia na pobyt 6-miesięczny (jak teraz), będzie raptem 3-miesięczny. Cała ta histeria wokół wiz do USA jest od początku idiotyczna, najwidoczniej polskim politykom, dziennikarzom i suwerenowi wydaje się że będzie tak samo jak w UE - brak obowiązku wizowego do USA będzie oznaczać prawo do pracy, edukacji, osiedlania się, opieki zdrowotnej itd. Otóż... NIE ;)))

 • arwena2010

  Oceniono 38 razy 16

  a kogo to interesuje? Chyba tylko górali bo tam rodzina w Szikago siedzi z karą koło kornera.
  Syf,brud,gó... ane żarcie

 • andy54

  Oceniono 54 razy 14

  W dupę nich sobie wsadzi Donald ten dokument. Gdyby prezydent USA zrobił ten ruch 20 lat temu, to można by się z tego cieszyć. A teraz to niby z czego?

 • pablo_spear

  Oceniono 20 razy 12

  To i tak nie znaczy ze buractwo wjedzie do USA. Caly czas maja prawo odmowic wjazdu do USA. Obojetnie czy masz wize czy nie.

 • sawicki1

  Oceniono 15 razy 11

  Może 20 lat temu to byłby jakiś news,teraz to my se hulamy po Europie
  jak Panocki,
  Dzięki Donald , nie skorzystam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX